Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.984
Поени од реакции
5.600
професорката се вика Мери Лазарeвска
иначе ај некој нека ми каже, на блогот нејзин пишува дека оценки ќе се даваат понеделник, среда и четврток, меѓутоа за среда и четврток дадени се датите 17ти и 18ти февруари...по кое да идам сеа, по ден или дата
Мислам дека на огласна табла имаше истакнато списоци по кои ќе дава оценки, а 17-ти, а веќе и 18-ти февруари ти се поминати, нели?
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.153
Поени од реакции
872
Мерито Лазаревска нели на нејзиниот блог истакна дека од овој семестар ќе има нова професорка. Од шпекулации, тоа е никој друг ами Натали Грубовиќ :)
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.984
Поени од реакции
5.600
Мерито Лазаревска нели на нејзиниот блог истакна дека од овој семестар ќе има нова професорка. Од шпекулации, тоа е никој друг ами Натали Грубовиќ :)
Лелееееееееееееееееее :( :( :( :( :(
Сега ме боли душата што не избрав англиски :( :( :( :(
 

Акаша

Hydra
Член од
28 мај 2006
Мислења
1.684
Поени од реакции
128
професорката се вика Мери Лазарeвска
иначе ај некој нека ми каже, на блогот нејзин пишува дека оценки ќе се даваат понеделник, среда и четврток, меѓутоа за среда и четврток дадени се датите 17ти и 18ти февруари...по кое да идам сеа, по ден или дата
http://mlazarevska.wordpress.com/2009/02/18/деловен-англиски-јазик-1/
 

mravka

in eternal embrace of flames
Член од
4 јануари 2008
Мислења
130
Поени од реакции
2
го знам јас ова, него сакав да ја посочам уште еднаш неорганизираноста на професорката од старт на зимскиот семестар па до давањето оценки
супер професорка беше, одлично предаваше, ама ни организација на колоквиум ни час на полагање, па ни оценки давање не успеа да организира ко што треба
 
Член од
6 февруари 2009
Мислења
20
Поени од реакции
0
znae nekoj mozda sto treba da se uci po trgovsko pravo za kolokvium zatoa sto ima bezbroj podelbi,zakoni,definicii,akti i drugi pravni raboti?
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
356
Поени од реакции
17

*MajA*

I love myself...sometimes I don`t
Член од
22 април 2008
Мислења
215
Поени од реакции
8
Мерито Лазаревска нели на нејзиниот блог истакна дека од овој семестар ќе има нова професорка. Од шпекулации, тоа е никој друг ами Натали Грубовиќ :)
Каква Мери, каква Натали :pos:, професорката се вика Марија Маџар-Рибар и е професорка од Филолошки.

за семинарска во индекс Митре по МТП (маркетинг на трговски претпријатија) дава и материјали. Јас ова го знам од лани, ама бидејќи сега немам појдено на ниедно предавање ме интересира дали кажал нешто околу тоа, кога можеме да пријавиме, каде...
За семинарска можеш да се обратиш кај асистентката, а за материјали рече дека ќе се договори со професорот прво, па идната недела ќе ни каже што и како
 
Член од
5 август 2008
Мислења
558
Поени од реакции
180
Каква Мери, каква Натали :pos:, професорката се вика Марија Маџар-Рибар и е професорка од Филолошки.
Марија Маџар-Рибар предавала ли на Економски факултет, добра-лоша, лесно се фаќа добра оценка..........?
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.153
Поени од реакции
872
Па на вчерашното предавање повторно била Мери Лазаревска.
Што бидува сега, ќе си оди или ќе останува? :pos:
 

*MajA*

I love myself...sometimes I don`t
Член од
22 април 2008
Мислења
215
Поени од реакции
8
Па на вчерашното предавање повторно била Мери Лазаревска.
Што бидува сега, ќе си оди или ќе останува? :pos:
Што збориш? Каква Мери? Јас бев вчера на предавање и баш затоа знам дека Маџар е професорка. :)
 

-IVANA-

Lady Marmalade
Член од
26 август 2008
Мислења
278
Поени од реакции
1
Dali nekoj znae za statistika delovite koristenje na kompjuter treba da se ucat i dali od niv se pagaat prasanja na kolokvium???
 

Chains

империја
Член од
15 август 2006
Мислења
761
Поени од реакции
678
Dali nekoj znae za statistika delovite koristenje na kompjuter treba da se ucat i dali od niv se pagaat prasanja na kolokvium???
Не требаат за колоквиум нормално!Но интересен софтверски пакет е SPSS.трк на торенти брзо!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom