Ок, ај кажете нешто за Прилепчани ...

Член од
17 јануари 2008
Мислења
52
Поени од реакции
0
Прилепчани се луѓе кои името прилепчани го добиле токму од градот прилеп.
Сум гледал ретардирани тема ама оваа крши тешки рекорди.


lele ........zar e tolku retardirana......epa i za takvi ima mesto ovde i nekoi ako ne im se dopaga nemora da pisuva...:toe:
 
Член од
9 јануари 2008
Мислења
40
Поени од реакции
3
Sine , redovno se koristi Prilep. Pivo fest e glavna desavka a za lugeto ce vi kaza drug pat
 
Член од
23 јануари 2005
Мислења
899
Поени од реакции
22
што ќе добиеш ако вкрстиш беровец и прилепчанец ? :)

Пијан мајмун :)
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
53
Prilepcanite za se imaat prekari
Еве пример тебе, ко шо си вака енергичен можи да те викаме: редбулО (без Т и со акцент на О баш по Прилепски Ебаго).
Иначе да, за се има пркар во Прилеп или на нашки:
кај нас отворено шише нема, на сите му ставаме соодветно КАПАЧЕ!:majmun:
 

Devil-King

Пациентот од Бардовци
Член од
3 февруари 2007
Мислења
1.009
Поени од реакции
67
Абе еве јас сум од прилеп па ќе ви кажам дека многу па не ми е по кеив градот.Прво некако слабо луѓево имаат стил на облекување и слично некоја мода шибаат од пред 5 години,и чат-пат ќе видиш некој кремац облечен точно као оние битолските шмекери, со некое емо фризурче.
Типките се ко типки најголеми портарки,за секого се и сешто знаат.За да фатиш некоја прилепчанка, треба да се распраша она за тебе, и да кружат добри муабети па ако нема некоја конкуренција , ќе се фати со тебе.
Кафичи имаме строго за комерцијалата,и има еден Апореа порано се пушташе покласичен рок па на грешка и метал, а сега цепат некој тешки срања од поп рок сцената.Останатото е препуштено на турбо фолкот.

Исто така главна атракција во прилеп е плочникот, и нема човек што коа ќе излезе вчаршија, не го мери барем околу 10 пати плочникот во плоштина и волумен.Тоа е некако како адет од стари само го мерат плочникот дење ноќе,без да свртат неколку круга, не влагат у кафич.

И главен изрзаз упм е Мајчин. Се викат Кај си мајчин, Кај си Сине, Кај си Брату. Се рокат В прдешка секојдневно со тоа.
И дел од славните прекари во прилеп:Majчинио,Лепијо,убајо,Џоинто,Фиќото, Чизмата, Чевлата,Ѕверо,Касапо, и мн др.
Во прилеп, сеуште шема е да се испијаниш во кафич, да фрлиш на шанк кој знај колку пари и еден час да ти бара кусур келнерот.
И уште мн др не ми текнува сеа....
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Шо да кажиме ебаго, што да кажиме че згрешиме:helou:
 

Ајверсон

Confessions*
Член од
4 август 2007
Мислења
3.116
Поени од реакции
5
На една екскурзија си направив закачки. .. не ми се свигат прилепчаните. .. а и не сум пожелен баш тaму :wink:
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
53
Абе еве јас сум од прилеп па ќе ви кажам дека многу па не ми е по кеив градот.Прво некако слабо луѓево имаат стил на облекување и слично некоја мода шибаат од пред 5 години,и чат-пат ќе видиш некој кремац облечен точно као оние битолските шмекери, со некое емо фризурче.
Типките се ко типки најголеми портарки,за секого се и сешто знаат.За да фатиш некоја прилепчанка, треба да се распраша она за тебе, и да кружат добри муабети па ако нема некоја конкуренција , ќе се фати со тебе.
Кафичи имаме строго за комерцијалата,и има еден Апореа порано се пушташе покласичен рок па на грешка и метал, а сега цепат некој тешки срања од поп рок сцената.Останатото е препуштено на турбо фолкот.

Исто така главна атракција во прилеп е плочникот, и нема човек што коа ќе излезе вчаршија, не го мери барем околу 10 пати плочникот во плоштина и волумен.Тоа е некако како адет од стари само го мерат плочникот дење ноќе,без да свртат неколку круга, не влагат у кафич.

И главен изрзаз упм е Мајчин. Се викат Кај си мајчин, Кај си Сине, Кај си Брату. Се рокат В прдешка секојдневно со тоа.
И дел од славните прекари во прилеп:Majчинио,Лепијо,убајо,Џоинто,Фиќото, Чизмата, Чевлата,Ѕверо,Касапо, и мн др.
Во прилеп, сеуште шема е да се испијаниш во кафич, да фрлиш на шанк кој знај колку пари и еден час да ти бара кусур келнерот.
И уште мн др не ми текнува сеа....
Леле Девил да си јадиш куро со пифтија за божик! Пукнав од смеење:majmun6:
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.596
Поени од реакции
13.281
ПрилепЧани се најарнио народ. Ама ретко кој да сфати.
 
Член од
29 септември 2007
Мислења
325
Поени од реакции
0
Абе прилеп е се убо ама еден нормален нема:):):):):)
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Смрт ми е кога треба да одам во Прилеп. Како прво најнесреден град, Второ нема сендвичара да јаде чоек не може, и ај едвај најдов у тоа чаршијата една пицерија, и ко излегов и ко го видов тој Џумерко со едни излижани фармерки, поминува покрај мене и ко ждригна ми се повраќаше еј. Никогаш нема да дојдам таму, да трпам за јадење.
 
Член од
3 октомври 2007
Мислења
197
Поени од реакции
1
Ja iam poteklo od Prilep.Pa vaka sea toa ti se edni od najnenormalnite i najpamentite lugje so postojat.Ne deka imam mn rodnini tamu nego sum bil mnogu pati i sum se uveril.Stvarno so Bitolcanite za majtap i seir se maherista nevideni, ama imaat i maana.Imeno mnogu se ljutat koa ti kje gi nadmines so nekoja finta, a koa oni istoto tebe kje ti go napraat toas se gazat od smeenje i se ponasaat kako niso da ne se desilo.
 
Член од
19 јануари 2008
Мислења
22
Поени од реакции
0
BAVARECOT KOGA KE DOJDE SL. PAT VO PRILEP NEKA SE JAVI.IMA KAJ DA SE JADE SUPER HRANA AMA NEMALO KOJ DA TE ODNESE.IMA I DOBRI DEVOJKI,NE SE PORTARKI SITE.PORTARKI IMA VO SEKOJ GRAD.IMA I DOBRI MOMCI A IMA I UBAVI MESTA.BITNO SO KOGO KE GI POMINES TIE MESTA.ZNACI...PRILEP I NE E TOLKU LOS KOLKU STO STE GO OPISALE.SRAM DA VI E:nenene:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom