Каролина Гочева

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Одлична изведба од страна на Каролина. Браво и за Таневски. Одлично испеано.
Малку Каролина слабо ми звучи на високи тонови што и не е баш својствено за неа, но во глобала многу ми се допаѓа.
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
267
Поени од реакции
4
Да бидеме искрени, изведбата на Каролина на Казна Моја си ти е многу слаба, непрепознатлива...
 
Член од
31 декември 2007
Мислења
441
Поени од реакции
111
Немам намера да се расправам со од твој калибар зашто немам ни време и не сакам да пагам толку ниско за вакви глупости, за изведбата сигурно е 1000пати подобро изведена од колку од изведбата на "немаш ни благодарам" од "големата" пријателка на Тоше која никогаш не била на ниту еден негов концерт сега зборува за него најмило мое.
Bravo za komentarot ,se kaza:smir:
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
673
Поени од реакции
102
Да бидеме искрени, изведбата на Каролина на Казна Моја си ти е многу слаба, непрепознатлива...
За тебе може е непретпознатлива зашто толку и си ја слушал,оти тоа е песна една од четирите кои Кире Костов ги напиша за Тоше кои се едни од најдобрите песни на Тоше, но можеби не толку експонирани во јавност,како легендарната "Тајно моја".А во однос на интерпретацијата може само од инает да зборувате дека не била добро,а и пубертетлии што знаат што е добра изведба.

DA? A doticnava bila na koncert na "najdobriot maski vokal"?
Да била и не само на негови концерти ,туку имаа мнгу заеднички настапи и турнеи,само разликата е во тоа што Каролина не е патетична и лицемерна и злобна,за да трча по медиуми да се фали за такви работи,за кои и самата јавност знае нема потреба да повторува и да злоупотребува нечие име за себе да се промовира,од тоа, таа нема потреба и не само таа има и други нејзини колеги имале многу заеднички нешта со Тоше,но од почит кон него не ги повторуваат истиве во јавност за се фалат со тоа за да добијат некаков публицитет.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Пак истата расправа за Тоше? :tapp: Абе почетници, дај прочитајте наназад десетици страни и се ќе ви биде јасно. Изгледа сте утнале простор и време да дискутирате за нешто веќе одамна кажано и решено.
:smir:И пред настапот во емисијата Зајди зајди, Каролина рече без патетики и без лицемерна глума. И јас да излезам на ТВ ќе знам да зборам триста работи и што треба и што не треба за Тоше, а па камоли не Каролина со толкугодишно ТВ искуство. Ама проблемот е што Каролина знае точно што не треба да каже со што не би ја довела во прашање нејзината глума при такви долги непотребни изјави.
А за Тоше дека е најдобар машки вокал, и симнувам капа за тој одговор, зар има подобар машки вокал од него?
А да го рамниме со женски вокали е ненормално и невозможно, две сосем спротиставени работи.

Инаку Гладиус, мене па ми се допаднаа високите тонови, некако помоќно ми звучеа отколку пониските.:toe:
Караманот, ме насмеа со твоето мислење за таа што нема ни благодарам:pos2: И го кажаа вицот на таа точно пред една година :pos2::pos2::pos2:
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
267
Поени од реакции
4
За тебе може е непретпознатлива зашто толку и си ја слушал,оти тоа е песна една од четирите кои Кире Костов ги напиша за Тоше кои се едни од најдобрите песни на Тоше, но можеби не толку експонирани во јавност,како легендарната "Тајно моја".А во однос на интерпретацијата може само од инает да зборувате дека не била добро,а и пубертетлии што знаат што е добра изведба.


Да била и не само на негови концерти ,туку имаа мнгу заеднички настапи и турнеи,само разликата е во тоа што Каролина не е патетична и лицемерна и злобна,за да трча по медиуми да се фали за такви работи,за кои и самата јавност знае нема потреба да повторува и да злоупотребува нечие име за себе да се промовира,од тоа, таа нема потреба и не само таа има и други нејзини колеги имале многу заеднички нешта со Тоше,но од почит кон него не ги повторуваат истиве во јавност за се фалат со тоа за да добијат некаков публицитет.
Песната ми е многу позната, како и сите негови. Зборувам дека нејзината изведба ја прави песната да не може веднаш да се препознае која е.

Не зборам од инает туку од моето гледиште. Каролина ја ценам многу и нејзиниот албум Македонско Девојче е според мене меѓу првите топ 5 албуми излезени на поп сцената во Македонија во последниве 20 години. Слушам македонска музика максимално, и имам огромна колекција на македонски песни, така што имам слушнато доста. Феноменален глас има, али оваа изведба и е слаба.
 
Член од
13 декември 2009
Мислења
1.307
Поени од реакции
647
Исусе помогни ни ако сме дошле до тоа да ако некоја девојка каже дека се чува за брак тоа се користи против неа. Толку.:tapp:
 
Член од
1 октомври 2007
Мислења
57
Поени од реакции
2
Немам намера да се расправам со од твој калибар зашто немам ни време и не сакам да пагам толку ниско за вакви глупости, за изведбата сигурно е 1000пати подобро изведена од колку од изведбата на "немаш ни благодарам" од "големата" пријателка на Тоше која никогаш не била на ниту еден негов концерт сега зборува за него најмило мое.
веќе си паднал ниско кога почна да се расправаш... а за изведбата на Каролина да е подобра од изведбата на Калиопи на `немаш ни благодарам` некој треба да има пореметен осет за слух....

DA? A doticnava bila na koncert na "najdobriot maski vokal"?
прости им ја заборавиле изјавта на својата драга, па сега ја вадат од контекст нешто бла,бла...

Исусе помогни ни ако сме дошле до тоа да ако некоја девојка каже дека се чува за брак тоа се користи против неа. Толку.:tapp:

да, да, секако ќе ја чуваат под стаклено звоно и првиот секс ќе го има на 40 години....
 
Член од
13 декември 2009
Мислења
1.307
Поени од реакции
647
И да го има на 60 години, и воопшто да го нема не треба да прави некоја разлика за нас. Јас сакам да слушнам како пее, и ако сака онака од добро срце нека направи нешто за деца безродители, стари лица, бездомници и слично. Ама што и може да се очекува од земја во која Боки 13 е популарен. :tapp:
 
Член од
1 октомври 2007
Мислења
57
Поени од реакции
2
И да го има на 60 години, и воопшто да го нема не треба да прави некоја разлика за нас. Јас сакам да слушнам како пее, и ако сака онака од добро срце нека направи нешто за деца безродители, стари лица, бездомници и слично. Ама што и може да се очекува од земја во која Боки 13 е популарен. :tapp:
не прави разлика, само таа се бламира, ништо друго... има среќа што сме во таа земјата каде боки 13 зошто во спротивно каролинчето ќе беше распарчено од новинарите....
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Aбе :tapp: Она сама не кажува такво нешто, ја праша водителот.
А Каролина е единствената македонска ѕвезда во моментов која има привилегиран статус кај сите новинари, особено е обожувана од Свет новинарите кои секогаш и даваат насловни страници, народот бара информации за најпопуларната македонска пејачка, а од друга страна и Каролина сама кажува дека со сите новинари одлично стои и дека ги почитува и нив како личности и нивната работа.
За разлика од КАРОЛИНА, други пејачки се ставани на насловни заради нивните предавнички изјави дека ќе ја напуштаат Македонија, па сега види кој и колку е сакан од новинарите :vozbud:
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Вистина и јас баш го имам тоа приметено, кој цар е ***КАРОЛИНА***
 

jasisamojas

Не ми треба титула
Член од
26 ноември 2008
Мислења
762
Поени од реакции
423
29. јануари 2010
СНЕГОТ ЈА НАТЕРА ПЕЈАЧКАТА ДА ПРЕНОЌИ КАЈ КОМШИИТЕ


Каролина по едночасовна одисеја над Скопје се врати во Белград


Каролина затсиноќа доживеа вистинска драма на небото над Скопје. Поп-дивата, враќајќи се дома, наместо да слета на скопскиот аеродром, поради снежното невреме што го зафати главниот град, повторно се врати во Белград. Пејачката во средата во раните утрински часови заминала во Белград, каде што била поканета да гостува во шоуто "Све за љубав". По завршувањето на снимањето било планирано да заврши уште неколку обврски во српската престолнина и вечерта повторно да се врати во Скопје. И се одело според планот до моментот кога авионот, во кој била Каролина, не требало да слета. Авионот од Белград, што требало да се приземји на "Александар Велики" неколку минути по полноќ, поради лошите временски услови, како што тоа им се случи и на авионите кои доаѓаа од Љубљана и Будимпешта, морал да се врати во Белград. Во Скопје Каролина, според нејзиниот тур-менаџер, Филип Николовски, конечно требаше да пристигне во текот на вчерашниот ден, но поради откажаните и поместени летови овојпат треба да се враќа со автомобил. Превозот до македонската граница каде што ја требаше да ја пречека Николовски, го организирале луѓето од Шоумастер, задолжени за нејзината промоција во соседството.

"Често летаме, па не е прв пат да ни се случи вакво нешто. Нема простор за нервоза ниту кај нас ниту кај Каролина. Напротив, и покрај тоа што и се случи ваква непријатност, Каролина беше расположена и најважно од се беше што се заврши планираната работа", вели Николовски. Пејачката во Белград отпатува заради гостувањето во шоуто, каде што ја промовираше новата песна "Успомене на тебе", чијашто македонска верзија "За година две" веќе наголемо се врти во етерот, и заради неколкуте договорени интервјуа. Песната е дело на авторскиот тим Махир Сарихоџиќ и Маја Сар, дел од музичарите кои го следат Дино Мерлин, и е најава за новиот албум.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom