Каролина Гочева

Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Кaролина повторно вљубена!

На нашата поп-принцеза Каролина Гочева мора да и доделиме Оскар! Се прашувате зошто, еве ви го одговорот - за успешно мафтање на јавноста во врска со нејзиниот љубовен живот. Но да разјасниме уште на самиот старт - таа нема никаква вина што ние паднавме на нејзината финта, девојчето само мудро си молчеше, додека ние низ Балканов го баравме фамозниот Марко Антиќ. Но за волја на вистината, тој не постои, а Гочева можеби не директно, но меѓу редови, тоа го призна во интервјуто за “Свет“, во кое изјави: “Во виртуелниот свет можам да правам што сакам, па дури и да имам измислени дечковци“.​
Но поинтересни се муабетите што во последно време кружат низ скопската чаршија. Имено, во изминативе три недели наголемо се зборува дека новата љубов на убавата Каролина е Јован Пановски. Дечкото е доста познат во елитните скопски кругови, а пред некое време го поврзуваа и со водителката Ивана Хаџиевска. Неговата фамилија е сопственик на аптеките “Пановски“, а со Каролинче почнале интензивно да се дружат во изминатиoв месец. Во почетокот контактирале само преку СМС-пораки и преку популарниот “Фејсбук“, а подоцна и во друштво на своите заеднички пријатели често можеле да се видат во не толку експлотираните кафулиња. Инаку, тие се познаваат уште многу оддамна. Јован бил близок пријател со бившото момче на Каролина, Дино, па почетоците на нивното познанство датираат уште оттогаш. Но во тоа време меѓу нив немало таков вид на симпатии, кои очигледно се родиле подоцна. Воедно, можеби тоа е една од причините поради кои двојката не сака да се “промовира“ во јавноста. Нивните тајни и блиски дружби за време на ретките ноќни излегувања во скопските кафулиња предизвикаа луѓето да почнат да се прашуваат што се случува меѓу нив. Но, рака на срце, никогаш немаат излезено сами, задолжително со нив се другарките на Каролина, кои се трудат се да биде под контрола. Но ни тие не можат да ги сокријат искрите меѓу пејачката и Јован.
Кога ја дознавме информацијата, планиравме да ја контактираме пејачката, но таа значително ни ја олесни работата. Имено, пред неколку дена, Каролина пристигна во “Метрополис арена“, каде што настапуваше популарниот Дејвид Гета, токму во друштво на Јован. Инкогнито, двајцата сами влегоа преку ВИП-влезот и се сместија во ложата, па нашата потрага по интересни фотографии започнаа токму тука. Но пејачката со долги нозе не е од вчера, таа добро се има навикнато на блицот од апаратот, па во моментот кога тој светна, таа и Јован експресно се разделија, а нашата фотка остана празна. Иако изненадена, таа се доближи до нас и на шега не праша дали ни се добри фотките, на што ние и одговоривме дека ако останаа уште 1 минута заедно, ќе беа многу подобри. За жал, бидејќи новопечената двојка не забележа, нашиот фотограф не успеа да ги сними и покрај нашето понатамошно инсистирање. Сепак според реакцијата и на Каролина и на Јован, секој ќе заклучи дека тука има нешто повеќе од пријателство. Иако не ја прашавме за одговор, Каролина сама наивно се оправда дека знае дека веќе некое време кружат муабети дека таа и Јован се повеќе од пријатели, но тоа не било точно. Во еден момент Јован и се доближи, прашувајќи ја на шега дали ќе се бакнат или не за да ги сликаме, на што Каролина само се насмевна. Воедно, како што дознаваме од нашиот извор, кој е близок до двојката, тие овој викенд планираат со своите најблиски пријатели да заминат на 4 дневен одмор во Грција, во местото Порто Карас. Таму нема да мора да се кријат и да бегаат од папараци, на раат ќе си шепотат на увце, а не како на “Фејсбук“ преку трети лица, се со цел да не бидат откриени.
Како и да е, ние ја охрабруваме Каролина новиот дечко да и го претстави на јавноста, барем таа немала проблем со тоа, а и не страда од комплекси дека не се достојни да стојат рамо до рамо со неа. А и се надеваме дека овојпат токму со Јован ќе ги оствари своите соништа и ќе застане на лудиот камен. Но се во свое време, трпеливи сме ние, па ќе почекаме.
 

Terebellum Sagittarii

Несопирлива
Член од
25 јули 2007
Мислења
1.194
Поени од реакции
578
http://www.vecer.com.mk/default.asp?ItemID=F65F3A8EA4B06945A6DA2D5C2168065F


Притвор за поранешниот дечко на Каролина и Натали!


Четворица од петтемина осомничени за шверц на скапа луксузна облека добија 30-дневен притвор.. Еден од нив е Аладин Балиќ, алијас Дино, во јавноста попознат како поранешен дечко на манекенката Натали и поп-пејачката Каролина



Интересно:)) Следен наслов на Свет- како Каролина го примила ова? Ха
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Изгледа викендов Каролина Гочева е во Охрид во хотелот Силекс каде вечер треба да ја прати Евровизијата во друштво со Некст Тајм.

Дали знаете дека има нова верзија на Ајде да летаме 2010, повторно со Бабура.:vozbud:
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
673
Поени од реакции
102
На 9 јуни Каролина заминува на турнеја во Австралија,првиот концерт ќе го има во Сиднеј,така да веќе е се поизвесне дека албумот за жал сега нема да излезе.
 

jasisamojas

Не ми треба титула
Член од
26 ноември 2008
Мислења
762
Поени од реакции
423
Каролина заштитно лице на Пежо

Изминатата сабота Каролина беше дел од манифестацијата за прикажување на автомобилите на Пежо.







 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Како 18годишна личи на сликиве.
Среќен пат за Австралија, а инаку немам линк за новата верзија на Ајде да летаме, не знам каде да најдам, може Сити радио сами си ја направиле верзијата.
 
Член од
22 ноември 2009
Мислења
31
Поени од реакции
5
првaтa сликa ми е фaворит, изгледa многу слaтко, иaко може стилски и подобро

a новaтa верзиja нa Ajде Дa Летaме ja немaм слушнaто : (
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Балканска “Песна на Евровизија 2010“ јавноста ја фрли на колена. За првпат е организиран еден ваков тип на интернационален фестивал и тоа во главниот град на Бугарија, кој докажа дека и народите од Балканскиот полуостров, иако разделени, можат да се обединат во музиката, без разлика на нивните политички поделби. И тоа на најдобар, спектакуларен начин. Во одлична организација на бугарската сателитска ТВ-станица “Балканика“, музичката фешта им се допадна речиси на сите Балканци. Судејќи според реакциите на пејачите, новинарите, а и што е најважно, на обичниот свет, фестивалот може сосема слободно во иднина да му биде најлута конкуренција на оној главниот европски “Евросонг“.... И тоа, гледајќи од сите страни: од самиот начин на кој беа испочитувани учесниците, вклучувајќи ја и “седмата сила“, па се до сместувањето во репрезентативниот хотел во Софија, “Метрополитен“. Така што со цела одговорност, му се допаѓало тоа некому или не, можеме слободно да кажеме дека подобар фестивал од овој во Бугарија, во последните 10 години, немаме доживеано на Балканот!


Каролина не ја растажија приказните!
Можеби под притисокот на македонската јавност, Каролина Гочева пристигна во Софија да се “закити“ со првата награда. Сепак ништо особено не направи во тој поглед, без разлика што со хитот “Крај“, без Скај Виклер во придружба, бидејќи наводно тој добил ќотек, па останал во Белград, остави мошне убав впечаток. Така, сосема растоварена од наградите, Гочева го помина времето или во дружба со колегите од соседните балкански земји или со сестра си, која студира во Софија. Расположението на Каролина беше малку разнишано единствено од обновените трач-приказни за нејзината врска со поранешното момче Гроздан. Но насмевката и се врати кога ја забележавме на забавата по финалната вечер. Најинтересно од се беше кога и самата Каролина, онака за себе и за своето друштво, го потпевнуваше хитот од Цеца - “Лепи громе мој".
 

jasisamojas

Не ми треба титула
Член од
26 ноември 2008
Мислења
762
Поени од реакции
423
Каролина на турнеја низ Австралија

По две години од последното гостување, на покана од нашите иселеници Каролина Гочева повторно во Австралија.

Нашата поп пејачка Каролина Гочева, по две години од последното гостување, повторно на покана од нашите иселеници ќе ја посети Австралија каде ќе одржи три концерти и тоа во Перт на 11 јуни, Сиднеј на 12 јуни и во Мелбурн на 18 јуни.

На трите концерти Каролина ќе пее во придружба на петчлен бенд, составен од музичари од Австралија, кои веќе неколку месеци се подготвуваат за репертоарот на Каролина.

 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Каролина на турнеја низ Австралија
Каролина во Австралија оди на барање на нашите иселеници


Каролина Гочева денеска тргнува на мини турнеја низ Австралија. По две години од последното гостување на поп ѕвездата, на барање на нашите иселеници, Каролина ќе одржи три концерти.
На 11 јуни ќе пее во Перт, на 12-ти во Сиднеј, а на 18 во Мелбурн. На трите концерти, Каролина ќе ја следи петчлен бенд, составен од музичари од Австралија, кои неколку месеци го подготвуваат репертоарот од нејзините хитови. По враќањето од турнејата, Каролина ќе го промовира новиот албум, нејзин шести по ред.





:nesvest: Сигурно во лето нема да го промовираат албумот? :kesa:
 

jasisamojas

Не ми треба титула
Член од
26 ноември 2008
Мислења
762
Поени од реакции
423
DIRTY, SEXY KAROLINA ! MAKING OF THE ALBUM COVER!!!

На блогот на Цаци Паковска има поставено неколку слики од сесијата за најновиот албум на Каролина.

http://stilissimo-stylishgirl.blogspot.com/2010/05/dirty-sexy-karolina-making-of.html

Art director & Styling: Цаци Паковска
Photographer: Дејан Пановски
Make-up: Александар Дадар

Дел од фото сесијата:



 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Во најновиот јунски број на Unique



Еве и неколку фотографии од фотосесијата














Исто така за ова списание, Каролина го даде најинтимното и искрено интервју досега.​
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086

Интервју со Каролина за ЛЕПОТА И ЗДРАВЈЕ
Преубава слика :back:



KAROLINA GOČEVA: Soliranje je OK

Sa Karolinom, jednom od najlepših pevačica u ovim krajevima, pričamo dan pred njen trideseti rođendan. Vremena za razgovor nam ipak nije manjkalo, jer Karolina nema običaj da organizuje spektakularna rođendanska slavlja. Voli da sa najbližim prijateljima ode na ručak ili večeru i - to je sve.




Nemam običaj sebi da kupujem poklon za rođendan, ali pošto mi je ovo trideseti, moram nečim da se počastim. Verovatno ću kupiti nove starke. U poslednje vreme sam stalno u tim patikama, a nedavno sam primetila jedne fine, tamnozelene. E, njih ću da kupim :) Inače, sa ove rođendanske perspektive, čini mi se da je vreme od dvadesete do tridesete bukvalno proletelo. Ovih dana sa drugaricama pravim retrospektivu. Stvarno se puno toga desilo za tih deset godina. Ponekad u šali kažemo: „E, da se možemo vratiti pet godina unazad, ali da imamo ovu pamet". Ponosna sam što sam sve postigla sopstvenim trudom. Naravno, bilo je i stvari koje su me bolele, ali i one su, verovatno, morale da se dese. U svakom slučaju, doprinele su tome da danas ovako razmišljam ili reagujem. Srećna sam i zbog toga što ovog trenutka dobro znam šta od sebe očekujem i s kakvim čovekom bih volela da provedem život", objašnjava Karolina na početku našeg razgovora.

Da li si napravila „foto robot"?
Ne, a neće biti strašno ni ako ga ne pronađem. Zaista ne bi bio problem ni da budem sama.

Stvarno?!
Poslednju deceniju sam provela u dugim vezama, što je s jedne strane dobro, a sa druge loše. Daleko od toga da sam traćila vreme, ali kad sve saberem, devet godina sam bila u ozbiljnim vezama. Sada tačno znam šta u vezi hoću, a šta neću. Mislim da je najbitnije da partner ne pokušava da me promeni. Podrazumeva se da ni ja neću nastojati da njega učinim drugačijim nego što jeste. Na svojoj koži sam osetila da je to nemoguće. Čak i ako neko dobro glumi da se promenio, to je kratkotrajno, a posle nekog vremena sve se vrati na staro. Kad se ulazi u vezu, partnera treba prihvatiti sa svim manama i vrlinama.

Koje vrline priželjkuješ, a koje bi mane mogla da tolerišeš?
Beskrajno sam iskrena, otvorena, verna kao pas, a sve to očekujem i od njega. Nemam nikakve posebne zahteve kad je reč o izgledu i sasvim mi je svejedno da li je bogat ili ne. Važno mi je da nije glup, da mogu s njim da pričam o raznim temama, da sluša dobru muziku...

Da li „dobra muzika" znači „nipošto narodnjaci"?
Ne, nisam isključiva. Možemo da idemo i na žurke gde se ta muzika sluša, ali bilo bi mi neshvatiljivo da ne zna Depeš Mod, Šade, Led Cepelin...

Pomenula si da su ti važni iskrenost i vernost. Koliko su takve osobine danas uopšte primetne kod ljudi?
I kod muškaraca i kod žena su do te mere retke, da mi to deluje deprimirajuće. Danas je skoro opasno biti iskren, normalan, pokazati svoja osećanja... To se, maltene, graniči sa ludošću, a zapravo je ludo vreme. Kad pogledam devojke koje imaju između osamnaest i dvadeset tri godine, uopšte ne zameram muškarcima što su takvi kakvi su. Pripadam generaciji čije su vrednosti bitno drugačije. Kad sam imala dvadeset godina, jedna moja drugarica je bila u vezi sa muškarcem koji je bio duplo stariji od nje i oženjen. Nama je to bilo neverovatno, a današnje devojke u tome ne bi videle nikakav problem. Toliko mi je teško da sve to shvatim, da se pitam kako bih odgajala kćerku da je imam.

Da li si nekad pomislila „takvima je lakše nego meni"?
Sigurno je da sa trideset godina ne mogu da postanem ni promiskuitetna, ni sponzoruša. Nikada nisam pomislila da treba da se menjam, jer mi je lepo u sopstvenoj koži. Hvala Bogu što ni od koga ne zavisim i što moja profesija nikad nije bila „nečija devojka".

Misliš li da posle ljubavi nema prostora za bilo kakav prijateljski odnos?
Duge veze se ne prekidaju bez ozbiljnih razloga. Zato smatram da posle ljubavi nema prijateljstva.

A da li ti je prihvatljiva varijanta - prijateljstvo pa ljubav?
Kad pomislim na nekoliko parova iz moje okoline, zaključujem da to može da bude odlična varijanta. U tom slučaju on i ona ne moraju da se upoznaju, svi prijatelji su zajednički, znate čak i sve bivše mladiće i devojke...

Da li lako pronalaziš iskrene prijatelje?
Sa istim drugaricama se družim desetak godina. Svoju najbolju drugaricu znam ne od malih nogu, već od pelena, jer su naše mame prijateljice. Sva moja prijateljstva su dugoročna, izgrađena na poverenju i mnogim zajedničkim iskustvima. Zahvaljujući toj spoznaji, s njima mogu da budem potpuno opuštena. Niko od njih nije sa estrade, niti s njima pričam o svom poslu.

Očito je postojanost jedna od tvojih glavnih osobina. Ne voliš da menjaš ustaljene navike?
Ne volim nova mesta, bilo da je reč o kafićima ili restoranima. Uvek u određenom restoranu jedem isto jelo i, kad god je moguće, sedim na istom mestu. Kad idem kod prijatelja u goste, gde sednem prvi put, tu sedim svaki sledeći.

Da li još uvek čuvaš avionske karte sa važnih putovanja, razglednice, planove gradova koje si posetila?
To sam dugo radila, ali vremenom sam odustala. Doduše, bilo bi pametno da čuvam avionske karte, zbog bonusa, jer veoma mnogo putujem. U poslednje vreme su sva moja putovanja bila radna, na relacijama Sarajevo, Beograd, Sofija. Pre dve nedelje sam u Sarajevu, u studiju Mahira Sarihodžića, producenta Dina Merlina, završila snimanje novog albuma, koji treba da izađe kad i ovaj intervju.

Verujem da si se u Sarajevu, bez obzira na posao, lepo provodila.
Naprotiv, svakodnevno sam bila u studiju, a provoda sam se klonila, jer ne utiče dobro na moj glas. Međutim, kad sam pretprošli put bila u Sarajevu, bilo je odlično, jer su ljudi veoma opušteni, dobro raspoloženi i orni za prepričavanje viceva.

Da li si se ikada zaljubila na putovanju?
Nikada! Praktična sam, pa odmah pođem od toga da to ne bi imalo perspektivu. Nisam pristalica ljubavi na daljinu. Kad imam momka, volim da s njim provodim puno vremena. Potrebno mi je da svakoga dana bude kraj mene. Ne razumem varijantu „ja ću da izlazim sa drugaricama, a ti sa drugovima". Kad god izađem sa drugaricama, dosađuju mi neki bezvezni likovi, a to nije dobro za vezu. Najlepše se osećam kad svuda idemo zajedno.

A kako otkačiš te bezvezne likove koji ti se nabacuju?
Nastojim da to uradim što lepše, ali ako treba, mogu da budem vrlo gruba, naravno verbalno. Nažalost, postoje ljudi s kojima se ne može voditi kulturna komunikacija.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom