Каролина Гочева

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Вчера (бидејќи бев дел од учесниците на концертот) имав прилика да ги видам сите во бекстејџот, па дури и Каролина. Беше прекрасна како и секогаш. Но не доседов да ја слушнам како пее. Завршивме со настапот и моравме да си одиме. Од она што ми го кажаа, на сцена била како и секогаш - одлична.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Вчера (бидејќи бев дел од учесниците на концертот) имав прилика да ги видам сите во бекстејџот, па дури и Каролина. Беше прекрасна како и секогаш. Но не доседов да ја слушнам како пее. Завршивме со настапот и моравме да си одиме. Од она што ми го кажаа, на сцена била како и секогаш - одлична.
Јас ја слушнав неа како пее. Убедливо најдобрата од сите таму, едноставно ги засени, секоја чест, се виде дека нашето македонско девојче и принцеза има харизма. Алал да и е, пленеше со нејзината убавина и глас. Сите сакавме да испее уште една песна, ама толку :(
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
EКСКЛУЗИВНО на Бекстејџ:
Каролина и Тони Зен возат најскапи автомобили на нашата естрада.

Инаку вчерашната фризура на Каролина според мене најубаво и стои, во репче, крената:back:
 

Music_Lady

Kralica
Член од
25 јуни 2009
Мислења
181
Поени од реакции
6
Вечерва во реалното шоу "ГОЛЕМ БРАТ" на А1 ТВ со почеток во 21 часот, специјален гостин ќе биде КАРОЛИНА ГОЧЕВА!!!




 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Совршено добро - Каролина го товори големото шоу ВЕЛИКИ БРАТ, извонредни два настапи, два одлични сталинга. И тоа одбра две најнови нејзини песни кои ги испеа на српски, мислам дека треба и понатака да ја очекуваме во Шоуто
 

jasisamojas

Не ми треба титула
Член од
26 ноември 2008
Мислења
762
Поени од реакции
423
Вистина, го има ли некаде албумот „Мамо пушти ме„ (повторувам албумот, не само песната) за бесплатно превземање?
Албумот „Мамо пушти ме„ го нема за бесплатно превземање. Тоа е уствари касета, не е на ЦД ставен.
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
673
Поени од реакции
102
a kolku pesni ima na taa kaseta i koga e izdadena?
Тој албум е издаден во 1992г. не знам точно,али колку што се сеќавам имаше 10 песни.За тие песни имаше и некоја си шоу програма на МРТ се сеќавам дека Мартин99 беше дел од тоа,како и некои други членови на детското драмско студио на МРТ,но мислам дека тоа се детски песни.
Инаку тоа шоу го снимал татко и на Цаци,Лазар Паковски(режисер),пред неколку години Цаци во едно интервју кажа дека уште тогаш била задолжена за стајлингот за Каролина.
 
Член од
31 декември 2007
Мислења
441
Поени од реакции
111
Тој албум е издаден во 1992г. не знам точно,али колку што се сеќавам имаше 10 песни.За тие песни имаше и некоја си шоу програма на МРТ се сеќавам дека Мартин99 беше дел од тоа,како и некои други членови на детското драмско студио на МРТ,но мислам дека тоа се детски песни.
Инаку тоа шоу го снимал татко и на Цаци,Лазар Паковски(режисер),пред неколку години Цаци во едно интервју кажа дека уште тогаш била задолжена за стајлингот за Каролина.
znaci ostanatite 9 pesni ne se od Karolina,uste edno prasanje dali pesnite sto gi peese na makedonskite festivali Makfest,Evrofest,Skopski festival od 1993 -1998 se del od nekoe nejzino CD,mislam na Koj da ti kaze,Tonovi tajni,Da nema sudbini i dr
 

jasisamojas

Не ми треба титула
Член од
26 ноември 2008
Мислења
762
Поени од реакции
423
znaci ostanatite 9 pesni ne se od Karolina,uste edno prasanje dali pesnite sto gi peese na makedonskite festivali Makfest,Evrofest,Skopski festival od 1993 -1998 se del od nekoe nejzino CD,mislam na Koj da ti kaze,Tonovi tajni,Da nema sudbini i dr
Не. Тие песни од фестивалите не се наоѓаат на нејзините ЦД-еа. (освен За нас која ја пееше на Скопски фестивал, а се наоѓа на албумот „Јас имам песна„). А баш би требало од Авалон да и направат еден таков албум колекција со песни од фестивалите, има прилично доста да ги собере на еден диск. А не вака да ги бараме некои песни под дрво и под камен. Таков албум дефинитивно и фали на Каролина, со сингловите од фестивали. Или пак комбинација на некои песни од издадените албуми, на пример албуми насловени како Best of... , The very best of..

Естрадата во дружба и во ТВ серија

Кој вели дека на македонската естрада никој со никого не се дружи? Каролина, Тони Зен и Слаткар на оваа фотогафија го докажуваат спротивното. Поп ѕвездата и хип-хоп револуционерите се здружија поради еден ексклузивен проект кој "Бекстејџ" наскоро ќе го обелодени.

Прво ќе ги гледаме во заедничка реклама, а потоа можеби и во уште еден проект на ТВ "Сител" кој секако ќе ја разбранува домашната јавност. На оваа фотографија, Слаткар на Каролина, Тони Зен и на уредникот на "Бекстејџ", Александар Блажевски им се фали со својот нов контраверзен спот за песната "ФМ". На сликата фалат уште Калиопи, Некст тајм, Јован Јованов и Елвир Мекиќ. Тие заедно со гореспоменатите, се еклузивните музички соработници на "Бекстејџ".
Дел од тие ѕвезди за прв пат ќе станат актери во новата ТВ серија, "Аманет", која стартува наскоро на "Сител".
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Албум The best of беше во план пред 2-3 години, не знам зашто не издаде, али и да бил издаден, Авалон ќе ги ставеле песните од овие албуми со нив, сигурно старите нејзини песни немало да ги стават. Јас не ни знам точно кои се песни и се пред Авалон, смао неколку имам симнато.
Инаку браво и за Каролина и за останатите Сителови мега ѕвезди. Ова е иначе некоја пародија од Ситлеова страна на латиноамериканските теленовели, демек втора синронизирана серија во Македонија по Заклетва на конкурентската А1:pos2::pos2::pos2:Додека оди рекламата, во позадина се слуша музиката од серијата Касандра:pos2:
 
Член од
4 февруари 2007
Мислења
1.095
Поени од реакции
166
Dali Karolina ima peeno kako pridruzen vokal na Tose Proeski.Posto pesnata Iluzija od Tose,toj pridruzen vokal me potseka na Karolina,ili na Ana Kostova.Nekoj da mi pomogne vo ovaa problematika?


I generalno za Karolina ke prokomentiram deka pesnite Da nema sudbini,Mamo pusti me ili Me sakas gi pee mnogu pocisto,nego segasnite pesni koi gi pee na nos.Taka da sega peenjeto na Karolina navistina e grakanje.Toa e sepak moe mislenje.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Не, Каролина нема пеено пратечки вокали како што знам, а плус ова е дел од концерот на Тоше кога не беше во Авалон, така да придруниот вокал овде е Ана Костова.

Најнова новост за нашата ѕвезда:
Каролина си купи кученце - француски булдог
 

macaparket

Oфицијализиран Паркет!
Член од
16 јуни 2009
Мислења
281
Поени од реакции
14
Не сум некој голем фан на Каролина ама едно нешто што го направила ептен и го почитувам: Снимањето на позадински вокали за вториот албум на Паркети-Газирана Хармонија! Одлична работа со Зоки како вокал одлично се дополнуваат!:vozbud::vozbud::vozbud::smir::smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom