Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

Латнем

Comfortably numb
Член од
4 јуни 2010
Мислења
62
Поени од реакции
13
За сите важи, а 2 - 3 страни позади имаш убаво објаснето што како ќе биде од неколку луѓе, прочитај си. Нема веќе запишување години и квадрати, него се гледа по семестри.

Легенда си, ама ако не положиш после толку вежбање уште поголема легенда ќе бидеш :pos:


Часна сестра? Ако ти одговара може да ти средам за во Велешка епархија да те примат некаде, имам роднина поп таму на висока функција :pos: Ако веќе не се посветуваш на машките, барем посвети му се на Бога :)
Атеист сум. Иначе, тоа засекогаш е така кажано оти моментално се раководам по тоа дека на 19 години не смее да ти биде најбитен дечкото.. :)
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
154
Дечки,имам другарка сака да иде на сметководство и ревизија а има 86 поени,па според некој статистички податок што мислите има шанси?

И некој колега вака да каже на економија како е?
E ova ti se vika drugarka,zs se grizi za svojata drugarka,haha,inace na smetkovodstvo i revizija moe mislenje e deka ke ja primat,sepak nema malce bodovi:):):).A za ekonomija,jas sum toj smer,ali nemozam da ti kazam niso sea za sea deka prva godina za site e isto:):):)

--- надополнето ---

Ова не е минато време? :pos:

SawyerSpy, економика цртичките учи си ги :) Знам дека не ти кажав ништо ново, али тоа е, нема друго.
Hahaha,vprocem i mi kaza nesto novo,zs prvpat slusam neso vo vrska so ekonomika,nemav od kogo ne sum bil na niedno predavanje,samo bev da si zeam potpis i toa:):):)
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.985
Поени од реакции
5.604
Ок фала. Јас уште од лани ги купив од Либро тие што се од ekonomski.wordpress.com ама тоа не се баш прашања. Се надевам дека сега има прашања со повеќе можни одговори
Мислам дека тие прашања паѓаа на колоквиуми и мене ми се имаат доста најдено. Е сега дали ги дава и на испит не знам.
Јас сум колешке на економија, сеа ке бидам 4та година..... да ти кажам смерот економија го направија најтежок по новата програма....
Без навреда, но јас стварно не можам да ги разберам колегите кои студираат на смерот економија. Статистиката им е полесна, немаат маркетинг, менаџмент и остали срања и пак смерот бил најтежок. Веројатно е најдосаден, не верувам дека е најтежок.
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
356
Поени од реакции
17
Атеист сум. Иначе, тоа засекогаш е така кажано оти моментално се раководам по тоа дека на 19 години не смее да ти биде најбитен дечкото.. :)
Никој не бара да те мaжиме, и one night stand е доволно :P ( се шегувам )

И доста за љубовниот живот... ајде малце на темата. Нека ни е честито новиот декан.... некојси Благоја или Ѓорѓија :vozbud:
 

Латнем

Comfortably numb
Член од
4 јуни 2010
Мислења
62
Поени од реакции
13
Никој не бара да те мaжиме, и one night stand е доволно :P ( се шегувам )

И доста за љубовниот живот... ајде малце на темата. Нека ни е честито новиот декан.... некојси Благоја или Ѓорѓија :vozbud:
Just to make it clear, I'm not a girl for one night!
Иначе, новиот декан, нек' се угоде! Детали нешто за него...дали е сингл, пошто нели ти си по тие работи.. :):):)

--- надополнето ---

E ova ti se vika drugarka,zs se grizi za svojata drugarka,haha,inace na smetkovodstvo i revizija moe mislenje e deka ke ja primat,sepak nema malce bodovi:):):).A za ekonomija,jas sum toj smer,ali nemozam da ti kazam niso sea za sea deka prva godina za site e isto:):):)

--- надополнето ---



Hahaha,vprocem i mi kaza nesto novo,zs prvpat slusam neso vo vrska so ekonomika,nemav od kogo ne sum bil na niedno predavanje,samo bev da si zeam potpis i toa:):):)
Прашањата ги имаш ли?
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.985
Поени од реакции
5.604
Никој не бара да те мaжиме, и one night stand е доволно :P ( се шегувам )

И доста за љубовниот живот... ајде малце на темата. Нека ни е честито новиот декан.... некојси Благоја или Ѓорѓија :vozbud:
Не зезај, имаме нов декан?
Благоја Ѓорѓијовски? Лелееееее, ќе биде смешки :pos:
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.299
Поени од реакции
15.535
Сите ве цитирав, ваљда нема да се налути некој ако го пропуштив :)
Ќе може ли и јас да ги добијам прашањата по економија за испит од Vamp_girl или од некој друг, и ако има некој се што сме пишувале кај Драги статистика или било што ?
Ќе биде голема помош за мене...:cuc: ... Морам да положам
И јас мислам дека она има прашања, пиши и ПП за да прочита...
п.с. сори вамп

Часна сестра? Ако ти одговара може да ти средам за во Велешка епархија да те примат некаде, имам роднина поп таму на висока функција :pos: Ако веќе не се посветуваш на машките, барем посвети му се на Бога :)
Абе кажи дали имаш роднини кај нас на факултет :)

Hahaha,vprocem i mi kaza nesto novo,zs prvpat slusam neso vo vrska so ekonomika,nemav od kogo ne sum bil na niedno predavanje,samo bev da si zeam potpis i toa:):):)
И јас исто, али си го фатив на колоквиуми, и тоа со висока оценка, предавањата кај таа професорка само ќе те унаказат :)

Just to make it clear, I'm not a girl for one night!
Иначе, новиот декан, нек' се угоде! Детали нешто за него...дали е сингл, пошто нели ти си по тие работи.. :):):)
Абе ова машкиве денеска мислат се за една вечер, јас на пример не сум таков, ако ми се допадне може и повеќе вечери :pos:
Се шалам, и среќа нема модератор на оваа тема, па може да забегуваме...

Иначе кој е тој Благоја? Не дека ми игра улога, али ваљда ќе среди да плаќаме повеќе за спорт и спортски активности и да платиме по 100че повеќе за Интернет зашто факултетот од средства за други намени давал пари за Интернет што ние го користиме.
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
356
Поени од реакции
17
На вести рекоа дека е избран.... и дека е тој. Што се тиче single, треба да се предефинира прашањето... дали е вдовец или не треба да прашаш :) пошо не е баш млад
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.985
Поени од реакции
5.604
кој е тој и треба ли да бидеме загрижени? :)
Предава Теорија на одлучување, Менаџмент информациски системи и Деловно комуницирање. Значи кој е на менаџмент нема шанси да го промаши, а мислам дека предава по нешто и на другиве смерови. Доста е начитан (зборувам за книги :)), можеби најмногу од сите професори на факултет, бизнисмен е, така да, би требало добро да го менаџира факултетот. Патем кажува многу шеги и приказни.
http://www.eccf.ukim.edu.mk/za-fakultetot/nastaven-kadar/gorgjiovski-blagoja
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
154
Just to make it clear, I'm not a girl for one night!
Иначе, новиот декан, нек' се угоде! Детали нешто за него...дали е сингл, пошто нели ти си по тие работи.. :):):)

--- надополнето ---



Прашањата ги имаш ли?
Pa ke ti bidam blagodaren ako mi gi daes:):):):)
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
154
Пиши ми го мејлот, ги има тука на форумот, ама ај да не ги бараш, оти ја коа ги барав потрошив пола саат секако, многу се назад :)
Hihihi,bas ste srcki na forumov,neznam zosto ne pocnav porano da go koristam:vozbud: vico_spy@live.com
 
Член од
3 октомври 2009
Мислења
77
Поени од реакции
5
Гледам мн сте активни,па ја да позамарам уште малце,зошто стресно ни е вечерва пред уписиве.
Со рангирањево на смеровиве,работава испаѓа само да влезеш на некој,па на кој не е битно,е сеа дали останува уште можноста ако не си влегол на саканиот у втора год да се префрлиш или и тука има некои измени,и како иде тоа има некои критериуми што треба да се исполнат???
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom