Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
17 ноември 2009
Мислења
48
Поени од реакции
2
Економика кои страни се отфрлени,кој е 100% сигурен нека каже,а не сите да претопставуваме...
 
Член од
19 октомври 2009
Мислења
51
Поени од реакции
2
До која страна ни е информациски за прв колоквиум?
 
Член од
26 септември 2009
Мислења
70
Поени од реакции
0
Pajo ni gi praka na zephyr Kalina dellovite sto treba da se ucat od nejzinata kniga,ama i od knigata na slave treba da se uci, taka ni rece profesorkata, Poz
 
Член од
10 февруари 2010
Мислења
55
Поени од реакции
2
kalina re4e deka najdobro e da se u4i od dvete knigi ama izborot bil nas. sme mozele od koja sakame :S a nejzinata kniga ja ima vo libro da se kupi i mi izgleda mn polesna od ovaa na slave

Kolegi od osovi na e-biznis,
znae li nekoj sto treba da pravime so toj dokumentot sto ni go pratil mijal4e na zephyr ???
nesto e so grupite ama jas nekako ne sfativ ... :(((
 

filipmakedonski

Македонец
Член од
25 ноември 2007
Мислења
1.278
Поени од реакции
31
kalina re4e deka najdobro e da se u4i od dvete knigi ama izborot bil nas. sme mozele od koja sakame :S a nejzinata kniga ja ima vo libro da se kupi i mi izgleda mn polesna od ovaa na slave

Kolegi od osovi na e-biznis,
znae li nekoj sto treba da pravime so toj dokumentot sto ni go pratil mijal4e na zephyr ???
nesto e so grupite ama jas nekako ne sfativ ... :(((
Статистика јас лично учам паралелно. Во книгата на проф.Калина теоријата е подобро објаснета , а додека во учебникот може да се дополни знаењето.
Исто важи и за задачите.Не знам дали нејзината книга ја има да се купи негде , бидејки таа рече дека тиражот е потрошен.Но сепак би проверил и во Либро.
Во врска со е-бизнис , го контактирав асистентот Санта и рече дека утре на вежби се ке ни објасни и таму ке го пополниме документот што ни го има пратено.
 
Член од
6 август 2008
Мислења
646
Поени од реакции
17
Колеги, има некој од прва година што слуша информациони ? Пошто на веб странава, гледам ги ставиле колоквиумите на ист датум со е-бизнис :S
 
Член од
10 февруари 2010
Мислења
55
Поени од реакции
2
Статистика јас лично учам паралелно. Во книгата на проф.Калина теоријата е подобро објаснета , а додека во учебникот може да се дополни знаењето.
Исто важи и за задачите.Не знам дали нејзината книга ја има да се купи негде , бидејки таа рече дека тиражот е потрошен.Но сепак би проверил и во Либро.
Во врска со е-бизнис , го контактирав асистентот Санта и рече дека утре на вежби се ке ни објасни и таму ке го пополниме документот што ни го има пратено.

fala na informaciite :smir:
 
Член од
28 јануари 2010
Мислења
23
Поени од реакции
1
no problemo :)

inaku dali znae nekoj kakov e kolokviumot osnovi na e-biznis, mi stoi malku materijalot vo knigata,a i malku ima ispredadeno profesorot.ne bi trebalo da e tezok.:toe: pozdrav:smir:
 

BrownEye

And so it is...
Член од
10 јули 2007
Мислења
158
Поени од реакции
0
Економика не треба и 68-73
Не треба да се знаат цифрите, ама можно е да има прашање за критериумите според кои се делат претпријатијата по големина. Значи битно е само да се знае дека тоа се бројот на работници, приходот и активата на претпријатието - ништо друго од тие страни. Така кажа Олгица на едно предавање на кое, за чудо бев! :)
 
Член од
20 декември 2009
Мислења
155
Поени од реакции
0
Цитат:
Напишано од The-girl
Ekonomika na pretprijatie skrati od 110 do 134 (do krajot na temata) 100%. Bev togas na predavanje

Fala mnogu na informacijata:pipi:

А за кого зборите дека го скратил тоа, За проф. Олгица или проф. Димитар? Јас одам во 2-ра група кај Олгица и на предавање разбрав дека не треба да се учи од 104-132, а материјалот за 1-от колоквиум ке биде до 150 стр.:smir:
 
Член од
3 март 2009
Мислења
288
Поени од реакции
31
Маркетинг комуникации кои теми се за прв колоквиум?
На зефир има прикачено пдф со поглавните работи од 1ва тема, ама колку што е големо тоа - не се ни исплати од него да учиш туку директно од учебник. Ќе има ли воопшто слајдови по предметов за да може да се учи од нив? Ај некој што го има положено нека советува.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom