Влошки или тампони?

Влошки или тампони?

  • Влошки

    Гласови: 54 80,6%
  • Тампони

    Гласови: 13 19,4%

  • Вкупно гласачи
    67
  • Гласањето е завршено на .
B

black angel

Гостин
pa sto znam mene mi e polesno so vloski nemam probano tamponi i ne znam dali ke probam zs imam nekoj strav
 
F

Foxy`BuTTerFLY

Гостин
Дефинитивно влошки.Имам некоја фобија дека кончето од тампонот ќе ми се скине па нема да можам да го извадам.Смешно но јас сум си таква боље на сигурно, кој ќе се мкне по гинеколози после.Башка и имам обилна менструација не верувам дека некој тампон би го издржал тоа.
 

Ece

*Sunshine*
Член од
7 јули 2006
Мислења
2.567
Поени од реакции
47
Дефинитивно влошки.Имам некоја фобија дека кончето од тампонот ќе ми се скине па нема да можам да го извадам.Смешно но јас сум си таква боље на сигурно, кој ќе се мкне по гинеколози после.Башка и имам обилна менструација не верувам дека некој тампон би го издржал тоа.
Абе имаш различни тампони, можеш да си најдеш некој што ќе ти одговара, ама не е за тоа, и мене ми е шубе. :toe:
 

Jovannah

Smile me baby
Член од
11 февруари 2008
Мислења
584
Поени од реакции
50
Тампони. Првите 2 дена користам влошки, а после тампони.
 

Спирка

Чорбаџиска Кучка
Член од
1 октомври 2008
Мислења
394
Поени од реакции
14
Влошки се многу попрактични на моја возраст, оти на школо не можам да менувам тампони на 3 саати, но кога излегувам надвор, речиси секогаш користам тампон, иако понекогаш ми е страв од што ми зборува мајка ми дека можело некои оштетувања на хименот да настанат.
 
Член од
14 јули 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
50
...користам влошке..супер се...ама од тампониве..хих незнам сум слушала разни работе и шубер ми е некако..незнам дали и некогаш би ги користела...:toe:
 
Член од
23 март 2008
Мислења
685
Поени од реакции
165
Vloski ,toa tamponite nekako mi stvaraat nelagodno custvo a i nemam potreba od tamponi.
 
Член од
11 октомври 2008
Мислења
114
Поени од реакции
1
definitivno vloski, sum koristela i tamponi no ne se otkazuvam od vloskite, nekako po raat sum
 
Член од
30 септември 2008
Мислења
36
Поени од реакции
2
тампонче-закон,мразам влошки-како памперс да носам
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.157
Поени од реакции
18
vloski si se vloski,kakvi tamponi rizicni mi se a i plus toa ne znam da gi namestam a i mislam deka se mnogu neudobni,a za na odmor oblakam bokserici i so vloski vo voda(solena) i nemam gajle..lala:pipi:
 

kapetan

Не сум дебел. Стомакот ми е 3D!
Член од
4 октомври 2008
Мислења
966
Поени од реакции
535
влошки поке...:pos2:
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Дефинитивно влошки.Имам некоја фобија дека кончето од тампонот ќе ми се скине па нема да можам да го извадам.Смешно но јас сум си таква боље на сигурно, кој ќе се мкне по гинеколози после.Башка и имам обилна менструација не верувам дека некој тампон би го издржал тоа.
Исто :icon_lol:
Не сакам тампони, неудобни ми се и многу посигурна и побезбедна варијанта барем за мене се влошките :pipi:
 

Ashley

بين الحياة والموت
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.043
Поени од реакции
35
Зависи кога како по потреба. Секако првите два дена преферирам влошки, како и за спиење. Тампони ми се попрактични, посебно за летниот период кога се носи тесно или фустанче. Ако се правилно употребуваат, нема никакви проблеми со нив..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom