Каролина Гочева

Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Плејбој девојката со нов сингл!

Од денеска ексклузивно на македонските радија може да се слушне најновиот сингл на македонското девојче Каролина Гочева. Музиката за песната е на Даниел Кајмакоски, гитара Влатко Стефановски, текстот го напиша Весна Малинова, а аранжманот е на Бертан Аслани. Снимена е во студиото „BMA“, во Скопје, а финалната обработка е направена во студио „Long Play“ во Сараево со продуцентот Махир Сарихоџиќ.​




Потсетуваме дека оваа година е една од најуспешните во кариерата на Каролина. Оваа година излезе нејзината балада "За година две" која стана химна на македонските девојки и го постигна успехот на нејзиниот претходен хит "Крај", а во мај Гочева не претставуваше на Првиот избор за песна на Балканот во Бугарија. Летото го помина со настапи низ Македонија, беше дел од фестивалот Медијана во Ниш и специјална гостинка на Евровизиската забава што ја организираше клубот на евровизиските фанови ОГАЕ Португал во португалскиот град Сетубал. На приватно поле, македонските медиуми наголемо зборуваа за нејзиното раскинување со Дино и новата врска со Јован Пановски. Она што предизвика уште поголемо внимание беше појавувањето на насловната страница на првиот број на списанието Плејбој за Македонија во кое имаше и фотосесија со разголени фотографии од Каролина. Последен нејзин настап беше на журката по повод роденденот на Бекстејџ во Колосеум, за која присутните беа воодушевени од нејзината изведба на "Сите мои слики" заедно со Ареа.​
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Бени Шаќири во вчерашната емисија на Статус на АБ Канал застана против Плејбој Македонија и сликањето на Каролина затоа што не личело на ништо да се слика полугола за насловна. Според Бени, Каролина требало да се слика целосно гола​
 
T

Tetro

Гостин
Бени Шаќири во вчерашната емисија на Статус на АБ Канал застана против Плејбој Македонија и сликањето на Каролина затоа што не личело на ништо да се слика полугола за насловна. Според Бени, Каролина требало да се слика целосно гола​
Точно, кога ќе сватат нашите певалки дека за такво списание кое си има традиција треба да се разголат малце? :)
 
Член од
31 декември 2007
Мислења
441
Поени од реакции
111
Точно, кога ќе сватат нашите певалки дека за такво списание кое си има традиција треба да се разголат малце? :)
Koga narodot ke ni bide poobrazovan i ne tolku zatucan:toe:



Nova vest

Neki od najlepših ženskih glasova sa naših prostora naćiće se na jednom mestu kako bi snimile zajedničku pesmu. U pitanju su pevačice Aleksandra Radović, Nina Badrić, Karolina Gočeva i Maja Sar.
Pomenute pevačice snimiće zajedničku pesmu u humanitarne svrhe, sve u sklopu akcije koja bi podigla svest o bolesti raka dojke u našem regionu. Ovu vest potvrdila je Karolina Gočeva gostujući u emisiji na radiju S.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Најдобрите пејачки на поп музика од Македонија, Србија или Црна Гора и Хрватска. Само која е Маја Сар, да не е од Босна таа?

Во новиот број на КРЕМА, има прилог за Каролина на масажа
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
^^ Значи Американциве биле врвот на затуцаноста и необразованоста. Good.
 
T

Tetro

Гостин
WTF??? Сите наши соседи, се необразовани и затуцани што имаат разголени певалки???

Извинте за оф-топици кои се создадоа, поради наша неинформираност дека сме неинформирани, неедуцирани, па и затуцани :nesum:
 
Член од
31 декември 2007
Мислења
441
Поени од реакции
111
^^ Значи Американциве биле врвот на затуцаноста и необразованоста. Good.
Ne znam zosto obratno go sfati mojot komentar ,napisav koga nasiot narod nema da bide tolku zatucan ,konzervativen ,mozebi togas i na nasite pejacki nema da im bide problem da se soblecat ,znaci koga nema da se misli gola =kurva
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Ne znam zosto obratno go sfati mojot komentar ,napisav koga nasiot narod nema da bide tolku zatucan ,konzervativen ,mozebi togas i na nasite pejacki nema da im bide problem da se soblecat ,znaci koga nema da se misli gola =kurva
А значи убаво и било да прифати да се слика за Плејбој, каде и мало дете знае каква треба да изгледа насловната страница? Што не рекла тогаш, не сакам да се сликам гола ова она или убаво и дојдоа 10.000 евра? Нека трпи сега коментари од јавноста, што се лутите тогаш.
Ова е исто како некој газда од мене да побара да му направам вебсајт со сопствен CMS а јас да му направам некој темплејт од Joomla и да му кажам абе шефе парите ок се што ми ги дадовте ама народов е затуцан, нејќе убави и нови работи, доста му е Joomla.
И кој би рекол дека она е курва ако се сликала гола за Плејбој? И така ова списание го чита машката популација од некаде 15,6-40, кои веќе знаат што е Плејбој всушност.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
A која поп пејачка во Србија, Црна Гора, Босна итн се сликала целосно гола за списание? Кажете ми една таква.
Балкан сме и не спаѓаме само ние тука, туку сите земји во регионов и секаде е истиот проблем.
Не ми спомнувајте бугарски и српски турбофолкерки, зборувам за поп пејачки кои покажале нешто повеќе.

И имаше едно прашање кога нашите пејачки ќе се разголат?
Па mettalhammer, наша пејачка почќна прва и се разголе, Каролина се разголе, ама не се соблече цеосно гола.
А не ме смејте со тие либерте коментари зашто ако излезе такво нешто во списание, и вие како и сите други ќе кренете фама невидена зашто не може да се сфати дека Плејбој не е списание за камионџии, туку списание со уметничка вредност.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
WTF??? Сите наши соседи, се необразовани и затуцани што имаат разголени певалки???

Извинте за оф-топици кои се создадоа, поради наша неинформираност дека сме неинформирани, неедуцирани, па и затуцани :nesum:
Не се офтопици, мора да има на темава и спротивни мислења малку, не само :drk: :)
 
T

Tetro

Гостин
А не ме смејте со тие либерте коментари зашто ако излезе такво нешто во списание, и вие како и сите други ќе кренете фама невидена зашто не може да се сфати дека Плејбој не е списание за камионџии, туку списание со уметничка вредност.
Фала за објаснувањето. Инаку Playboy кога ќе го гуглаш дава playboy.com каде има:
Nude girls, hot girls, naked women and sexy pics with nude girls as well as videos of hot girls posing nude or in sexy positions celebrating girls and women ...
Инаку, колку беше? 250 денари? Кој би дал 250 денари да ја гледа Каролина која нема мевце ни малку, само коски и кожа на неа. Па, и насмевката и е се` повеќе вештачка. Да не беше ова фотошопов ќе личење на вештерка. :)

Да се вратиме на списанието, Плејбој-от, кое сите не баш, ама едно 70-80% (претпоставка) го купуваат токму поради разголените млади девојки, а внатре има и доста корисни информации, пишани статии околу машките работи по дома и надвор.

--- надополнето ---

Rihanna Says She Would Do Playboy For Free
Мислење за ова имаш?
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Извинете сите, ама да се сликнеше она гола ко ќе скокнеше пола Македонија да ја плука не знам крајот кај ќе се најдеше. Факт е дека кај нас се уште е многу рано (во однос на исфрлувањето на конзервативноста) јавна личност да се соблече скроз гола за списание. Посебно затоа што сме само 2 милиони народ. Не споредувајте со Америка. Таму за популарност се прави се и сешто, и да не заборавиме на фактот дека 310 милиони жители се многу повеќе од 2 милиони.
Туку не ја сакате Каролина, па ај...
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
На Балканот поинаку функционираат работите и поинакви се сфаќањата, затоа ништо не мерете со странство.
Колку и да се трудиме да се восхитуваме на странските, за нашите случувања сме конзервативни, сеирџиски и негативно настроени и тоа кон се што ќе биде мала промена. Штом се реагира и се дигна толкава фама за мала промена како разголувањето, не сакам да знам што би било со поголемата промена, соблекувањето.

А за тоа како изгледа Каролина, вкусови. Манекенски изглед и најмодерен стајлинг од било која јавна фаца, докажано.
 
Член од
31 декември 2007
Мислења
441
Поени од реакции
111
А значи убаво и било да прифати да се слика за Плејбој, каде и мало дете знае каква треба да изгледа насловната страница? Што не рекла тогаш, не сакам да се сликам гола ова она или убаво и дојдоа 10.000 евра? Нека трпи сега коментари од јавноста, што се лутите тогаш.
Ова е исто како некој газда од мене да побара да му направам вебсајт со сопствен CMS а јас да му направам некој темплејт од Joomla и да му кажам абе шефе парите ок се што ми ги дадовте ама народов е затуцан, нејќе убави и нови работи, доста му е Joomla.
И кој би рекол дека она е курва ако се сликала гола за Плејбој? И така ова списание го чита машката популација од некаде 15,6-40, кои веќе знаат што е Плејбој всушност.
Koja ti e poentata, pa ona ne se slikase gola ,a komentarite od javnosta se poveketo bidejki se razgolila, a ne bidejki ne se slikala gola
A ova izvlekuvanje na analogija so websajtot e fail,veze nema ednoto so drugo
 

Kajgana Shop

На врв Bottom