Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 август 2008
Мислења
646
Поени од реакции
17
Ако имаш голема желба полагај ги... онака за рекреација :)
Мислам дека не може такво нешто, мислам ти можеш да си ги полагаш, ама нема да ти ги важат, не можеш да ги пријавиш тие предмети...
Така, а пример ако дополнително ги положиш и сите предмети од друг смер нема да се здобиеш со две дипломи или во крајна линија претпоставувам можат да послужат како дополнителна квалификација ? :S
 
Член од
13 јануари 2010
Мислења
17
Поени од реакции
0
ако имаш 7 поени или повише можеш да идеш на вториот колоквиум. рече границата не ја спуштал така да ако имаш 6 не оди да го молиш за џабе :D.
иначе ова со 7 поени е граница колку да се иде на втор а не за положен колоквиум со ова ти дава право на 2 колоквиум да надокнадиш поени.

ако има некој што идел на приватни часево кај професор по Математика и Статистика и е задоволен нека ми дае број.
Matematika ne lutaj kaj nikogo osven kaj Petar gorgoski ako sakas ke ti dadam broj a statistika jas odam kaj anka i e top i taa e edinstvenata so predava i teorija i zadaci.
 
Член од
6 август 2008
Мислења
646
Поени од реакции
17
Matematika ne lutaj kaj nikogo osven kaj Petar gorgoski ako sakas ke ti dadam broj a statistika jas odam kaj anka i e top i taa e edinstvenata so predava i teorija i zadaci.
Не знам што го рекламирате типот толку многу... држи часови во групи, преку 10 студенти во термин. Предавањето се одвива по принципот он решава - вие препишувате, техника - ја решава најтешката задача, логиката е ако ја разберете знаете се - онаму каде што потфрла е во делот што ако не разберете. Во случај да не ви е јасно нешто, најчесто следи одговорот - ова се учи во 5то, 7мо или 2ра година, а да не коментирам околу делот задачава е со ѕвездичка (во превод демек знае дека ќе паднела на колоквиум) со тоа што ќе ја решам до пола, па кршете вие глава дома дали ќе ја решите - нели во средно се учи тоа, нема врска што му плаќате 500че, а според тоа веројатно би требало да е должен да ви објасни.

Чуден феномен е, како што вика он, преку 100 студенти од економски факултет секоја година редовно си ги фрлаат кај него парите... но кога ќе видите има некоја логика, овчички неискусни, прв семестар озлогласената, супер-тешка математика, кај професорот што дава "eлиминациони" тестови, посебно на убави студентки.. па што не би иделе кај типчево, се знае со Драге, пријатели се, ги има задачите што паѓаат на колоквиум, па уште ќе ви сврти приказна и дека кај него никој не паѓа, прашање само дали со 9ка или 10ка ќе положите... А кога ќе направиме една проста математика, оваа како за во прво одделение... 100 студенти, два пати неделно по 500че, три недели за колоквиум... собираат 4-5000 континентални...

Што се однесува до статистика, не знам дали некои од вас слушнале дека се одржуваат вежби, асистентот објаснува одлично, подобро од било кој приватен професор... али вие си знаете, ако имате потреба од плус часови, тогаш океј...
 
Член од
20 декември 2009
Мислења
155
Поени од реакции
0
Не знам што го рекламирате типот толку многу... држи часови во групи, преку 10 студенти во термин. Предавањето се одвива по принципот он решава - вие препишувате, техника - ја решава најтешката задача, логиката е ако ја разберете знаете се - онаму каде што потфрла е во делот што ако не разберете. Во случај да не ви е јасно нешто, најчесто следи одговорот - ова се учи во 5то, 7мо или 2ра година, а да не коментирам околу делот задачава е со ѕвездичка (во превод демек знае дека ќе паднела на колоквиум) со тоа што ќе ја решам до пола, па кршете вие глава дома дали ќе ја решите - нели во средно се учи тоа, нема врска што му плаќате 500че, а според тоа веројатно би требало да е должен да ви објасни.

Чуден феномен е, како што вика он, преку 100 студенти од економски факултет секоја година редовно си ги фрлаат кај него парите... но кога ќе видите има некоја логика, овчички неискусни, прв семестар озлогласената, супер-тешка математика, кај професорот што дава "eлиминациони" тестови, посебно на убави студентки.. па што не би иделе кај типчево, се знае со Драге, пријатели се, ги има задачите што паѓаат на колоквиум, па уште ќе ви сврти приказна и дека кај него никој не паѓа, прашање само дали со 9ка или 10ка ќе положите... А кога ќе направиме една проста математика, оваа како за во прво одделение... 100 студенти, два пати неделно по 500че, три недели за колоквиум... собираат 4-5000 континентални...



girl.mkd answer:
Epa ako e taka kako sto vikas, togas sto mislis bi gi imal li toj Petar i zadacite sto ke padnat na ispit vo juni??:pos2::pos2:
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
girl.mkd answer:
Epa ako e taka kako sto vikas, togas sto mislis bi gi imal li toj Petar i zadacite sto ke padnat na ispit vo juni??:pos2::pos2:
Не, он ги има само тие в оавгуст што паѓаат. Почекај си до тогаш.
 

Anne.

~
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.629
Поени од реакции
10.284
Не, он ги има само тие в оавгуст што паѓаат. Почекај си до тогаш.
:pos2::pos2::pos2:a good one:smir: ubavo kaza kolegata pogore...nema potreba od dopolnitelni casovi po matematika. nema vrska toa so eliminatorni na ubavi devojcinja, cesto ne te ni gleda koga ti go dava testot.plus i vo taa elliminatorna ima resliva zadaca za da se projde so 16 poeni.
za statistika dovolno e da se odi kaj Dragan i da se uci redovno.teorija pagjaat najosnovni raboti:smir:
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.989
Поени од реакции
5.615
И за тие што прашуваа дали квадратите ќе може да полагаат во априлска... да знаат дека ќе може... :)
Доколку пријавувате само еден испит треба да платите 600 денари, а доколку пријавувате повеќе од еден испит за секој предмет по 500 денари... и то, и да кршите нозе и кичми :)
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.165
Поени од реакции
891
Од колку се полага утре маркетинг на услужни дејности и во кои простории?
Денес немаше списоци :-S
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
Колеги до која страна сме економика? :)
 
Член од
22 август 2009
Мислења
124
Поени од реакции
13
da se nadovrzam na moabetot na shapless SVE STO KAZA SVE E TAKA jas bev "mnogu pametna" pa poslusav drugarka kao aj ke ideme na casovi kaj tipot dava zadaci i mnogu ke naucis od nego!!!! moe iskustvo tipot istite zadaci sekoga godina gi vrti vaka taka i NISTO NEMA DA NAUCITE OD KAJ NEGO samo ke vi soli pamet koga sto i vo koe oddelenie sto se ucelo. zagrejte go stolot i ekonomski ke lizga!!! mnogu mrzam muabeti od tipot eliminacioni testovi, mrzi devojki, ljubi momcinja i tn. samo kruzat muabeti MNOGU E TESKO a nikoj ne uci site se nauceni na protekcii i ocenki na lepe ochi od sredno. decki fakultetot e shkolo za cel zivot so cel da ne vovede vo haosot na naseto opstestvo vasha rabota e da uchite i da nauchite ne da brkate razno razni profesori za da se pomine lesno. samo so ucenje nikoj nema da ve mrzi ili da vi dade eliminatoren test. pozdrav
 

kod

Член од
2 април 2008
Мислења
1.113
Поени од реакции
86
не може да паднеш и втор па трет да положиш па после да се вратиш на овие условот еден да имаш положено :)
Прашањето ми беше дали ќе ме има во списокот за втор или треба да одам да ме запишат...
 
Член од
19 февруари 2010
Мислења
144
Поени од реакции
0
aj neka pise nekoj dali profesorkata po ekonomika ima pusteno na vtor kolokvium so 48 boda,dokolku ima nekoj takov.i neka kaze sto mu ima receno :smir: fala odnapred
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.305
Поени од реакции
15.538
Прашањето ми беше дали ќе ме има во списокот за втор или треба да одам да ме запишат...
Мислам дека до сега по ниеден предмет не требаше да одиш да те запишуваат, сами си имаат евиденција:smir:
 

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.425
Поени од реакции
798
Forza JuVenTuS

da se nadovrzam na moabetot na shapless SVE STO KAZA SVE E TAKA jas bev "mnogu pametna" pa poslusav drugarka kao aj ke ideme na casovi kaj tipot dava zadaci i mnogu ke naucis od nego!!!! moe iskustvo tipot istite zadaci sekoga godina gi vrti vaka taka i NISTO NEMA DA NAUCITE OD KAJ NEGO samo ke vi soli pamet koga sto i vo koe oddelenie sto se ucelo. zagrejte go stolot i ekonomski ke lizga!!! mnogu mrzam muabeti od tipot eliminacioni testovi, mrzi devojki, ljubi momcinja i tn. samo kruzat muabeti MNOGU E TESKO a nikoj ne uci site se nauceni na protekcii i ocenki na lepe ochi od sredno. decki fakultetot e shkolo za cel zivot so cel da ne vovede vo haosot na naseto opstestvo vasha rabota e da uchite i da nauchite ne da brkate razno razni profesori za da se pomine lesno. samo so ucenje nikoj nema da ve mrzi ili da vi dade eliminatoren test. pozdrav
Нема веќе што да се додаваа !!!!!!!!!!!! позз:smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom