Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
12 јануари 2009
Мислења
356
Поени од реакции
17
Не ли беше оптички :)
bese, ama rekoa deka obavezno na listot kaj so zaokruzuvavme da gi resavame zadacite.

Jahuu si poloziv i jas statistika.Ne znam samo so im bese filmot so toa deka treba postapkata da ja obrazlozime za zadacite koga ocigledno ne ja pregleduvale.
Inace polagase li nekoj tuka sociologija,dali mi se cini ili mn prasanja bea so site odgovori?:uvo:
E ajde de.

Имавме тетратка како математика кај што ги решававме задачите. Покрај теоријата ја прегледуваше и постапката на решавање на задачите. Али сето тоа го направи во ден ипол. Алал сунце...
Ama ti na e-biznis si, kaj site drugi nemase tetratki. Trebase da resavame na listot koj sto celo vreme vikaat deka odma go frlaat.
 
Член од
8 февруари 2008
Мислења
136
Поени од реакции
2
заврши колоквиумска и настана МОЛК :pos2:
 

TheBossesSis

~ една жеМска со чаша ~
Член од
1 октомври 2007
Мислења
656
Поени од реакции
16
заврши колоквиумска и настана МОЛК :pos2:

се одмараме , седи мирен ... :)


иначе статистика коа ке дава потписи одприлика да знам да идам на предавања :)
 
Член од
29 септември 2007
Мислења
151
Поени од реакции
3
Aj ako moze nekoj da kaze koga e aprilska sesija i dali vazi za prva godina?
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
Jahuu si poloziv i jas statistika.Ne znam samo so im bese filmot so toa deka treba postapkata da ja obrazlozime za zadacite koga ocigledno ne ja pregleduvale.
Inace polagase li nekoj tuka sociologija,dali mi se cini ili mn prasanja bea so site odgovori?:uvo:
Јас полагав.Да, имаше доста прашања со сите одговори.Според мене многу необјективни ќе бидат поените.Темата за есеј што ја даде е толку опширна, а со оглед на условите во кои полагаме (тишина нема во ниту еден момент, барем во амф.4 јас кај што бев) невозможно беше човек да се сконцентрира добро и да напише добро осмислен есеј.
Патем, да не има резултати денес?

Уште нешто...Да не знае некој на испит колку прашања ќе има економика на претпријатие? Некој што полагал деловна етика на испит?Зашто исти асистент ги прави, по ист принцип.
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
356
Поени од реакции
17
Јас полагав.Да, имаше доста прашања со сите одговори.Според мене многу необјективни ќе бидат поените.Темата за есеј што ја даде е толку опширна, а со оглед на условите во кои полагаме (тишина нема во ниту еден момент, барем во амф.4 јас кај што бев) невозможно беше човек да се сконцентрира добро и да напише добро осмислен есеј.
Патем, да не има резултати денес?
Nema rezultati
 
Член од
8 март 2009
Мислења
14
Поени од реакции
0
Транспорт објавија ли резултати ?
 
Член од
6 август 2008
Мислења
646
Поени од реакции
17
Може некој да ми каже каде да најдам литература за бизнис план ?
Ако знаете некој сајт од каде што можам бесплатно да ги преземам оние reviews што се на Harvard Business School би било топ...
 

IronTrooper

The King of Cool
Член од
27 март 2007
Мислења
1.496
Поени од реакции
32
економика не сум поминал за едно прашање. можно е да ме пушти, да надокнадам на следниот?!
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.696
Поени од реакции
3.648
економика не сум поминал за едно прашање. можно е да ме пушти, да надокнадам на следниот?!
Другар сигурно може, само зависи од професорот/професорката. Едно прашање не е којзнае што така да би требало да можеш да го надокнадиш веќе на вториот. Јас би ти дал кураж да идеш и да си прашаш, јбг нема што да изгубиш. Е сеа, мене некои од постариве ми рекоа коа ке заверувам семестар до го пишам професорот (не му знам име и презиме), а не професорката (ни таа не ја знам), затоа што тој попуштал повеќе за оцени. Што знам, али јас би отишол кај професорот да прашам. Уште еднаш, од мене имаш подршка да одиш пошто нема што да загубиш. Поздрав и со среќа:smir:
 

IronTrooper

The King of Cool
Член од
27 март 2007
Мислења
1.496
Поени од реакции
32
Благодарам колега fossil. Ќе одам на увид кај асистентот (кој ни знам како изгледа ни кај му е канцеларијата), едно прашање е, се надевам дека ќе ме пушти..
Инаку колешке, перверзна сте:smir: :)
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
356
Поени од реакции
17
Благодарам колега fossil. Ќе одам на увид кај асистентот (кој ни знам како изгледа ни кај му е канцеларијата), едно прашање е, се надевам дека ќе ме пушти..
Инаку колешке, перверзна сте:smir: :)
Toj so crna zalizana kosa e assistent. On nema da te pusti ke te upati kaj profesorkata ili kaj profesorot. Profesorkava so bese i po etika na 1 kolok etika gi pustila 2 zenski koj imale 48 boda da idat na vtor, no sepak ja bi ti preporacal da ides kaj profesorot poso ipak e podobar covek :) Ako sakas ke ti kazam kaj mu e kancelarijata
 

IronTrooper

The King of Cool
Член од
27 март 2007
Мислења
1.496
Поени од реакции
32
Благодарам колега, кажи. Инаку срамота е, не знам како изгледаат професорот и асистентот:kesa:. Инаку, само што ми стигна мејл (откако му пратив), да одам на увид кај асистентот во понеделник, 11:00.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom