Каролина Гочева

TheBossesSis

~ една жеМска со чаша ~
Член од
1 октомври 2007
Мислења
656
Поени од реакции
16
еј прееска ја видов у кафе кино Фросина (МКЦ) , иако не ја сакам баш ,морам да признаам дека е мн убава во живо :)
 
Член од
2 август 2008
Мислења
743
Поени од реакции
460
Не ја сакам баш,препотентно суштество!Не дека песните не и се добри или дека не пее убаво... сосем напротив има квалитет чупето,единствено ја сакав како пејачка кога се појави на македонската естрада....сега пуфла невидена е ! Лично не ја сакам како појава.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Дали песните и се добри или не е дискутабилно прашање, сепак прашање на вкус е. Многу остро се расправате за нешто што е прашање на лично гледиште. Имам пишано на темава порано, девојката ми е ок, убаво пее, има некои добри песни, особено Знаеш колку вредам и уште неколку, а и оваа Птицо Малечка и е добра. Не ми е којзнае колку нај, ама па глупаво ми е да земам да ја навредувам по лична основа кога не ја ни знам лично.
 
Член од
17 август 2008
Мислења
194
Поени од реакции
3
karolina mi izgleda mnogu ladno nema seksipilnost i neznam zosto koga ke prasaat koja e najdobra pejacka u mkd karolina be hhhhh katastrofa izgleda samo nea ja znaat
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
А која друга е подобра, ви се молам, која другга пејачка во континуитет опстојува 17 години? Која друга? и со секој нов албум, со секоја нова песна е во моментот БУМ, сакале или не, да признаеме
да не вредеше или да не ја сакавме, ќе згаснеше уште во почетокот
вчера на МТВ 3 гледав една емисија каде пееја македонски стари евергрини и народни песни, учествуваа некои вампири, некои којзнае од каде умрени луѓе, но и некои познати народни пејачи, стари македонски пејачи, меѓу нив и Каролина, ја пееше КОГА ТЕ НЕМА, и пееше една друга македонска стара песна
одлична беше, најмлада меѓу тие старците, али емисијата е снимена пред едно 15 години
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Незнам за Каролина немам добро мислење некое. Ладна е како мраз, енергија на сцена нема, сексипилност да не збориме. Текстови не прави, музика не прави. На MTV беше само со сила кога отиде на Еврогомнарија. Сума сумарум - незнам како издржа 17 година на естрада.
 

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
Елена бар цициња ни покажа...
 

oBi_VaN

Is the man!
Член од
11 ноември 2007
Мислења
756
Поени од реакции
21
А која друга е подобра, ви се молам, која другга пејачка во континуитет опстојува 17 години? Која друга? и со секој нов албум, со секоја нова песна е во моментот БУМ, сакале или не, да признаеме
да не вредеше или да не ја сакавме, ќе згаснеше уште во почетокот
вчера на МТВ 3 гледав една емисија каде пееја македонски стари евергрини и народни песни, учествуваа некои вампири, некои којзнае од каде умрени луѓе, но и некои познати народни пејачи, стари македонски пејачи, меѓу нив и Каролина, ја пееше КОГА ТЕ НЕМА, и пееше една друга македонска стара песна
одлична беше, најмлада меѓу тие старците, али емисијата е снимена пред едно 15 години
Калиопи, и опстојува многу подолго од Каролина. А Каролина да беше малце со по пристаплив карактер ќе направеше многу повеќе него што има направено до сега. Искрено, ич не ја почитувам. И од тие 17 години на естрада дали може да се одвојат барем 10 добри песни кои до ден денес се вртат? Освен Ајде да летаме:)
 

СпаЈдеР

DissentiveMoron202
Член од
1 март 2006
Мислења
3.201
Поени од реакции
52
Калиопи, и опстојува многу подолго од Каролина. А Каролина да беше малце со по пристаплив карактер ќе направеше многу повеќе него што има направено до сега. Искрено, ич не ја почитувам. И од тие 17 години на естрада дали може да се одвојат барем 10 добри песни кои до ден денес се вртат? Освен Ајде да летаме:)
Oк, не сум против Каролина, и не го разбирам целото тоа "ужасна ко личност" кога сите ние ја знаеме од два збора што рекла за Тоше (за кои и повеќе мислам дека не била доволна писмена да се изрази убаво, отколку дека намерно го навреди). За нејзини песни, не знам дали опстојуваат на сцената која и онака е партали од џеј џеј и компани со нови песни на секои 2-3 месеци, дека не знаат другачие. Но, според мене, таа има доста квалитетни песни, меѓу кои: Штом Сакаш/Кад Волиш, Ајде да летаме, Знаеш колку вредам, Се лажам себе, Немир(со Тоше), Мојот свет(до некаде, ја неќам многу песнава, ама ете...), Срешчемо се опет(ок, преработка, ама според мене добро изработена), 1 Март, Кажи ми, Ова срце знае, Слатка Горчина (пак не ми е нешто фејворит, ама добра песна).

На крај и краишта, да, песниве ги слушам многу ретко. Почесто се случува на телевизија да ја најдам Каролина од што на компјутерот сам да пуштам нешто нејзино. Но нема мноооогу таленти нашава Македонија мислам, не? Калиопи? Да, супер е, и најдобра е од женските, ама покрај неа, друга и да не знаеме да спомнеме која што и денес опстојува и уште е на сцена. Затоа ја ценам Каролина, макар шо е таква ланда и здрвена, до карактерот е. Она е пејачка, и затоа ја ценам, не ми е другарка па да се бунам дека не ме ферма два посто. И таке....
 
Член од
24 ноември 2008
Мислења
34
Поени од реакции
0
Аман бре луѓе више па ако не поседувала никаков квалитет сигурно немаше да опстојува толку години. А што се однесува до Тоше и таа изјава незнам каква навреда е тоа што рекла НАЈДОБРИОТ МАШКИ ВОКАЛ па тој е машко нели или да не сум во грешка. И престанете веќе со тие глупости.Сите вие што коментирате негативно првин воопшто не ја познавате а како што гледам не сте присуствувале на ниту еден нејзин настап па трескате само глупости од инает и љубомора. Таа е пред се нормална, фина и културна девојка што на естрадата и ги нема многу и една од ретките која не трча по телевизиите да се фали кај била и што се постигнала а и не е патетична со крокодилски солзи како некој други кои постојано се фалат некои лажни успеси и лажни светски кариери па незнам ова не знам она очигледно тоа ви многу пречи.
Но за жал во Македонија тешко да признаат нечиј успех,секогаш се бара влакно во јајцето.
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Аман бре луѓе више па ако не поседувала никаков квалитет сигурно немаше да опстојува толку години. А што се однесува до Тоше и таа изјава незнам каква навреда е тоа што рекла НАЈДОБРИОТ МАШКИ ВОКАЛ па тој е машко нели или да не сум во грешка. И престанете веќе со тие глупости.Сите вие што коментирате негативно првин воопшто не ја познавате а како што гледам не сте присуствувале на ниту еден нејзин настап па трескате само глупости од инает и љубомора. Таа е пред се нормална, фина и културна девојка што на естрадата и ги нема многу и една од ретките која не трча по телевизиите да се фали кај била и што се постигнала а и не е патетична со крокодилски солзи како некој други кои постојано се фалат некои лажни успеси и лажни светски кариери па незнам ова не знам она очигледно тоа ви многу пречи.
Но за жал во Македонија тешко да признаат нечиј успех,секогаш се бара влакно во јајцето.
Леле стварно, па Тоше не беше пејачка, туку пејач и не знам зошто сте до толку тоа да го сфаќате како навреда.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
:pos2::pos2: мене ми е тоа смешно, навистина, и за мене тоа е веќе и залудно да се дебатира, а со сигурност тврдам дека МИЛИОН луѓе што пред смртта го плукаа Тоше, сега се најголеми светци и вени кинат на неговите песни, што е сосем лицемерно и контрадикторно, а 100% тоа го прават и овие што вака зборат посотјано против другите и кои наоѓаат смао причини некого да мразат
па дај малце повеќе љубов, доста омраза, гнев, бес...

НАЈДОБРАТА КАРОЛИНА - единствено по 2 пат во Операција Триумф! БРАВО, најмила Каролина!





:vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom