Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
12 јануари 2009
Мислења
356
Поени од реакции
17
нема никој да каже впечатоци од денешниов сончев убав ден :pos2::pos2::pos2:
Ima ima :D dobar bese trgovsko kolokviumot:D 1 mozen, opsti prasana:D TOP :D prijatno iznenaden sum:D

Moze nekoj da kaze ako mu teknuva od koj tip bile statistika prasanata? Mislam ke se baraat podelbite, ili ke treba da se znaat definiciite ili kako.... ? edno prasane samo ako vi teknuva kazete :)
 
Член од
8 февруари 2008
Мислења
136
Поени од реакции
2
Ima ima :D dobar bese trgovsko kolokviumot:D 1 mozen, opsti prasana:D TOP :D prijatno iznenaden sum:D

Moze nekoj da kaze ako mu teknuva od koj tip bile statistika prasanata? Mislam ke se baraat podelbite, ili ke treba da se znaat definiciite ili kako.... ? edno prasane samo ako vi teknuva kazete :)
знаев дека ке биде така ТП анџелааа е толку фина колку што е убава :vozbud:а за статистика господ напомош :wink:
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Има некој што полагал или ке полага математички методи??
Совет некој?:smir:
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
356
Поени од реакции
17
знаев дека ке биде така ТП анџелааа е толку фина колку што е убава :vozbud:а за статистика господ напомош :wink:
Pa ne e losa:D ima potencijal :) Ali mora da nosi pospusteni suknji, ne i stojat ovie so gi nosi ic :)
 
Член од
8 февруари 2008
Мислења
136
Поени од реакции
2
Pa ne e losa:D ima potencijal :) Ali mora da nosi pospusteni suknji, ne i stojat ovie so gi nosi ic :)
знам не сум јас сретнал ќе и кажамм ахххх анџелаааа :vozbud:

Има некој што полагал или ке полага математички методи??
Совет некој?:smir:
совет кај верка лии зверка најлесен положен предметт до сеа знаци теорија не се замарам мн мн онака еднаш читни ја поважни се задачите носат повеке поени али со еден збор ЛЕСНОООООООООООО :wink: мислам дека беше доволно
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Ок фала многу
,задачите ги знам туку таа теоријата,не знам шо да учам ништо нема во учебникот само задачите ги објаснува.
А овој испит е со збирање поени од сите 3 колоквуми,нема пагање па да не идњш на нареден колоквиум,така??
И колку треба да имаш за да си положен на крај?
 
Член од
8 февруари 2008
Мислења
136
Поени од реакции
2
Ок фала многу
,задачите ги знам туку таа теоријата,не знам шо да учам ништо нема во учебникот само задачите ги објаснува.
А овој испит е со збирање поени од сите 3 колоквуми,нема пагање па да не идњш на нареден колоквиум,така??
И колку треба да имаш за да си положен на крај?
прашањата се мн прости ке видиш и да се собираат поени од сите 3 кол и мислам дека лани бараше 180 собрано поени од кол и од домашни тие обавезно да ги носиш и да заборавив ако сакаш може ти ги дадам задачите решени за проверка поздравче:smir:
 

TheBossesSis

~ една жеМска со чаша ~
Член од
1 октомври 2007
Мислења
656
Поени од реакции
16
абе луѓе шо праите со статистика? ја нејќам да се урочам ама мислам дека ќе паднам!:( :) (пу пу пу да си чукнам у дрво:pos2: )
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
356
Поени од реакции
17
абе луѓе шо праите со статистика? ја нејќам да се урочам ама мислам дека ќе паднам!:( :) (пу пу пу да си чукнам у дрво:pos2: )
Ne znam zosto ali site go mislat toa:D (deka ke padnat) Nikoj ne e optimist. Taka da nema da bidam ni jas.:nesum:
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
прашањата се мн прости ке видиш и да се собираат поени од сите 3 кол и мислам дека лани бараше 180 собрано поени од кол и од домашни тие обавезно да ги носиш и да заборавив ако сакаш може ти ги дадам задачите решени за проверка поздравче:smir:
На нас домашни уште не ни е дадела??
И од редовност дава поени??
Ај ако не ти е тешко прати ми ги задачите по пп.
Фала многу
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.984
Поени од реакции
5.600
Ne znam zosto ali site go mislat toa:D (deka ke padnat) Nikoj ne e optimist. Taka da nema da bidam ni jas.:nesum:
Аман бе, што кукате, седнете таму повторувајте го материјалот, првиот колоквиум е малце потежок, ама тоа не значи дека не се положува... Статистика е еден од полесните предмети, таму нема трик прашања, ако си научиш положуваш, ако не научиш паѓаш. Има предмети каде и да го имаш перфектно научено материјалот паѓаш.
Ајде ќе положите сите, ако не положите, да не ве глеам на Кајгана, така да си знаете!!! На Статистика ќе паѓале, ццц... :)
 
Член од
8 февруари 2008
Мислења
136
Поени од реакции
2
На нас домашни уште не ни е дадела??
И од редовност дава поени??
Ај ако не ти е тешко прати ми ги задачите по пп.
Фала многу
епа ке ви даде а и од редовност има поени точно :wink:
 

TheBossesSis

~ една жеМска со чаша ~
Член од
1 октомври 2007
Мислења
656
Поени од реакции
16
Аман бе, што кукате, седнете таму повторувајте го материјалот, првиот колоквиум е малце потежок, ама тоа не значи дека не се положува... Статистика е еден од полесните предмети, таму нема трик прашања, ако си научиш положуваш, ако не научиш паѓаш. Има предмети каде и да го имаш перфектно научено материјалот паѓаш.
Ајде ќе положите сите, ако не положите, да не ве глеам на Кајгана, така да си знаете!!! На Статистика ќе паѓале, ццц... :)

абе дааа кој си ја има мувата на капата ... :) лесно ти е тебе ти си прошол , остави не сеа нас да се поплашиме малце од непознатото :).
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.984
Поени од реакции
5.600
Па не го пројдов лесно ама од крајниот резултат се исплашија моите дома, хахаха :pos:
Најискрено, не е толку тежок предметот, нема трик прашања, задачите на првиот колоквиум се малце потешки отколку на вториот и третиот, ама затоа постапките за решавање на задачите од првиот колоквиум се многу едноставни. Треба да ги вклучите мозоците и нема да имате никаков проблем. Ако добро се сеќавам прашањата беа со еден и со два точни одговори.
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
356
Поени од реакции
17
Па не го пројдов лесно ама од крајниот резултат се исплашија моите дома, хахаха :pos:
Најискрено, не е толку тежок предметот, нема трик прашања, задачите на првиот колоквиум се малце потешки отколку на вториот и третиот, ама затоа постапките за решавање на задачите од првиот колоквиум се многу едноставни. Треба да ги вклучите мозоците и нема да имате никаков проблем. Ако добро се сеќавам прашањата беа со еден и со два точни одговори.
Bez privatni profesori si go minal?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom