Каролина Гочева

Член од
22 ноември 2008
Мислења
673
Поени од реакции
102
За жал не успеав да најдам на интернет слики од новиот имиџ на Каролина али најверојатно наскоро ќе има по медиумите инаку косата и е затемнета темнокафеава и има шишки и изгледа супер впрочем како и секогаш.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Јас како женско, сметам дека потемна коса повеќе и одговара, оваа боја што изминатиов период ја имаше беше супер, али темнокафеава е уште поубаво.
Шишки имаше и кога го промовираше третиот албум, само тогаш имаше црна коса
 
Член од
24 ноември 2008
Мислења
34
Поени од реакции
0
Браво за Каролина се надевам дека топ ќе и стои новиот имиџ а и новиот албум се надевам дека ќе се надмине себе си и се она што досега го работела.
јас лично очекувам многу мислам од новите песни чинам дека првата ќе биде балада иако јас посакувам нешто побрзо.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.137
Поени од реакции
163
Pa dobra e Karolina kako peacka, najdobra na nasata estrada momentalno. Omileni pesni od nea mi se 1vi Mart, Se lazam sebe i Ova srce znae.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Колку само одлична тактика имаат АВАЛОН: ја форсираат Каролина само кога треба, значи пред Евровизија, концерти, албуми, а во меѓупериодот Каролина не се појавува речиси никаде - тоа не е во случај со ниеден друг пејач кај нас
ОДЛИЧНО и големо Браво за таквата политика!
Иначе мислам дека првата песна од музичкиот материјал со кој Каролина по 4 години се враќа во поп водите е БАЛАДА
 

jasisamojas

Не ми треба титула
Член од
26 ноември 2008
Мислења
762
Поени од реакции
423
да да балада ќе биде првиот сингл од новиот албум. Така изјави и Каролина еднаш и кажа дека е од бугарски автор. Ама ова поп-рок стил ептен ме изненади, ретко кој може да се трансформира во повеќе музички стилови. Да се стрпиме до пролет! :)
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
Јас слушнав дека Каролина ќе се префрлала во План Б продукција кај Јован Јованов и компанија.
 

jasisamojas

Не ми треба титула
Член од
26 ноември 2008
Мислења
762
Поени од реакции
423

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.488
Поени од реакции
47.550
Јас слушнав дека Каролина ќе се префрлала во План Б продукција кај Јован Јованов и компанија.
со тоа ке и акне штембиљ на нејзината просечност, немаше чаре мораше да се прземји. :)

извини шо те цитирам :)
 

rossoner stefan

Модератор
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.770
Поени од реакции
192
Јас слушнав дека Каролина ќе се префрлала во План Б продукција кај Јован Јованов и компанија.
Е, само за таму и е местото.После План Б продукција ке го носи епитетот:социјална група на самобендисани и исфустрирани пејачи:pos2:
Го очекувам и новиот сингл на Каролинка во дует со Јованчо и Елвирчо а секако и новиот видео запис во режија на доајенот на македонскат режија Јован Јованов:tapp::pos2:

Каролина седи си во Аволон.Не дека нешто многу ти нудат ама подобри се од План Ш продакшн.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Само колку да кажам за оние кои веруваат изглеа во се и сешто
КАРОЛИНА си останува уште долго време во Авалон затоа што има одлична соработка со нив, а воедно се и одлични пријатели, приватно
И доколку некој, некој значи, ден ја напушти АВАЛОН (што е невозможно), тогаш 100% нема да оди во некоја новопечена продукција
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
673
Поени од реакции
102
Искрено не знам од кај ги вадите овие бисери за Каролина и План Б и разноразни дуети во македонија не верувам дека она во скоро време ќе снима дует со некого оти од тоа нема потреба а за промена на менаџерите истотака, не велам дека авалон се совршени али некој подобри овде нема,така да тие прикаски се стварно смешни.
А тоа што Кристијан од План Б беше на нејзиниот концерт не значи никаква соработка помеѓу нив.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Иначе јас сум во контакт со Авалон, ви кажав дека пред некое време стапив и ми кажуваат за новата страна на Каролина, за новата песна која ми рекоа дека фебруари ќе се појави како сингл, најверојатно јас мислам на Златна Буба Мара ќе ја промовира
А иначе Каролина е одлична пријателка со Кристијан, Јован - па затоа и биле на концертот, иначе во една снимка го има Кристијан како и се пушта на една од трите девојки што лишат на Каролина

НОВ СКАНДАЛ:
знаете дека македонската музичка мрежа е скарана со Авалон и не пишуваат за нивните успеси, а најново е тоа што денес на една нивна статија ја потценуваат Каролина, статјата е за концертот на Калиопи
"Концертот на Калиопи за Денот на вљубените, но и за Свети Трифун пред се, беше комплетна аудио-визуелна приказна, репер за одличен концерт и во регионални рамки. Тоа по дифолт значи дека сите наши шатро-ѕвезди/македонски девојчиња, кои со години не убедуваат дека се многу важни за општеството и соседството, и тоа како имаат уште многу работи за учење. Концертот на Калиопи, одржан синоќа, во најмала рака за нив е школски пример како тоа го прават вистински дами."
 

jasisamojas

Не ми треба титула
Член од
26 ноември 2008
Мислења
762
Поени од реакции
423
Дијаманте исто и јас го забележав тоа кога синоќа ја читав статијата за Калиопи. Ама тоа се аматери кои не учат на свои грешки. А ако си сигурна за баладата за овој месец дека ќе ја пуштат баш ќе биде супер. А да ги прашаме Сител кога ќе го пуштат концертот, сакам да си го снимам :)
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Ќе се јавам деновиве баш во СИТЕЛ за да прашам за концерот, како не ми текна порано, баш ме потсети, фала
Сител се одлични за да одговарат, многу мпати сум им се јавила, али башп деновиве ќе се јавам за концертот, не знам зашто толку се касни за концертов
НЕ ЧИТАЈТЕ мммм - тоа е само пристрасно!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom