Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.984
Поени од реакции
5.600
Bez privatni profesori si go minal?
Без приватни професори, не се замарам ја со приватњаци... :pos:
Лесен е предметот, само треба да се седне здраво, многу е полесен од менаџмент, маркетинг и други... Бар кажувам за мене, Статистика се учи со разбирање и нема да имаш проблем да положиш... 99% од тие што ќе го поминат прв колоквиум ќе положат Статистика за Бизнис.
 

-IVANA-

Lady Marmalade
Член од
26 август 2008
Мислења
278
Поени од реакции
1
Abe lesen ama ne zezna denes statistika prof. Kalina so prasanjata na zaokruzuvanje,uzasni bea.Zadacite i tocno(netocno) ne bea mn teski ama zatoa prasanjata NO COMMENT
 

Акаша

Hydra
Член од
28 мај 2006
Мислења
1.684
Поени од реакции
128
Без приватни професори, не се замарам ја со приватњаци... :pos:
Лесен е предметот, само треба да се седне здраво, многу е полесен од менаџмент, маркетинг и други... Бар кажувам за мене, Статистика се учи со разбирање и нема да имаш проблем да положиш... 99% од тие што ќе го поминат прв колоквиум ќе положат Статистика за Бизнис.
По лесен е, ама не често користи шестар систем :pos:
 

-IVANA-

Lady Marmalade
Член од
26 август 2008
Мислења
278
Поени од реакции
1
Inace ima li nekoj od vtora ili od prethodni godini sto imale Ekologija na menadzment kaj Pece da mi kaze nesto poveke za predmetov i za kolokviumot??? Ja sum prva i go slusam kako Ekoloski menadzment,ama istiot predmet e.Ni dade koi strani od kniga treba da gi ucime i taka...Ako ima nekoj nekoj sovet da dade,mnogu ke mi pomogne!!! Pozdrav
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.984
Поени од реакции
5.600
По лесен е, ама не често користи шестар систем :pos:
На Економски, барем на предметите на кои се полага оптички нема т.н. шестар систем... Се имам уверено...
Inace ima li nekoj od vtora ili od prethodni godini sto imale Ekologija na menadzment kaj Pece da mi kaze nesto poveke za predmetov i za kolokviumot??? Ja sum prva i go slusam kako Ekoloski menadzment,ama istiot predmet e.Ni dade koi strani od kniga treba da gi ucime i taka...Ako ima nekoj nekoj sovet da dade,mnogu ke mi pomogne!!! Pozdrav
Овој предмет е нов, така да досега никој на Економски не го има полагано :)
 
Член од
8 февруари 2008
Мислења
136
Поени од реакции
2
има некој утре што ке полаага јавни :vozbud:
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
356
Поени од реакции
17
Abe lesen ama ne zezna denes statistika prof. Kalina so prasanjata na zaokruzuvanje,uzasni bea.Zadacite i tocno(netocno) ne bea mn teski ama zatoa prasanjata NO COMMENT
Kaj zadacite imase ponudeni odgovori taka?
I znae nekoj dali ke iame i nie tocno-netocno prasana?
 

-IVANA-

Lady Marmalade
Член од
26 август 2008
Мислења
278
Поени од реакции
1
Hahahaa ne be kakvi ponudeni odgovori da imase super,ke si gi resev tocno zadacite...
 
Член од
8 февруари 2008
Мислења
136
Поени од реакции
2
ајде утре парче да направиме сите што полагаме:vozbud::vozbud::vozbud:
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.984
Поени од реакции
5.600
А кој ви кажа дека статистика ќе биде нагласено колку понудени одговори ќе има???
Барем досега немало такво нешто. Ако е така ќе биде прелесно :)
 

-IVANA-

Lady Marmalade
Член од
26 август 2008
Мислења
278
Поени од реакции
1
Uuuuffff ne znam koj kaza deka na E-bizz ke im bilo polesno statistika:vozbud:Gleam deka ne bilo taka :wink:

Jas radosti bev koga doznav deka nema da ni bide Slave,ama sega ne da se razocarav premnogu duri se plasam i dali ke pominam,no ima nadez...
Krsete noga utre tie sto ke polagate...
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
356
Поени од реакции
17
Jas radosti bev koga doznav deka nema da ni bide Slave,ama sega ne da se razocarav premnogu duri se plasam i dali ke pominam,no ima nadez...
Krsete noga utre tie sto ke polagate...
fala:smir: Daj boze da skrsam noga u fakultet:D posle ke go tuzam fakultetot:pos2::pos2:
 

TheBossesSis

~ една жеМска со чаша ~
Член од
1 октомври 2007
Мислења
656
Поени од реакции
16
fala:smir: Daj boze da skrsam noga u fakultet:D posle ke go tuzam fakultetot:pos2::pos2:
ова ме потсети на нешо. видов една на факс со скршена нога и штаки (гревче) и мн ми падна смешно и се згазив од смеење , не требаше али јбг шо да и праам коа премногу сериозно си го сфатила тоа :скрши нога :)
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
356
Поени од реакции
17
ова ме потсети на нешо. видов една на факс со скршена нога и штаки (гревче) и мн ми падна смешно и се згазив од смеење , не требаше али јбг шо да и праам коа премногу сериозно си го сфатила тоа :скрши нога :)
Hahahaha dadada i ja ja imam videno:D I mene niz glava mi minaa tie spekulacii deka namerno ja skrsila :D

Kako ide statistikava? :D Ke ja resime utre ili ona nas:D

А кој ви кажа дека статистика ќе биде нагласено колку понудени одговори ќе има???
Барем досега немало такво нешто. Ако е така ќе биде прелесно :)
2 mozni tocni ke ima najverojatno.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom