Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
20 декември 2009
Мислења
155
Поени од реакции
0
Колеги кај некој има стигнато решенијата што треба да ни ги пратат на e-mail по Статистика?

Кои решенија???:jaj:

abe ima nekoj sto mu e jasna 4 glava statistika ili tesko?

Има, на мене :vozbud: Многу е тешка темата и ништо не сфатив од тоа што го читав :uvo: П.С. Плс нека каже некој дали статистика кај Славе има скратено нешто што не треба да се учи од 1,2,4 и 5 глава
...и....
До која страна треба да се учи трговско за 1-от колок. и што има отфрлено ?:)

Однапред благодарам:smir:
 
Член од
6 август 2008
Мислења
646
Поени од реакции
17
Ај нека каже некој до каде стигна Славе во четвртокот и дали ќе биде и 5та тема за на колоквиум ? :helou:
 
Член од
9 јануари 2010
Мислења
155
Поени од реакции
10
Наидов на личност која поседува некаков материјал за економика (или прашања или тест :toe:), ама уште сум во преговори за да ги добијам, чим ги добијам ке ги уплодувам и ке го споделам линкот тука. :hug::hug::hug:

Учете го само најважното, поделбите и дефинициите и не ви треба никаков материјал ниту преговори... Арно да беа сите ко Бојаџијовски на факултетон наш
 
Член од
10 февруари 2010
Мислења
55
Поени од реакции
2
Учете го само најважното, поделбите и дефинициите и не ви треба никаков материјал ниту преговори... Арно да беа сите ко Бојаџијовски на факултетон наш

sepak dobro bi ni dosle prasanja da vidime od prilika kakvi bi mozele da bidat :D
 
Член од
9 јануари 2010
Мислења
155
Поени од реакции
10
sepak dobro bi ni dosle prasanja da vidime od prilika kakvi bi mozele da bidat :D
Не викам не ама ете кога се случува да мора да "преговарате" за да добиете прашања, си знаете однапред што треба да учите.
Дека сте прва година па затоа иначе Економика не е воопшто ниту тежок ниту комплициран предмет :helou:
 
Член од
17 ноември 2009
Мислења
48
Поени од реакции
2
Колеги од Е бизнис , дај кажете дали 4та тема ја учите од книгата на Калина или од Славе,пошо се разликуваат.Не знам од кај да учам.
Somebody?
 
Член од
21 септември 2009
Мислења
77
Поени од реакции
0
Колеги за надворешна има некој што може да ми каже дали одговорите на прашањата треба да бидат опширни или кратки и јасни или како!!?!????
 
Член од
10 февруари 2010
Мислења
55
Поени од реакции
2
Колеги од Е бизнис , дај кажете дали 4та тема ја учите од книгата на Калина или од Славе,пошо се разликуваат.Не знам од кај да учам.
Somebody?

jas ke ja u4am od kalina zasto sepak ona ni predava i sigurno po nejzinata kniga ke si gi pravi testovite.... a moze i da ja prasame utre
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.989
Поени од реакции
5.615
Учете го само најважното, поделбите и дефинициите и не ви треба никаков материјал ниту преговори... Арно да беа сите ко Бојаџијовски на факултетон наш
Не се сложувам... предавањата му се многу слаби :toe:
 
Член од
10 февруари 2010
Мислења
55
Поени од реакции
2
Lugje abe prof po osnovi na e-biznis kaza deka ke imalo i prasanja za dopolnuvanje.toa od ovaa godina e taka ili i lani bese isto ???
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Колеги за надворешна има некој што може да ми каже дали одговорите на прашањата треба да бидат опширни или кратки и јасни или како!!?!????
Пишувај колку што можеш поопширно. ама секако да биде во рамки на прашањето.

Статистика не знам што не ви е јасно од 4та глава, не е тешка.

И не ќе да е лошо да си ја прашате проф. Калина дали треба да ја учите од кај неа или од кај Славе учебникот, место тука што прашувате 100 души.
 
Член од
25 февруари 2009
Мислења
110
Поени од реакции
10
Не викам не ама ете кога се случува да мора да "преговарате" за да добиете прашања, си знаете однапред што треба да учите.
Дека сте прва година па затоа иначе Економика не е воопшто ниту тежок ниту комплициран предмет :helou:
Кога пишав преговори сепак не мислев во бувкална смисла да седам и да преговарам по цел ден ::$::pos2::pos2:
Секој дополнителен материјал е добредојден за секого посебно за тие што се прва година. :hug:
 
Член од
25 февруари 2009
Мислења
110
Поени од реакции
10
Е што колоквиумите? Ако се у стилот на деловна етика, не ќе да се тоолку лесни и едноставни ко што сите ги праите :)
Не ептен се лесни колокфиумите на економика, само мора добро да се научи материјалот не 2 дена пред колокфиум, бидејќи се ке испобркате на колокфиум. Со ред и ке видите колку е само лесно.

Ама сепак запамтетете секој си има различно искуство, некој помалку учел, некој повеќе, некој наеднаш, некој перфект. Дури и за статистика секој си има свое искуство, едни викаа задачите се АУ ТЕШКИ, други боже ептен се лесни, јас велам дека ако добро ги следите вежбите и одма после вежби ги извежбате задачи (јас од збирка сите ги имав решено) ќе ви биде полесно и не се срамете да ги прашате асистентите дури и за најбазични работи тие за тоа примаат плата и се кладам со задоволство ќе ви се најдат. Не слушајте ги лошите гласини сами донесети си заклучок од свое искуство а не само од гледање на задачата без да се обидете да ја решите ::$:::$:::$:::$:::$:
:hug::hug::hug::hug::hug::hug::hug::hug::hug::hug::hug:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom