Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.686
Поени од реакции
3.644
Nekoj od postarite moze li da kaze neso za ekonomika tret kolokvium,dali od skripta da ucime ili kniga
Економика за трет колоквиум строго од книга. . . барем така ми кажаа.
Иначе треба да се учи од таму кај што застанавме 314 до крај со тоа што 7 и 11 глава не требаат. Во превод 116 страни за трет:)
Бујрун колешке, сам себе го цитирал:helou:
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.984
Поени од реакции
5.600
Пред две недели за семинарските на студентски ми кажаа дека краен рок е 8 мај... Сега ако имаат нешто сменето не знам :)
 
Член од
8 февруари 2008
Мислења
136
Поени од реакции
2
можеби е полесно да има пресметки него оние бубаторскине кретенски прашања. инаку, чув (и не ми се верува) дека можело да има прашања од првите два колоквиуми на трет (втф).
ова ќе биде најлесен колоквиум треба да се реши за 20 мин позз
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Семинарските требаше да бидат предадени до 8 мај. Меѓутоа тие д суденски кажаа дека ке примат и понеделник и вторник. А инаку од 10 до 15 мај се поденсуват пријави.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.984
Поени од реакции
5.600
Семинарските требаше да бидат предадени до 8 мај. Меѓутоа тие д суденски кажаа дека ке примат и понеделник и вторник. А инаку од 10 до 15 мај се поденсуват пријави.
Пријавување само на колоквиуми или пријавување и на испити???
 

TheBossesSis

~ една жеМска со чаша ~
Член од
1 октомври 2007
Мислења
656
Поени од реакции
16
луѓе , коа даваат потписи професориве ?
 

Steve Ray

Texas Huriccane
Член од
24 ноември 2007
Мислења
1.131
Поени од реакции
182
..ИТНО!!!!!!
Ми треба семинарска работа за трета год на економски..на тема "Франшиза" кој има или знае негде од кај шо можам да најдам..нека ми пише на мејл мсн или пп...итно е многу ..

Однапред благодарам..
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
86
Поени од реакции
15
Знае ли некој од постарите генерации кога отприлика ги истакнуваат списоците со датуми за полагање во јунската сесија???
 
Член од
10 мај 2009
Мислења
9
Поени од реакции
0
Mislam deka bi trebalo od utre da ima spisoci za junskata ispitna sesija t.e koga se polaga sekoj ispit
 
Член од
6 јануари 2008
Мислења
1.896
Поени од реакции
717
Едно другарче прашува дали на економски ги примаат сите во државна квота без разлика на успехот или има и таму ограничување и ако има дали се гледа според просекот од 4 години или според матурата.Он е 3.6 просек.....:toe:
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.984
Поени од реакции
5.600
Мислам дека тој би бил пресреќен ако успее да влезе во приватна квота :toe:

Инаку студентите се примаат според вкупните поени, ама со таков просек... тешко.
 
Член од
31 октомври 2008
Мислења
265
Поени од реакции
41
Mislam deka slusnav deka ako na nekoj mu falat 2 ili 3 boda za povisoka ocenka, ke moze da napravi strucen trud ili takvo nesto.
а тоа после третиот колок. ќе даде да се изработи стручен труд или сеа ќе треба да барам да ми даде тема????
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom