Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

СтрумичанецО

infinite harmonies...
Член од
21 март 2006
Мислења
506
Поени од реакции
46
kolegi ima li rezultati na e-biznis?i dali moze nekoj so sigurnost da potvrdi deka na toj predmet ne se pagja na kolokviumi tuku se sobiraat samo bodebi od site 3 i na kraj se presmetuva.aj nekoj ljubezen da objasni ve molam :smir:
јас можам со сигурност да потврдам дека минатата година по е-бизнис предметот од Сашо Јосимовски не се паѓаше на колоквиуми туку се собираа поени, ако добро ме држи меморијата бодовите беа распоредени прв 10 максимум, втор и трет по 25, па од вкупно 60 бодови потребни беа 30 да се помине теоретскиот дел, а пушташе и со 28,29 доколку од вежбите имате добиено солиден број поени и е регистрирана присутност.
е сега за оваа година најдобро е да го прашате самиот професор, но не верувам дека го променил системот.
 
Член од
2 октомври 2009
Мислења
27
Поени од реакции
1
Edna mala konsultacija so onie koi polagaa vcera MCR, poslednite dve prasanja 24 i 25 za intervjuaata ( strukturirano,polustrukturirano,nestrukturirano itn ) i za testovi ( verbalni ,numericki,psihomotorni i dr. ) kako gi odgovorivte i kade moze toa da se proveri vo ucebnikot. FALA
 
Член од
17 март 2007
Мислења
801
Поени од реакции
508
Е-Бизнис има денес резултати или тешко веројатно ??????
 
Член од
28 јануари 2010
Мислења
63
Поени од реакции
1
Колеги некој да не знае економика увид кога има ??:jaj:
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.305
Поени од реакции
15.538
Трговско мислам дека не пишуваше кога ќе има увид ама не сум сигурен, имаше паднато многу малце(мислам 30-40), и професорот рече нема спуштање на граница туку одат на втор колоквиум и тие што се паднати, а паднатиот колоквиум ќе го полагаат во испитна сесија.
 

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
Ако добров видов на сликата, иам 14 бода шо веројатно значи сум паднал и ова.
Колку беа максимум бодови, и со колку се поминуваше?
Максимум се 33 бода, а се положува со 17.
Професорот денес рече(да, бев на предавање и бевме вкупно 20 души, не знам што барав, али ај) дека нема да пушта со помалку поени, меѓутоа секој може да го преполага тој колоквиум што го паднал во јуни, и продолжува да си ги полага другите колоквиуми по ред. Јас така разбрав.
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
115
Поени од реакции
8
Дали предавањето управувачко сметководство 2 во среда е останато од 12-14 часот во предавална 8 или е сменето нешто со вежбите (не сум бил на предавање од кога ги ставија вежбите, па затоа незнам дали останало исто или има нешто сменето).
Ако е сменет терминот на ова предавање, ако можете пишете во колку саат и каде во среда има предавање управувачко сметководство 2.
 
Член од
6 февруари 2010
Мислења
28
Поени од реакции
2
Ke moze nekoj od kolegite da mi kaze do kade predale ekonomika i statistika denes i vcera ? :D Odnapred blagodarna ;) :smir:
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Дали предавањето управувачко сметководство 2 во среда е останато од 12-14 часот во предавална 8 или е сменето нешто со вежбите (не сум бил на предавање од кога ги ставија вежбите, па затоа незнам дали останало исто или има нешто сменето).
Ако е сменет терминот на ова предавање, ако можете пишете во колку саат и каде во среда има предавање управувачко сметководство 2.
Не е сменето. Предавањето си останува во среда од 12-14 и во четврток од 10-12.И двете се во предавална 8.
 

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
Ke moze nekoj od kolegite da mi kaze do kade predale ekonomika i statistika denes i vcera ? :D Odnapred blagodarna ;) :smir:
Мене ми кажаа дека економика имале предадено 20тина страни, а статистика не знам, на испит сум па не ме интересирало да прашам:)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom