Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.165
Поени од реакции
892
баш е фина жената:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:;)
Во прва година таа беше на наш шалтер, а во трета повторно ни се падна истата.
Толку мрзоволна и незаинтересирана за работа личност во животов не сум сретнал.
Те гледа мрачно, како да ја прашуваш којзнае што, ја мрзи да ти одговори на прашањето (демек ние се си знаеме, упатени сме и не мора нив ништо да ги прашуваме), тотално е неуслужлива и само знае да те препрати на друго место или евентуално да те врати утредента затоа што во моментот “не располага со таква информација“.

Еднаш бев сведок, како во работно време сите 4 од студентски и плус таа од архива излегоа пред фах да купуваат постелнини од оние улични продавачи што шетаат по куќи и фирми. Да не биде сепак трагично, едната од нив (таа плавата, што е секогаш “расположена и насмеана“), се врати после “само“ 15-тина минути (очигледно прва си одбрала што постелнина сака).

Абе во работно време еееееј!
Ај што за студенти се достапни единствено 2 часа во текот на работниот ден и токму во тие 2 часа отидоа да си разгледуваат чаршафи и постелнини. :tapp:
 
M

myspirit

Гостин
na pocetokot ne mi bese jasno kako moze za potvrda za redoven student da se plaka 100den, 1 nedela nemozev da istam potvrda sekoj den odev ne mozev da ja svatam so mi zbori, mi iznakomplicira....a mozebi i do mene bese:uvo:
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
356
Поени од реакции
17
A imame pravo da se bunime ili neso? Ovie od studenstki sojuz kaj se da se bunat? Treba malce red na tie studenstki da se vovede. Patesestvija se tamu :nesvest: :duel:
 
Член од
29 септември 2007
Мислења
151
Поени од реакции
3
Abe ovie nesto ispobrkaa so terminite za prva za kolokvium. Samo znam deka ekonomika e 27. Dragan kaza deka si zakazal Statistika na 29 a posle sociologija na cas doaga i vika deka i on na 29,sloboden bil terminot. Aj nekoj ako ima posigurni informacii od moive neka kaze....:pipi:
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
356
Поени од реакции
17
Ekonomija prasanja da ne ima nekoj slucajno? Neka pise PP
 

-IVANA-

Lady Marmalade
Член од
26 август 2008
Мислења
278
Поени од реакции
1
Jas denes bas super pominav na studentski otidov okolu 12 i nemase mnogu guzva kaj prva i odma zavrsiv cudno---mislev ke ima tepanje ali ok bese
 
M

myspirit

Гостин
gi molam postarite generacii da pisat na sto da obrnam vnimanie statistika tret kolokvium?
 
Член од
31 октомври 2008
Мислења
265
Поени од реакции
41
Не верувам дека е повисоко, секоја година викаат така и пак е исто :) Освен ако не е така поради глобалнава криза :pos:


Друже, искрено домашниот есап не излегува секогаш како што треба. Но, дај боже да имаш толку поени, мислам дека со тие поени на која и да е струка да конкурираш ќе те примат во државна квота. Погоре прочитав дека на Е-Бизнис имало многу со сто поени, колку што ми кажаа мене на сите струки само два-тројца биле со сто поени и тоа најверојатно од приватните гимназии.
Тие што беа со по 100 бода учеа 4 година во странство, во америка, и не полагаа државна матура. Најголема конкуренција има на е бизнис. Лани првиот што влезе во приватна квота на е бизнис имаше 97,30 поени од матура. Јас имав околу 99.309 и бев негде меѓу првите 20 души. Рачунај колку имаше пред мене! А најискрено, џабе ќе платиш 400 евра во државна квота, кога истото го учиш и на другите смерови, што плаќаат по 200 евра. Истите предмети во прва ти се и уште не можам да сфатам зашто платив 400 евра???????:toe:
 

-IVANA-

Lady Marmalade
Член од
26 август 2008
Мислења
278
Поени од реакции
1
Utre ekoloski menadzment ke ima predavanje ili pak kako deneska ke si otideme i ke si se vratime???
 

TheBossesSis

~ една жеМска со чаша ~
Член од
1 октомври 2007
Мислења
656
Поени од реакции
16
трговско скриптата цела треба да се учи или? пошо јас глеав по презентациите и таму нема некои работи у скриптата шо ги има. тие за хартии од вредност , акции ... да се замарам да ги учам или не требаат?
 
Член од
4 февруари 2008
Мислења
102
Поени од реакции
1
трговско скриптата цела треба да се учи или? пошо јас глеав по презентациите и таму нема некои работи у скриптата шо ги има. тие за хартии од вредност , акции ... да се замарам да ги учам или не требаат?
Јас од то едно предавање шо бев на трговско го слушнав професорот кај шо рече за хартии од вредност да се учело строго од учебник, тоа што е во презентациите било од друг учебник. Сега видов на zephyr има една дополнителна презентација хартии од вредност, можда по незје требит да учиме, ако бил некој на предавање слободно нека го споделит знаењето со нас :helou:
 
Член од
8 мај 2009
Мислења
17
Поени од реакции
0

IronTrooper

The King of Cool
Член од
27 март 2007
Мислења
1.496
Поени од реакции
32
Кога е статистика колоквиум?!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom