Фан Клуб: Манчестер Сити

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.697
Поени од реакции
43.767
мало морген за тоа....:))
Челзи станаа шампиони за 2 години , да им беше Мурињо и правата во ерата на Абрамович , немаше да се чека втората сезона за титула :toe: . Парите го вртат светот , факт , од оваа можеби не , али од наредната сезона и Сити го ставаме во групата на тимови кои ке атакуваат за титулата , прееееголема ке биде конкуренцијата за истата .
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Браво за Робињо, ќе има конкуренција годинава и во Сити!
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.697
Поени од реакции
43.767
Мое мислење , на полусезона овие ке донесат уште едно големо засилување . Да дојдеа арапиве месец дена порано , Сити ке беа нешто слично на Челзи по доаѓањето на Абрамович , т.е. ке се оставеа на трансфер-маркетот . Чим убедија играч како Робињо да дојде кај нив , а се дел од Купот на УЕФА, нејкам ни да знам што ке беше доколку превземањето на клубот се случеше пред месец дена .:toe:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Мое мислење , на полусезона овие ке донесат уште едно големо засилување . Да дојдеа арапиве месец дена порано , Сити ке беа нешто слично на Челзи по доаѓањето на Абрамович , т.е. ке се оставеа на трансфер-маркетот . Чим убедија играч како Робињо да дојде кај нив , а се дел од Купот на УЕФА, нејкам ни да знам што ке беше доколку превземањето на клубот се случеше пред месец дена .:toe:
Па прееска на ББС радио зборуваше тој главниот на арапиве и рече дека во Јануари ќе биделе доста активни и дека планираат да направат многу моќен состав.
Веќе го почнаа тоа со доведувањето на Робињо!
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.697
Поени од реакции
43.767
Па прееска на ББС радио зборуваше тој главниот на арапиве и рече дека во Јануари ќе биделе доста активни и дека планираат да направат многу моќен состав.
Веќе го почнаа тоа со доведувањето на Робињо!
Eте :toe: , ваљда ке му дојде памет и на Венгер дека не е се до децата , до парите е , сега уште и QPR да дојдат Прва Лига , и да биде весело .
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Eте :toe: , ваљда ке му дојде памет и на Венгер дека не е се до децата , до парите е , сега уште и QPR да дојдат Прва Лига , и да биде весело .
Кога играше со поискусни играчи имаше шанса, сега со децата тешко дека ќе сторат нешто Арсенал. А спонзорот на Сити биле најбогатата фамилија во светот така да ќе направат бум според мене што е позитивно за лигата!
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
Ај нека е честито тренасферото на оној лакомиот циган :smir:
 
К

*Каталонец*

Гостин
Ајде честито доаѓањето на Робињо :)

Да даде едно 20 гола не мора повеќе :):)
 

DarthMakedon

Македонец
Член од
20 април 2008
Мислења
1.913
Поени од реакции
166
е сега има големата четворка уште еден конкурент
браво за Сити и се надевам дека ќе ги здробат комшиите :)
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
-------------------------Харт----------------------
Ричардс------Бен Хаим----Компани----Гаридо--
-----------------------Џонсон----------------------
Филипс--------------Ајрланд-------------Робињо--
------------Елано----------------------------------
---------------------------Жо-----------------------

Лелеле тимов прска! Уште Мварувари кога ќе се врати, ТОП! Мило ми е за Манчестер Сити, добар тим се :)
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Ocekuvajte go Manchester City za sampion vo narednite nekolku godini.Ovaa godina ke bidat cetvrti.Kako sto kaza nekoj pogore...Ako ovaa polusezona do Januari se odrzat okolu toa cetvrto mesto posle ke bidat najaktivni na pazaraot i nisto cudo da ripnat pogore...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom