Дали партијата ДПМНЕ има право да го носи името на МРО?

Дали партијата ДПМНЕ има право да го носи името на МРО?


  • Вкупно гласачи
    122
Член од
6 април 2007
Мислења
375
Поени од реакции
11
Ко ќе се докажи дека врховистите го ликвидираја Гоце Делчев а се работи активно на тоа ќе напишите дека и тој е предавник. Само да живи Тодор Александров
 

ANTIPATER

of Macedon
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.181
Поени од реакции
44
Писмо на Тодор Александров до Коста Јанков,претставник на БКП......За жал,малкумина го знаат основното,карактерот на Македонското движење,цврстината и издржливоста на Македонецот,неговиот здрав разум,неговата силна волја и неуништливата револуционерна енергија.Поради тоа многумина се разочараа и добија скапи лекции во борбите за освојување или за уништување на ВМРО и при нови обиди за мешање во нејзините внатрешни работи таа останува на својата позиција и нема сомневање дека крајниот успех ќе биде на нејзина страна
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Детски муабети. Коа ќе се докаже било што за било кого, тогаш ќе бидеме на чисто.
 

ANTIPATER

of Macedon
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.181
Поени од реакции
44
Ко ќе се докажи дека врховистите го ликвидираја Гоце Делчев а се работи активно на тоа ќе напишите дека и тој е предавник. Само да живи Тодор Александров
Оди во Штипско Ново Село и пршај некои стари луѓе што че ти кажат за Гоце па што ќе ти кажат за Тодор,не мора со документи народот најубаво знае
 
Член од
6 април 2007
Мислења
375
Поени од реакции
11
Не ти оспорив ниеден факт, бидејќи ниеден факт ти не приложи...
Зато јас пишам од преѓе а тој ми враќа глупости. Ти ништо не си разбирал. Дај да викнам некој преведувач на бугарски да ти преведи можи ке разбериш нешто. Кажи дека Сандански е предавник и зато е ликвидиран и бегам од форумот. Ќе одам на некој Бугарски форум гарант појке Македонци има таму
 
Член од
6 април 2007
Мислења
375
Поени од реакции
11
Писмо на Тодор Александров до Коста Јанков,претставник на БКП......За жал,малкумина го знаат основното,карактерот на Македонското движење,цврстината и издржливоста на Македонецот,неговиот здрав разум,неговата силна волја и неуништливата револуционерна енергија.Поради тоа многумина се разочараа и добија скапи лекции во борбите за освојување или за уништување на ВМРО и при нови обиди за мешање во нејзините внатрешни работи таа останува на својата позиција и нема сомневање дека крајниот успех ќе биде на нејзина страна
Тој Александров или бил толкава курва да вели еднаш едно еднаш друго или бил глуп па не знаел шо збора како Трнот и Братот.
 
Член од
6 април 2007
Мислења
375
Поени од реакции
11
Оди во Штипско Ново Село и пршај некои стари луѓе што че ти кажат за Гоце па што ќе ти кажат за Тодор,не мора со документи народот најубаво знае
Оди ти во Мелник да видиш шо ќе ти кажат за нив
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Предавник е Петар Лигушев, и таквите нему...како тебе.
 
Член од
6 април 2007
Мислења
375
Поени од реакции
11
Не ќути трн како курва бугарска од ПЛАНЕТА. Кажи дали Сандански заслужи да умри од ВМРО НА АЛЕКСАНДРОВ
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Ај јави ми се кога ќе имаш факти и аргументи за асолна дискусија, а дотогаш, скини ми се скурца.
 
Член од
6 април 2007
Мислења
375
Поени од реакции
11
  • Не бугарска Македонија сакаме ние, туку Македонија на Македонците, Македонија ослободена од тиранијата." - Писмо до грците, жители на Мелник, 1904 година.
  • Јас не го чекам брзото ослободување на Македонија. Тоа може да не дојде дури и во моите денови, но јас сакам да го запазам народот и да го организирам, и ако тоа се случи тој ќе ја добие својата слобода."
Рекоа за него

  • Јане ја разви тезата, дека е погубно за македонското население и за самата Бугарија, македонското прашање да се третира во смисла на национално обединување на Бугарите и дека луѓето на другото течение се предале на бугарската влада. Тој објаснуваше во општи линии, дека треба да се работи за будење на сознанието на масите, дека тие се самостоен народ, дека имаат право на слободен живот и дека треба да се борат за извојување на својата слобода без да се потпираат на туѓа помош, затоа што тие кои би дошле да ги ослободат, всушност ќе дојдат да ги заробат. “ - Стефан Кемилев
  • ...бугарските шовинисти решија да го ликвидираат бидејки неговите проповеди не им одеа во прилог, зошто тој се противеше на присоединувањето на Македонија кон Бугарија.Тој го спречуваше славофонското население на Македонија да се смета себеси за бугарско и култивираше македонска национална свест“ - Елефтериос Ставридис
 
Член од
6 април 2007
Мислења
375
Поени од реакции
11
Зголеметего фондот да види трнот. Готов е капитулира заедно со Александров. Цел ден го прашвам едно исто тој се лигај. Дури сега ме увери дека си Бугарин.
 
Член од
6 април 2007
Мислења
375
Поени од реакции
11
Трн читај еве ти ФАКТИ од ривалот на АЛЕКСАНДРОВ ај оспориги и одговори на прашањето. доста го тинкаш на бугарките. Или АЗИС те пали појке.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom