Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

Lorddd

Титула - Лорд
Член од
18 март 2007
Мислења
1.067
Поени од реакции
53
Kolega dali nekoj znae kolku e granicata za da se pomine po e-binizs ?
Dali moze da se odi na vtor kolokvium so malku poeni i posle toa da se vrakaat ?
Aj nekoj ako znae neka kaze !
Pozdrav !
Разбрав дека не се паѓало на колоквиум, туку се собирале бодовите од трите. Колку е точна информацијава незнам.
 

Красулка

Replay & Undo
Член од
3 јануари 2009
Мислења
1.508
Поени од реакции
1.157
Разбрав дека не се паѓало на колоквиум, туку се собирале бодовите од трите. Колку е точна информацијава незнам.
Јас нешто разбрав нешто недоразбрав ама одприлика вака е
Тие што имаат од 7 па нагоре можат да идат на втор , со тоа што тие што имале 7 поени треба да имаат на втор повеќе поени на тоа вториот дел со пишувањето.
Тоа го разбрав јас...Е сега ако некој бил на предавање и разбрал боље нека пишеее:smir::smir:
 
Член од
10 февруари 2010
Мислења
92
Поени од реакции
6
Јавни за втор колоквиум не треба следниве страни =)

216-240
250-258
275-294
326-332
357-373
378-399
418-428
472-480

Колоквиумот е до деветта глава

Ако биде така ке биде супер, меѓутоа оваа година како да има нешто измени.
За втор колоквиум ке треба да се учат 11, 12 и 13 глава
Како што ја разбрав Марина на предавање рече дека нема сите да одат на усно туку само тие што ке имаат високи поени. За оние кои ке имаат минимални поени ке одат на трет колоквиум за останатите глави од учебникот. Е сега дали ке може така пример со 30 или 20 да се оди на трет останува да видиме.


И аман луѓе ве молам некој ако има нешто за ДДВ во Македонија, анализа на ДДВ во вкупните приходи и во БДП, споредба со другите држави во регионот, нека ми прати, ми теба за семинарска. Благодарам.
А тие што ќе одат на усно одговараат на материјалот за трет колоквиум или на целиот материјал како што беше за управувачко 1 ?
 
Член од
13 септември 2009
Мислења
76
Поени од реакции
8
Da ne znae nekoj do koga e kraen rok za prijavuvanje seminarska na studentski...pozz
 

EmilyTheStrange

rebel girl
Член од
5 јули 2009
Мислења
120
Поени од реакции
2
ej decki samo da ve prasam kakov e vtor kolokvium statistika? nekoi mi vikaat deka e mnogu lesen a tret bil isto kako prviov????
:))
 
Член од
13 септември 2009
Мислења
76
Поени од реакции
8
ej decki samo da ve prasam kakov e vtor kolokvium statistika? nekoi mi vikaat deka e mnogu lesen a tret bil isto kako prviov????
:))
Vtor e najlesen....tretiot e polesen od prviot a potezok od vtoriot:) nemas gajle stom se pomine prviot posle e polesno:) samo uci redovno idi na vezbi kaj dragan i gotovo:)
 
Член од
22 декември 2009
Мислења
9
Поени од реакции
0
Da ne znae nekoj do koga e kraen rok za prijavuvanje seminarska na studentski...pozz

Колешке само да те прашам која година си? Зашто мене ме интересира дали тие од прва година мораат да имаат направено барем две семинарски или стручен труд ( ова го прашав зашо слушнав нешо ама не дослушнав:icon_neut)ма да мислам дека ова важи за 2 и 3год....ама сепак да прашам:toe:.....
 

Lorddd

Титула - Лорд
Член од
18 март 2007
Мислења
1.067
Поени од реакции
53
Машала машала, "напредна" генерација сме. За неполни два семестри, 280 страни. :):smir:
 
Член од
13 септември 2009
Мислења
76
Поени од реакции
8
Колешке само да те прашам која година си? Зашто мене ме интересира дали тие од прва година мораат да имаат направено барем две семинарски или стручен труд ( ова го прашав зашо слушнав нешо ама не дослушнав:icon_neut)ма да мислам дека ова важи за 2 и 3год....ама сепак да прашам:toe:.....
Ne treba prva godina....samo 2 i 3...jas sum vtora inace;)
 

Anne.

~
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.629
Поени од реакции
10.284
i ja se nadevam poso planiram da idam u cetvrtok, ali ne so tie 100 recenici, ali ke vidime u ponedelnik, ma da mislam deka se zezase:toe:
i jas isto..nie se dogovorivme da ideme u cetvr bez recenicite(ne veruvam deka nekoj voopsto ke gi i napise):pos2:se nadevam se zezase, sepak grupata od poned ke ni kaze:toe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom