Каролина Гочева

Член од
22 ноември 2008
Мислења
673
Поени од реакции
102
Изминатиот викенд во Белград во студиото на популарниот Владо Георгиев Каролина ја снимаше својата најнова песна во дует со Никола Сариќ Сајко од ОТ инаку песната е рок балада а автори се Мирко и Снежана Вукомановиќ песната се вика "Заборави".
 
Член од
3 јули 2008
Мислења
245
Поени од реакции
9
Изминатиот викенд во Белград во студиото на популарниот Владо Георгиев Каролина ја снимаше својата најнова песна во дует со Никола Сариќ Сајко од ОТ инаку песната е рок балада а автори се Мирко и Снежана Вукомановиќ песната се вика "Заборави".
Едвај чекам:smir:
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Новиот балккански хит, конечно, одвај ја очекувам.... а дали само на српски ќе биде, јас мислам Каролина ќе си го пее делот на македонски
Како прво, малце ми е чудно што Авалон дозволиле Каролина да сними дует со некој кој нема ни еден албум
Но од друга страна, НИКОЛА е мегапопуларен и без ниедна песна поради Операција триумф, така да мислам дека таа песна пред се на него ќе му биде отскочна даска на Балканов, а воедно и одлично продолжување на промоцијата на Каролина малце повеќе и во Хрватска, освен и во Србија, Босна....

Иначе Каролина има досега пеено песнио од брачниот пар Вукамониќ кои се нејзини доста блиски пријатели, се мислам дека има 2 песни од нив на третиот албум и автори се и на мегауспешните Први март и Слатка горчина
Очекуваме вон хит!
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
Новиот балккански хит, конечно, одвај ја очекувам.... а дали само на српски ќе биде, јас мислам Каролина ќе си го пее делот на македонски
Како прво, малце ми е чудно што Авалон дозволиле Каролина да сними дует со некој кој нема ни еден албум
Но од друга страна, НИКОЛА е мегапопуларен и без ниедна песна поради Операција триумф, така да мислам дека таа песна пред се на него ќе му биде отскочна даска на Балканов, а воедно и одлично продолжување на промоцијата на Каролина малце повеќе и во Хрватска, освен и во Србија, Босна....

Иначе Каролина има досега пеено песнио од брачниот пар Вукамониќ кои се нејзини доста блиски пријатели, се мислам дека има 2 песни од нив на третиот албум и автори се и на мегауспешните Први март и Слатка горчина
Очекуваме вон хит!
е вака сега е веке појасно,зашто е одбрана баш каролина за тој дует.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
:pos2::pos2::pos2: Мене ми е јасно зашто Каролина ги одбрала баш нив како автори на таа песна, а она како дел од дуетот е избрана so договор меѓу АВАЛОН и ЕМОУШН продукција
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
:pos2::pos2::pos2: Мене ми е јасно зашто Каролина ги одбрала баш нив како автори на таа песна, а она како дел од дуетот е избрана so договор меѓу АВАЛОН и ЕМОУШН продукција
kako sto i rekov,karolina e toa sto e samo poradi Avalon.da ne bese Avalon,Karolina ke prodolzese da si pee samo pod tus.
 

jasisamojas

Не ми треба титула
Член од
26 ноември 2008
Мислења
762
Поени од реакции
423
Браво Караманот за оваа нова информација. Убаво е што Каролина освежува со нов дует. Се надевам годинава уште од самиот почеток ќе и тргне во нагорна линија. Да ја почекаме песната и да коментираме. Нема да ми смета и да пеат на српски, исто и Ти и Ја со Фламингоси се покажа како добар хит, без македонска верзија.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Каролина и Сајко од „Операција Триумф“ снимија дует
Младиот пејач од „Операција Триумф“ Ненад Сариќ-Сајко и нашата поп ѕвезда Каролина Гочева, изминатата недела на иницијатива на водечките луѓе од популарното шоу, снимија дует




Извонредна рок балада изработена од врвните мајстори во фелата, двоецот Мирко и Снежана Вукмановиќ, се коментарите за дуетот на популарната поп ѕвезда Каролина Гочева и младиот и надежен пејач Никола Сариќ-Сајко.

Песната со наслов Заборави беше снимена во студиото на популарниот Владо Георгиев и ќе биде пуштена во целиот екс ју етер во следните дваесетина дена. Иницијаторите на проектот, луѓето од Операција Триумф кои се одговорни за кариерите на своите млади и надежни учесници во шоуто, веруваат во успехот на овој дует, што е воедно и прва поп композиција за Каролина по подолго време.
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
673
Поени од реакции
102
Па вака Каролина била и пред Авалон успешна пејачка можеби само не снимала толку комерцијална музика али во секој случај ќе беше успешна можеби и многу повеќе и без нив тоа никој не го знае оти Авалон многу често знаеле да ги утнат многу работи,многу песни испеала поради нивен притисок што подоцна се покажало дека тие не биле во право али тоа е што е.
Али генерално за да успееш мораш да имаш и среќа таа ја има очигледно,некои луѓе успеваат некои не поточно се фрустрираат поради својот неуспех па најлесно е да се обвинуваат сите други наоколу.
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
Па вака Каролина била и пред Авалон успешна пејачка можеби само не снимала толку комерцијална музика али во секој случај ќе беше успешна можеби и многу повеќе и без нив тоа никој не го знае оти Авалон многу често знаеле да ги утнат многу работи,многу песни испеала поради нивен притисок што подоцна се покажало дека тие не биле во право али тоа е што е.
Али генерално за да успееш мораш да имаш и среќа таа ја има очигледно,некои луѓе успеваат некои не поточно се фрустрираат поради својот неуспех па најлесно е да се обвинуваат сите други наоколу.
е за ова изгледа си во право,и баш како за тебе да е напишано.ај ќе ми послужи за во другите теми,кај што ги оцрнуваш другите македонски пејачи.ама те разбирам,па некој мора и тоа да го работи,мора да се спечали за леб.а кога веке си на платниот список на каролина,јасно е.
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
673
Поени од реакции
102
е за ова изгледа си во право,и баш како за тебе да е напишано.ај ќе ми послужи за во другите теми,кај што ги оцрнуваш другите македонски пејачи.ама те разбирам,па некој мора и тоа да го работи,мора да се спечали за леб.а кога веке си на платниот список на каролина,јасно е.
Ама баш ниту еден пејач не оцрнувам како што очигледно ти правиш прочитај добро за кого и што пишувам,а и нема потреба мене никој да ме плаќа, се што сум кажал за било кој биле само факти и вистини кој очигледно најмногу болат.
 
Член од
24 ноември 2008
Мислења
34
Поени од реакции
0
Еј ја слушнал ли некој новата песна на Каролина и кога ќе биде пуштена во етер?
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Па изгледа никој не ја слушнал, али во следниве 20 дена ќе биде пуштена, ако мислиш на дуетот со Сајко?
Која само комбинација ја направиле, каролина и Сајко, преубава мегапопуларна пејачка со миленикот на женската публика и најубавиот учесник на Триумф, сигурно дека тоа е добитна комбинација
Сигурно не би правеле дует на Каролина со Аднан:nesvest:
 
Член од
26 август 2008
Мислења
2.165
Поени од реакции
58
Ама баш ниту еден пејач не оцрнувам како што очигледно ти правиш прочитај добро за кого и што пишувам,а и нема потреба мене никој да ме плаќа, се што сум кажал за било кој биле само факти и вистини кој очигледно најмногу болат.
bas jas sum toj koj sto ne ocrnuvam nikogo,a ti si bas sprotiven od toa.jas samo se sto sum kazal za bilo koj bile samo fakti i vistini,koi ocigledno nekoi platenici mnogu gi bolat,i aj so zdravje.:helou:
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
673
Поени од реакции
102
Па вака приказните од типот некој некого плаќа за да фали више ми се смешни и немам намера да ги коментирам.
Инаку да ви кажам дека Каролина има ексклузивно интервју за српското издание на HELLOмагазинот, а следната недела ќе биде пуштен во етер новиот сингл "Заборави".
 

Kajgana Shop

На врв Bottom