Нова ГОДИНА - леле шо ќе облечам?

Статус
Затворена за нови мислења.

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21
ЈАс си купив. За првата вечер сукничка црна со како жолто болеренце горе, а за втората црни панталони со како портокалово црвено со кругови болеренце многу слатко. А на нозе и двете вечери ќе носам црни чизми.
 

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
Ете некои интересни комбинации за женската нација за таа прилика.
...нормално,доколку не се склони кон типичниот златно-сребрен новогодишен кичерај. :pipi:






 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Ангелке, ништо од ова не ми се бендиса мори чупале :krkr:

Иначе си зедов едно фустанче со сребрено, и црни пуфкасти чизми на штикла, со сребрени синџирчиња.
А за втората појма неам:toe:
 

латас

паметен глупак
Член од
5 август 2007
Мислења
128
Поени од реакции
0
за оваа прилка одбрав црно-бела комбинација: црни панталони и црна кошула, со бело елече на V без ракави... а како надополнување ќе ставам некое сребрено, ненападно ланче на врат... уште се двоумам што да обујам: црни кондури или бели патики... ај хелп од експертите :smir:
 

Awake

б.
Член од
30 декември 2007
Мислења
3.198
Поени од реакции
2.628
Исто и јас, црно-бела комбинација.. бели патики со црни шари, црни откачени панталони и бел дуксер, во комбинација со некоја алка/ланче :wink:
 

Ред хот!

***candy girl***
Член од
6 март 2007
Мислења
593
Поени од реакции
12
Јас си се стокмив за нова година без да дигам многу галама околу тоа,така подмачкано одеше се...црна,подолга блузичка,хеланки црни,црни чизмички...:cool:
 

Maryah.C

Be a bee
Член од
9 јуни 2006
Мислења
4.001
Поени од реакции
710
Не дека не се замарав ич али онака..смислив што сакав да носам излегов не најдов тоа што сакав:tapp:..Прошетав ,разгледав најдов друго купив и ете спремна за Нова..А за вториот вечер се наоѓа нешто по дома што никогаш не сум облекла...
Прва вечер црни панталони уз нога ,мајче и чизми..за вториот ке видиме:pipi:
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Не се замарав многу со тоа.Ќе облечам фармерки и или кошула или една понова блуза и така.
 

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
за оваа прилка одбрав црно-бела комбинација: црни панталони и црна кошула, со бело елече на V без ракави... а како надополнување ќе ставам некое сребрено, ненападно ланче на врат... уште се двоумам што да обујам: црни кондури или бели патики... ај хелп од експертите :smir:
Бели патики,многу нормално. :pletalka:
 
N

NeMiRnA

Гостин
Латас зависи колку години имаш.Ако си 25 па нагоре,јас гласам за кондури,а ако имаш до 25 патики.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Јас се оптоварувам со облека и до продавница кога одам, па сигурно нема да отстапам кога ќе излезам да се издувам на 1-ви ... значи не да ја славам новата година. Обично секоја облека што си ја купувам ја носам и преку ден, па немам фазла парче облека што ми е така посебно за вечерни излегувања мамата. Мора да се купи нешто, што во никој случај нема да е светкаво и од 2cm. Да искористам уште една прилика да се подновам де ...:podsmev:
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Лелее луѓе што ви читам од подтовиве се зачудив. Што толку сте се затрескале што ќе облечете и слично. Бапнете првото при рака што ќе ви дојде и оди славите. Не идете вие да славите само за да ве видат во добра облека или слично туку одите за да прославите со другари. А и најважно е на блиските односно другарите да им се допадне, а впрочем ако се праци другари секогаш ќе им се допадне што носиш, а за пред друг да се фалите не знам што е толку интересно. Еве пример јас веќе знам што ќе носам, немам купено ништо ново освен само една блуза друго све ќе биде од гардеробата што ја имам во моментот.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Лелее луѓе што ви читам од подтовиве се зачудив. Што толку сте се затрескале што ќе облечете и слично. Бапнете првото при рака што ќе ви дојде и оди славите. Не идете вие да славите само за да ве видат во добра облека или слично туку одите за да прославите со другари. А и најважно е на блиските односно другарите да им се допадне, а впрочем ако се праци другари секогаш ќе им се допадне што носиш, а за пред друг да се фалите не знам што е толку интересно. Еве пример јас веќе знам што ќе носам, немам купено ништо ново освен само една блуза друго све ќе биде од гардеробата што ја имам во моментот.
Грешка си. Најважно е самата на себе да си се допаднам, а за тоа ете, ми треба подновување. Па, што би рекла Скул - шут ми.:vozbud:
 

латас

паметен глупак
Член од
5 август 2007
Мислења
128
Поени од реакции
0
Бели патики,многу нормално. :pletalka:
Латас зависи колку години имаш.Ако си 25 па нагоре,јас гласам за кондури,а ако имаш до 25 патики.
фала за советите:smir:, и јас мислев патики да облечам, а вие ми потврдивте... иначе имам 17 и пол години :)
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
26
Поени од реакции
1
Што е ИН оваа Нова Година?

Значи каква боја ке преовладува оваа Нова Година? Мислам не е убо сите у иста боја, но лани некако лиљаковата беше така ИН. И што ке носите за Нова Година?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom