Каролина Гочева

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
За греота чупето не можи дечко да си најде асален :( Што мислите вие,до неа е или до тие идиотите? Ах кутро чупе,немир на душата ми кладе :(

И сега шо прајме,кој е за неа вистинскиот? Принцот Вилијамс,ваљда :helou:
Некој добро наполнет сигурно :helou:
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
673
Поени од реакции
102
Не е тоа работата, дека е самостојна и реализирана девојка и дека има убав глас тоа е точно ама дека не глеала во каква финансиска состојба и се дечковците тоа ќе се прашаме изглеа затоа и така и прават ќе си напраат мерак и после чао.
Првин да те информирам дека таа ги раскинуваше врските,а не обратно,некои од нив и после правеа се да им се врати,а и за каков мерак зборуваш кога врските и траеја по 2 до 3 години,меракот трае од ден два до недела две и толку.А за тоа финансиската состојба,нормално дека реализирана девојка ќе бара реализиран и амбициозен дечко кој работи и заработува како што и таа самата заработува,а ако и било толку многу за пари еден многу богат млад србин чие што име го знам но нема да го спомнам,летово на сите начин се обидуваше да дојде до неа,но таа само ладно му се насмевна и го откачи,така да ако и беше толку за пари ќе се омажеше за него и ќе имаше авиони,камиони вили и све остало,али како што вели Дино Мерлин во еден негов хит не е среќата во вреќа полна со пари.
 
Член од
7 декември 2009
Мислења
47
Поени од реакции
3
Пошо глеам многу знаеш, зашо не кажеш дека босанецот дечко и наместо у Италија уу Белград си отишол на сплавови да си се журка.И она дознала нормално дека она ќе му раскине, ама него ако му било до каролина немало да се заебава у Белград така да она им раскинува ама зашто??
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
673
Поени од реакции
102
Пошо глеам многу знаеш, зашо не кажеш дека босанецот дечко и наместо у Италија уу Белград си отишол на сплавови да си се журка.И она дознала нормално дека она ќе му раскине, ама него ако му било до каролина немало да се заебава у Белград така да она им раскинува ама зашто??
А зарем ти веруваш во се што ќе напишаат во медиумите? а и тие еден месец пред тоа имаа раскинато.
 

Terebellum Sagittarii

Несопирлива
Член од
25 јули 2007
Мислења
1.194
Поени од реакции
578
Каролина е современа,самостојна и реализирана личност,и не е девојка која што едиствена цел и е во животот да се добро омажи,ако и било до тоа одамна ќе се омажела до сега,само нереализирани девојки сакаат по секоја цена да влезат во брак.
Се извинувам, погоре реков дека знаеш како размислува Каролина, ама сега гледам дека знаеш и кои и се целите во животот...Подобро пиши, јас сум и најдобра дргуарка, роднина, комшија... Бар ќе те прашаме ние обините смртници нешо што не интересира повеќе за неа фанови..Вака да се преправаме обични фанови не е интересно...Бтв, се реши ли за новата фризура?
 
Член од
7 декември 2009
Мислења
47
Поени од реакции
3
А на кого да верувм на тебе :toe:. Коа цело време као да ти е сестра ја браниш.
 
Член од
26 февруари 2010
Мислења
25
Поени од реакции
3
Sto ako ja brani? Zosto toa ve interesira? :toe:
 
Член од
31 декември 2007
Мислења
441
Поени од реакции
111
А на кого да верувм на тебе :toe:. Коа цело време као да ти е сестра ја браниш.
Branenje mu treba na nekogo sto nesto loso napravil ,sto napravila loso Karolina:toe: ,pljukala po nekogo ,izmamila nekogo ,bila arogantna kon nekogo, ne daj boze ubila nekogo,nisto od ova ,ako treba nekoj nejze da ja brani, ne znam do kade dosol svetot:vozbud:,DA JA BRANI ZA STO:tapp:
 
