ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ „Јустинијан Први“ Скопје

Член од
2 јули 2009
Мислења
134
Поени од реакции
1
мило мие, да не знае некој дали граганско пагаат многу прашања од последната книга на родна што ја извади лани ???
 
Член од
2 јули 2009
Мислења
134
Поени од реакции
1
оф мори мајко отприлака тешки се, ја кога полагав од практикумот имаше едно 50 сега како стои со практикумот???/
 
Член од
29 јуни 2009
Мислења
28
Поени од реакции
0
Јас полагав во минатата сесија и скоро 60% од прашањата беа од третата книга, 30% од практикумот и 10% од двете книги воведни теми 1 и 2. А, и скоро сите прашање се од типот НАЈДИ ГО ТОЧНИОТ ОДГОВОР! :S
 
Член од
2 јули 2009
Мислења
134
Поени од реакции
1
ме усреќивте абе ги знам на родна најди го точниот одговор прашања и она не ги знае барем положивте тие најди го се наоѓа некао :)
 
Член од
18 јануари 2009
Мислења
65
Поени од реакции
2
Граѓанско кај родна го полагав во последнава сесија и тоа без последнава книга значи воведни теми 3 и го полжив со 42 бод, што значи пак ке го полагам. Од прашањата што ги видов одговорите се некако беа во облик на "поширока" и "потесна" смисла така да запази си на тие работи во книгата..друго што запамтив беше нешто за арбитража и за медијација, за шиканозно и фраудолозно...се надевам ќе ти биде од корист ова. позз
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Треба да извадам 49 поена, ама тешка работа тоа...
 
Член од
29 јуни 2009
Мислења
28
Поени од реакции
0
Мене ми фалат 53, да бев како вас ќе се радував. Не знам дали да идам на испит утре граѓанско, чекам резултати устав од понеделникот се уште немаат ставено, се нервирам цело време. Кршете нога сите што ќе полагате утре граѓанско :D
 
Член од
18 јануари 2009
Мислења
65
Поени од реакции
2
Вие што имате правено есеј граѓанско ги имате ли есеите да ми ги пратите по линк?
 
Член од
29 јуни 2009
Мислења
28
Поени од реакции
0
Јас ги имам овие од оваа година се па се надевам дека ќе ти завршат работа:
1. Правна способност на физичките лица.
2. Деловна способност.
3. Деликтна способност.
4. Атрибути на физичките лица.
5. Предмет и метод на граѓанското право.
Позз.
 
Член од
2 јули 2009
Мислења
134
Поени од реакции
1
уште едно прашање за гпп нели 4 предмети се условни ако немаш еден положено до 6 семестар ггп имаш право да го слушаш и го полгаш кога ке фтаиш услов??
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
уште едно прашање за гпп нели 4 предмети се условни ако немаш еден положено до 6 семестар ггп имаш право да го слушаш и го полгаш кога ке фтаиш услов??
За да полагаш ГПП, предходно мораш да ги имаш положено :
- Граѓанско право
- Стварно право
- Семејно и наследно право
- Облигационо право
Кога ќе ги имаш положено сите овие предмети, тогаш имаш право да го полагаш ГПП, но истиот можеш да го слушаш во 6 септември, и од кога ќе ги положиш сите горенаведен предмети, ќе можеш да го полагаш ГПП, но само како испит, без колоквиуми.
 
Член од
8 март 2007
Мислења
15
Поени од реакции
0
Едно прашање, денес полагав по трет пат граѓанско и ми фалат два бода за полагање.. Е сеа дали можам да ги преполагам утре есеите (веќе еднаш ги имам полагано)? По можност некој сигурно ако знае, без шпекулации нели :) И уште нешто, слушнав ќе имало казнена сесија за некоја недела па исто ако знае некој во врска со тоа нека пише. Фала унапред..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom