Факултет за Електротехника и информациски технологии

Г

Грејвдигер

Гостин
Објаснување:
Официјалното лого на Факултетот за информатички науки и компјутерско инженерство.
Симболика: Основни симболи на логото се броевите 1 и 0, кои директно посочуваат на бинарни броеви, како основа на секој компјутерски систем. Воедно, 1 и 0 можат да се гледаат како еден број – 10 (десет) како највисока оценка во образованието.
Поради формата на двата елементи, броевите 1 и 0 можат да се гледаат и како латинични букви „И“ и „О“ кои со себе носат дополнителна асоцијација на термините Input/Output кои директно асоцираат на пренесување на знаења и нивно ширење вон Факултетот, или пак Информатичко Образование, како носечка дејност на Факултетот.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Добро де Јане, не се нервирај, нас ни е смешно и си тепаме сеир со факултетов. И да биде успешен проект јас од електро не мрдам. Само да не биде ко на Европски кога се отвори стоматолошки и Бојо се силеше па после бараа дозвола од стоматолошки на КиМ во недела да имаат вежби зошто немале опрема.
 
Член од
13 јуни 2008
Мислења
92
Поени од реакции
0
факт е дека новиот факултет им одговара само на студентите што учат на ПМФ и оние шо учат на смерот ИНФО на ФЕИТ.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.617
факт е дека новиот факултет им одговара само на студентите што учат на ПМФ и оние шо учат на смерот ИНФО на ФЕИТ.
Kaко ни одговара нас дечко?
Со тоа што ќе ни ја сменат дипломата од ФЕИТ (иначе инфо сум, не пмф) во ФИНКИ?
Што добиваме со тоа?
Вас ќе ви ги сменат цели смерови, ИКИ нема да учи веќе физика и електротехника (каде што сте контрадикторни, еднаш кењате дека не ви требаат, а пред нас се перчите дека ние не ги учиме) и фактички ИКИ нема да постои, сите ИНФО ќе бидат.
Шо значи, новите генерации ќе бидат комплети ретардоси и нема да бидат јаки ко вас ИКИ-јашите?
Тоа ти е ко ја коа бев средно ПТТ да ви се курчев на вас (претпоставувам) Корчагинците пошо ја учев електротехника и дигитална електроника и микропроцесори, додека вие си го прчевте со Географија?
Стварно ме ку*ите вака коа ќе се убаците ко нинџи со хејт.
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.224
Поени од реакции
14.561
Добро де Јане, не се нервирај, нас ни е смешно и си тепаме сеир со факултетов. И да биде успешен проект јас од електро не мрдам. Само да не биде ко на Европски кога се отвори стоматолошки и Бојо се силеше па после бараа дозвола од стоматолошки на КиМ во недела да имаат вежби зошто немале опрема.
Сакала нејќела поголемиот дел од професорите ќе се префрлат на ФИНКИ па сеа ти остани на ФЕИТ
 
Член од
13 јуни 2008
Мислења
92
Поени од реакции
0
Kaко ни одговара нас дечко?
Со тоа што ќе ни ја сменат дипломата од ФЕИТ (иначе инфо сум, не пмф) во ФИНКИ?
Што добиваме со тоа?
Вас ќе ви ги сменат цели смерови, ИКИ нема да учи веќе физика и електротехника (каде што сте контрадикторни, еднаш кењате дека не ви требаат, а пред нас се перчите дека ние не ги учиме) и фактички ИКИ нема да постои, сите ИНФО ќе бидат.
Шо значи, новите генерации ќе бидат комплети ретардоси и нема да бидат јаки ко вас ИКИ-јашите?
Тоа ти е ко ја коа бев средно ПТТ да ви се курчев на вас (претпоставувам) Корчагинците пошо ја учев електротехника и дигитална електроника и микропроцесори, додека вие си го прчевте со Географија?
Стварно ме ку*ите вака коа ќе се убаците ко нинџи со хејт.
дипломата на страна, и вие и ние ја губиме.. друго, ти ќе си го учиш истото на финки ако не и подобро од тоа сега, што нема да биде случај за нас тоа сакам да ти кажам, не си ме разбрал како што треба очигледно..
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.617
дипломата на страна, и вие и ние ја губиме.. друго, ти ќе си го учиш истото на финки ако не и подобро од тоа сега, што нема да биде случај за нас тоа сакам да ти кажам, не си ме разбрал како што треба очигледно..
Еве пак не те разбирам, елаборирај.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Сакала нејќела поголемиот дел од професорите ќе се префрлат на ФИНКИ па сеа ти остани на ФЕИТ
Ако де, нека одат кај сакаат. А откај си сигурен ти кој ќе оди кој не? Па и ко да нема да дојдат некои може подобри од нив...Видов колку се „добри“ некои од извиканите. Кој сака кај сака нека си иде.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.617
Сакала нејќела поголемиот дел од професорите ќе се префрлат на ФИНКИ па сеа ти остани на ФЕИТ
Неможе да се “ПРЕФРЛАТ“ на Феит.
Изборот им е помеѓу:
а) да не доучат нас, веќеупишаните, без да предаваат на ФИНКИ
б) да не доучат нас + да предаваат на ФИНКИ

еден или друг начин пак истите професори ќе ни предаваат
 
Член од
13 јуни 2008
Мислења
92
Поени од реакции
0
стручните предмети нема да бидат застапени на тој факултет, повеќе не си електро инжењер туку ќе бидеш информатичар шо ќе знае да состави програма и ќе дреме пред компјутер 24/7 или ќе предава во некое основно училиште.. како и да е многу сум против новиот факултет и ми е криво што сум дел од сето тоа, таканаречени „експериментални глувчиња“...
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.224
Поени од реакции
14.561
стручните предмети нема да бидат застапени на тој факултет, повеќе не си електро инжењер туку ќе бидеш информатичар шо ќе знае да состави програма и ќе дреме пред компјутер 24/7 или ќе предава во некое основно училиште.. како и да е многу сум против новиот факултет и ми е криво што сум дел од сето тоа, таканаречени „експериментални глувчиња“...
А извини ти со ИКИ што ќе работиш бе друже?

--- надополнето ---

Неможе да се “ПРЕФРЛАТ“ на Феит.
Изборот им е помеѓу:
а) да не доучат нас, веќеупишаните, без да предаваат на ФИНКИ
б) да не доучат нас + да предаваат на ФИНКИ

еден или друг начин пак истите професори ќе ни предаваат
Ако си сигурен во ова тогаш ок е вака. веруј ни јас не сакам да се маткам по други факултети
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.617
стручните предмети нема да бидат застапени на тој факултет, повеќе не си електро инжењер туку ќе бидеш информатичар шо ќе знае да состави програма и ќе дреме пред компјутер 24/7 или ќе предава во некое основно училиште.. како и да е многу сум против новиот факултет и ми е криво што сум дел од сето тоа, таканаречени „експериментални глувчиња“...
И понатаму лажи се дека ќе бидеш “електро инжењер“. Тоа што го учите на ИКИ ја го учев у средно, НИШТО ПОВЕЌЕ не учите вие од тоа ја што веќе го знам - и сум по звање Електротехничар за електроника и телекомуникации (недипломиран).
А па да не збориме за електротехничките смерови на ФЕИТ.

Ако си сигурен во ова тогаш ок е вака. веруј ни јас не сакам да се маткам по други факултети
Сигурен сум. Веќе поминал муабетов помеѓу професорите, па ни го кажаа и нас.
Поточно ни кажаа “Кој факултет и да го изберете, ние ќе ве дотуркаме до крај, така да нема шо да се грижите за стручен кадар“
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.773
И понатаму лажи се дека ќе бидеш “електро инжењер“. Тоа што го учите на ИКИ ја го учев у средно, НИШТО ПОВЕЌЕ не учите вие од тоа ја што веќе го знам - и сум по звање Електротехничар за електроника и телекомуникации (недипломиран).
А па да не збориме за електротехничките смерови на ФЕИТ.


Сигурен сум. Веќе поминал муабетов помеѓу професорите, па ни го кажаа и нас.
Поточно ни кажаа “Кој факултет и да го изберете, ние ќе ве дотуркаме до крај, така да нема шо да се грижите за стручен кадар“

Е сега и ти претеруваш. И јас сум од средно птт и јас сум од ики па ја знам јас вистинската разлика. Немој да ми кажеш дека не сум учел во средно затоа што заедно со еден другар кој исто така е на ики и ја приметува разликата, бевме најдобри во генерација.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.617
Е сега и ти претеруваш. И јас сум од средно птт и јас сум од ики па ја знам јас вистинската разлика. Немој да ми кажеш дека не сум учел во средно затоа што заедно со еден другар кој исто така е на ики и ја приметува разликата, бевме најдобри во генерација.
И да карикирам, пак не е доволно за да се наречете “Дипломирани електроинжењери“
 

Kajgana Shop

На врв Bottom