Член од
7 декември 2009
Мислења
47
Поени од реакции
3
Branenje mu treba na nekogo sto nesto loso napravil ,sto napravila loso Karolina:toe: ,pljukala po nekogo ,izmamila nekogo ,bila arogantna kon nekogo, ne daj boze ubila nekogo,nisto od ova ,ako treba nekoj nejze da ja brani, ne znam do kade dosol svetot:vozbud:,DA JA BRANI ZA STO:tapp:

Dobro sea sto mesas ubila nekoj ,pljukala po nekogo sea takvi raboti nikoj ne spomna se znae na kakvo branenje mislev
 
Член од
31 декември 2007
Мислења
441
Поени од реакции
111
Dobro sea sto mesas ubila nekoj ,pljukala po nekogo sea takvi raboti nikoj ne spomna se znae na kakvo branenje mislev
Na kakvo branenje mislese ,nekogas me cudi za koi gluposti gi napagate nasite pejaci ,dali samo istiot arsin go primenuvate koga gi komentirate sosednite ni zvezdi i nivnite postapki ili stapot e namenet samo za Makedoncite:toe:
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Златните славејчиња пеат со Каролина

Вредните златни славејчиња не одмораат ниту меѓу двете приредби што
деновиве се одржуваат по повод 40. јубилеј на детскиот фестивал „Златно
славејче“. Тие вчера напладне беа уловени од нашиот фоторепортер додека
заедно со поп-пејачката Каролина Гочева ја пробуваа кореографијата за
нивната нова заедничка песна. Станува збор за хитот на Витни Хјустон „I
will always love you“ во специјална изведба на славејчињата и Каролина,
која ќе ја доживее својата премиера в недела во рамките на специјалната
хуманитарна манифестација „Скопје 1963 за Хаити и Чиле 2010“. Емисијата
ќе ја реализира „Томато продукција“, а ќе трае три часа и ќе се емитува
директно на првата програма на МТВ во недела вечер со почеток во 20
часот.

http://utrinski.com.mk/?ItemID=0281307D53E72D4D9E4EB4D6E486900C
 

jasisamojas

Не ми треба титула
Член од
26 ноември 2008
Мислења
762
Поени од реакции
423
Златните славејчиња пеат со Каролина

Вредните златни славејчиња не одмораат ниту меѓу двете приредби што
деновиве се одржуваат по повод 40. јубилеј на детскиот фестивал „Златно
славејче“. Тие вчера напладне беа уловени од нашиот фоторепортер додека
заедно со поп-пејачката Каролина Гочева ја пробуваа кореографијата за
нивната нова заедничка песна. Станува збор за хитот на Витни Хјустон „I
will always love you“ во специјална изведба на славејчињата и Каролина,
која ќе ја доживее својата премиера в недела во рамките на специјалната
хуманитарна манифестација „Скопје 1963 за Хаити и Чиле 2010“. Емисијата
ќе ја реализира „Томато продукција“, а ќе трае три часа и ќе се емитува
директно на првата програма на МТВ во недела вечер со почеток во 20
часот.

http://utrinski.com.mk/?ItemID=0281307D53E72D4D9E4EB4D6E486900C
Мала исправка. Нема да ја пее „I will always love you" туку "My love is your love".

Каролина гостинка на Босанскиот избор за Евросонг

Каролина Гочева во недела ќе биде гостин на претставувањето на Босанската песна за Евросонг


По покана на националната Босанска телевизија, Каролина Гочева во недела, 14-ти март, ќе биде гостин на претставувањето на Босанската песна за Евросонг, која ќе ја исполнува Вукашин Брајиќ, познат како финалист од шоуто Операција Триумф.

Покрај Каролина, како специјални гости се поканети и ланскиот победник на Евросонг, Александар Рибак, Хари Варешановиќ и победниците на овогодинешните избори од цел Балкан, меѓу кои и претставникот на Македонија, Ѓоко Таневски.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Вечер Каролина требало да биде гостинка во Кој те шиша на Сител, ама поради настап нема да биде во емисијата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom