Александар Македонски

Член од
18 март 2008
Мислења
153
Поени од реакции
0
seto ova e kako na filmovite mumija indijana jons
jas veruvam vo misteijava grobot moral da postoi kako sto postojat na faraonite.znaci seto toa se odvivalo vo toa vreme i treba da ima grob nekade bilo kakov lazen ili vistinski sepak kade se grobovite na filip na samoil
a znaete li uste kolku kralevi imala makedonija se dodeka ne sme padnale pod vizantija pa pod tursko???????????????????????????
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
која истори ви крадем???
Банско дали не е от с'штата Македонија, а ?
Или Македонија е само вардарска?????
да си чул за трите дела на Македонија?
Прекини бе татарско говно...Александар е МАКЕДОНЕЦ ! Помирете се со фактот !
 

toiise

Паско Кузман
Член од
17 декември 2007
Мислења
661
Поени од реакции
93
sigurno e nekade vo makedonija i spored baba vanga i mora da se pobara pa jas sum da se soberime edna ekspedicija i letovo na belasica da barame da sto e toe
 
Член од
10 април 2008
Мислења
52
Поени од реакции
1
vaka sea
vladata ja preveduva taa bakarna kniga kako sto slusnav od edna komsika koja sto raboti za vladata,ali so ke praat ponatamu neznam,a tocno e deka komunistite na yugoslavia sakale da ja najdat knigata i da ja unistat
ako na nekoj mu treba dokaz deka mk se razlicni od geyreeks ondak neka ide vo pakistan,kaj kalashite koi sto se potomci od falangata na aleksandar,i tie ubavo si vikaat deka se makedonci!!!!videte na youtube pisete kalashi,ako ima nekoj problem pisete mu na LokoMn
 

R1

Член од
7 мај 2007
Мислења
40
Поени од реакции
1
sigurno e nekade vo makedonija i spored baba vanga i mora da se pobara pa jas sum da se soberime edna ekspedicija i letovo na belasica da barame da sto e toe
Ovoj Pasko Kuzman ke go najde.:) zar ne vi lici na lud?-naucnik:)


Sto kaj vladata e knigata sega?Bakarnata kniga?
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Паско Кузман ако вика...таму е
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Ми спомна еден другар...Паско на телевизија кажал дека заедно со Александар...во ковчегот имало и штит на којшто била изгравирана територијата на Македонија,Сонцето,потоа дека ковчегот го чувале натприродни сили...И дека овде имало непроценливо богатство,Какво што немаат ни Америка,ни Русија..
 
Член од
4 февруари 2007
Мислења
1.640
Поени од реакции
16
Јас слушнав дека телото му е закопано во Битола.Бар претпоставуваат дека таму е закопан.
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.554
Поени од реакции
22.315
Ми спомна еден другар...Паско на телевизија кажал дека заедно со Александар...во ковчегот имало и штит на којшто била изгравирана територијата на Македонија,Сонцето,потоа дека ковчегот го чувале натприродни сили...И дека овде имало непроценливо богатство,Какво што немаат ни Америка,ни Русија..



Богатството на Александар во денешни пари би вредело околу 600 милијарди долари..Јас така имам слушнато,исто така имам слушнато дека гробот му бил во Беласица...
 

ATG

Член од
12 декември 2008
Мислења
56
Поени од реакции
4
Највероватно постојат многу теории. Јас имам слушнато дека Александар бил закопан во близина на Демир Капија. Но според мене (за жал) тоа не може да биде точно, бидејќи за Александар (како и неговите коски) се знае дека воопшто никогаш не стигнал во својата родна земја.
 

blAcK HoLe

TAO-ZEN-SUFI
Член од
7 декември 2008
Мислења
18
Поени од реакции
2
абе ало александар не бил убиен жив е и живее во белата куќа со Буш биле далечни роднини па затоа буш ја поддржува македонија
шала на страна јас мислам и уверен сум дека се наога негде во територијата на тогашна македонија :icon_lol: :icon_lol:
 
Член од
12 октомври 2007
Мислења
1.482
Поени од реакции
22
Kај и да е,ако не оваа,тогаш следната година,ќе излезе на виделина гробот на Александар Македонски и тоа на територија на денешна Македонија.Има многубројни докази и претскажувања кои упатуваат на тоа.
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.563
Поени од реакции
6.684
А зашто владата не го орогледа ова малце посериозно? Нема многу да ги кошта ако пратат луге да истражуваат во тој регион,дали може да се направи некаква петиција за ова?
 

Mr.Tasev

Расад за лопате
Член од
30 ноември 2008
Мислења
271
Поени од реакции
76
абе ало александар не бил убиен жив е и живее во белата куќа со Буш биле далечни роднини па затоа буш ја поддржува македонија
шала на страна јас мислам и уверен сум дека се наога негде во територијата на тогашна македонија :icon_lol: :icon_lol:
Ние да не нагаѓаме каде е закопан Александар македонски туку владата треба да направи тим од историцари и да ги прати на Беласица да изтрежуваат па тогаш можеби ке ја дознаеме вистината
 
Член од
23 август 2008
Мислења
79
Поени од реакции
0
јас имам слушнато дека Александар Македонски бил погребан во александрија бидејќи таму загинал сигурно немало тогаш авиони па да го однесат на беласица
 

Kajgana Shop

На врв Bottom