Каролина Гочева

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
Јованке јовано,кажи ми, која пеачка или пеач во Македонија може да се пофали со така долгогодишна кариера и тоа во континуитет без паузирање на неколку години.
А што се однесува до тоа до каде ќе стигнеме мислев на пустото македонче кое само плука по нешто па после некој друг ни е крив.
И да точно е тоа дека не може секој да ја сака Каролина и не треба никој тоа не го бара, но мислам дека заслужува почит за се што направила во својата 17 годишна кариера. На крајот на краиштата на никој му нема земено ни украдено нешто. А и уште ова единствена пеачка кој не подлегна на политичките партии и покрај многубројните понуди таа ги одби сите,за разлика од сите други кој се продадоа на партиите.:toe:
Ту веќе почна да го потиш за Каролина. Да не ти дала цицка?
Секој човек си има свое мислење, неможеш да ги убедуваш луѓето дали ја бива или не ја бива. Проста гуска, тури низ Австралија се знае кој правеше Војо Стефановски и Благица Павловска.
 

THE_PIRAT

Avanti Formica atomica!
Член од
14 февруари 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
79
Осеќам ке има многу пријавени фуфици од Драчево и Припор...
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
673
Поени од реакции
102
Ту веќе почна да го потиш за Каролина. Да не ти дала цицка?
Секој човек си има свое мислење, неможеш да ги убедуваш луѓето дали ја бива или не ја бива. Проста гуска, тури низ Австралија се знае кој правеше Војо Стефановски и Благица Павловска.
Не убедувам јас никого, а жити се кој ти е тој Војо Стефановски не ми е јасно мислиш на Влатко или на фолк пеачот Војо Стојановски.
А Каролина за информација беше двапати на турнеи во Австралија ако не си знаел да ти кажам и точка.:toe:
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Вистина е дека низ цел Балкан само Тоше и Каролина се синоним за македонската музика.
Јес оф корс.... нот :tapp:
:pos2::pos2::pos2: хахахахахаха Каролина број еден во Хрватска Босна и Србија....мај ес!
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Че ен моменат да споделам во врска со Каролинчето.

Да не замарам многу, најдоф муфте карти за концерт на Каролина и ојдоф со едно другарче. И Скопско беше спонзор и знајте Битолчани шо неандертарлук се на релација меѓуградско поштовање. И излегва една од тие теткиците шо расфрлат газлаци облечени во рекламни пљачки и на микрофон сната застана и досадваше 2-3 минути со некој глупости и на крај завршва со зборојте “Битола сака Скопско!“. Публиката да се ѕвери „уууууууаааа“ свиркат абе шо гунгула, детски работи.

И пази моменат салвације, демек Каролинчето месаја сеа ќе спаси ситуација. Зема микрофон и најгрешните можни 3 збора ги пролаја “Битола сака Битолско!“.

Кој кур еј, јас да му бев спонзор, ко ќе ја плеснеф по то газенцето рамно. Која антиреклама замисли, се посраф во смеја.

Иначе Хераклеја беше концерто, пред годиње, мене ми беше срање лично, иначе не беше лошо ко за 5-6тоодделенци.
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Концертот на Каролина во Универзална одложен за 20 декемви[/FONT]

[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif] Промотивниот концерт на поп- пејачката Каролина Гочева, што требаше да се одржи на 18 декември во Универзалната сала во Скопје е одложен за 20 декември. Причината е од технички карактер, односно заради зафатеност на тој термин, информираат од "Авалон продукција".
Концертот е промоција на новиот албум "Македонско девојче". На концертот ке ја прати наменски формиран бенд,во кој членуваат дел од стандарниот придружен бенд на Каролина- "Неибрс бенд" надополнет со уште неколку музичари,како и Мандолинскиот оркестар при "Македонскиот културен центар".
На 12 декември Каролина албумот ќе го представи во Домот на културата во Битола.

http://vest.com.mk/default.asp?id=160111&idg=8&idb=2534&rubrika=%40ivot

[/FONT]
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
ПРЕКРАСНИ СЛИКИ, созреана пејачка, прав професионалкец, за оваа идеја со албумот со такви песни, прекртасни фотографии, значи совршено
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.998
Поени од реакции
6.305
Ту веќе почна да го потиш за Каролина. Да не ти дала цицка?
Секој човек си има свое мислење, неможеш да ги убедуваш луѓето дали ја бива или не ја бива. Проста гуска, тури низ Австралија се знае кој правеше Војо Стефановски и Благица Павловска.
мала дигресија

војо СТОЈАНОВСКИ :)
 

jasisamojas

Не ми треба титула
Член од
26 ноември 2008
Мислења
762
Поени од реакции
423
si go kupiv "Makedonsko Devojce" originalnoto CD. E sega, pesnata "Makedonska PartizanSka" koga ja slusam preku kompjuterot ja pokazuva deka se vika "Makedonska Partizanka", a vo bukletot ja pisuva kako Partizanska.. dali znae nekoj koj naslov e tocen?
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Партизанска е правилно...колку што јас сум информиран
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Да, Партизанска е, дада
мене сите ми се убави од тоа ЦД, Ружата веќе ми е преслушана, Прица малечка и За кого имаат посебна енергија, Пролет лето е нешто стварно феноменално, а АЈ БЕШЕ МАЈ е песна која мене ми буди најмногу емоции
 
Член од
29 октомври 2008
Мислења
596
Поени од реакции
13
убава е,фина е,убо си пеит арно ама го немат она што се викет x-factor како што го имает елена ристеска калиопи дани.........једноставно ладна е типката,
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
убава е,фина е,убо си пеит арно ама го немат она што се викет x-factor како што го имает елена ристеска калиопи дани.........једноставно ладна е типката,
What the fuck?!?!?

И ти сеа драпаш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom