Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 октомври 2008
Мислења
87
Поени од реакции
2
ako ne si go slusala predmetot nemas sansa da go smenis a najmalku da go polozis vo avgust, mozes da smenis samo posle sesijava znaci posle avgust p.s jas licno prasav za ova vo fakultetot :smir:[/QUOTE]


A kje moze da se polaga predmet od leten semestar vo
jan. sesija ?!
Ili mora prvo da se slusha za da se polaga ? :)
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
Колеги, дали може да ми објасни некој за промена на департман, и некои услови(дали ќе бидам префрлен во приватна квота или ќе останам во државна, дали има рок за промена на департман, потребни документи ...
 
Член од
20 декември 2009
Мислења
155
Поени од реакции
0
Колеги, дали може да ми објасни некој за промена на департман, и некои услови(дали ќе бидам префрлен во приватна квота или ќе останам во државна, дали има рок за промена на департман, потребни документи ...
Колега отвори си прирачникот или страната на факултетот, таму имаш се објаснето.
 

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.425
Поени од реакции
798
Dali utre i zadutre ke raboti fakultetot :toe:
 
Член од
8 јануари 2008
Мислења
142
Поени од реакции
10
Колеги има некои "финти" како пример незапишување на една од оцените при барањето стипендија? Една 7ца ми го кине просекот, без неа, делејќи со 6, имам над 8.5. Решение !? :pop:
 

DBack

gloveless
Член од
19 декември 2007
Мислења
5.372
Поени од реакции
2.556
Колеги има некои "финти" како пример незапишување на една од оцените при барањето стипендија? Една 7ца ми го кине просекот, без неа, делејќи со 6, имам над 8.5. Решение !? :pop:
Ако „стварно планирам“ да го преполагам спорниот испит, тогаш најискрено не го ни рачунам за положен. Затоа, не го ни пријавувам како таков, ...а, секако, „прва прилика - ќе го преполагам!“ ;)

Ја така би (си) кажал/запишал.
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Колеги има некои "финти" како пример незапишување на една од оцените при барањето стипендија? Една 7ца ми го кине просекот, без неа, делејќи со 6, имам над 8.5. Решение !? :pop:
Не мора да ги пишеш сите оцени, ама финтата е што според правилата за добивање стипендија мора да имаш положено 90% од предметите. Кога ќе ја направиш математиката, ако не напишеш една од 7 оцени нема да имаш доволно проценти.

Е сега можно е за факултетите како нашиот каде има малку предмети да е модифицирано ова правило и да може да се пријавиш со минус еден предмет, ама за тоа најдобро пиши мејл на некој од минисетство.
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
115
Поени од реакции
8
Има ли резултати од испитот Меѓународен бизнис?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom