Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
12 јануари 2009
Мислења
356
Поени од реакции
17
Vo sabota, neznam za vreme.
Чек малце. Јас наводно преполагав 3 колок али ипак беше испит. И за тие со ''преполагале'' 3 колоквиум ке има поправен?
Мада сеуште немам видено дали сум паднал али највероватно сум :)
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.984
Поени од реакции
5.600
Ima rezultati finansiski menagmet?
Прееска бев кај професорот и таму дојдоа некои кои чекаа резултати и им кажа дека за денес да не чекаат резултати, значи веќе утре е можно да истакне резултати.
 
Член од
19 мај 2008
Мислења
1.925
Поени од реакции
485
Прееска бев кај професорот и таму дојдоа некои кои чекаа резултати и им кажа дека за денес да не чекаат резултати, значи веќе утре е можно да истакне резултати.
Аман бе друже 12 е саат кога успеа да отидеш и како успеа да влезеш на факс :pos2::pos2::pos2::pos2:
 

IronTrooper

The King of Cool
Член од
27 март 2007
Мислења
1.496
Поени од реакции
32
Дали би можел некој да пише нешто околу трговско право од типот: кој професор го предава, дали ви било тешко да го поминете, дали е значаен предметот за понатаму...? И да: дали ќе биде добар избор доколку го заменам со еколошки менаџмент?!
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.984
Поени од реакции
5.600
Дали би можел некој да пише нешто околу трговско право од типот: кој професор го предава, дали ви било тешко да го поминете, дали е значаен предметот за понатаму...? И да: дали ќе биде добар избор доколку го заменам со еколошки менаџмент?!
Трговско право за мене беше најтешкиот предмет (иако за сите е најлесен) затоа што колку и да го учам пак ќе имам шест-ка. Можеби затоа што кога бев јас беше на пишење, или пак затоа што не сакам да учам на памет па не се замарав толку. Го предаваа Александар Николоски и Снежана Плавшиќ, а асистент Ангела Кузманова. Ама слушнав дека оваа година ќе предаваат професори од правен, колку е тоа точно не знам. Никој не може да ти каже дали вреди да го замениш Еколошки Менаџмент за Трговско Право затоа што досега никој немал Еколошки Менаџмент :)

Ima rezultati finansiski menagmet?
Има резултати Финансиски Менаџмент и најмногу половина ако се положени, како што видов имаше доста паднати.
Утре ќе пишува оценки, сега не сум баш сигурен за термините :)
 
Член од
22 јануари 2009
Мислења
56
Поени од реакции
1
Дали би можел некој да пише нешто околу трговско право од типот: кој професор го предава, дали ви било тешко да го поминете, дали е значаен предметот за понатаму...? И да: дали ќе биде добар избор доколку го заменам со еколошки менаџмент?!

Јас имам избрано еколошки менаџмент затоа што ми кажаа дека го предава Пеце Неданоски и наводно бил многу фин и лесно се поминувало кај него а тоа што Шуклев е во тимот нема врска!:jaj:
 
Член од
25 декември 2008
Мислења
16
Поени од реакции
0
kolegi znae li nekoj dali za dopolnitelna fininsiski treba celiot materijal i kakvo ke bide isprasuvanjeto????????????
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
356
Поени од реакции
17
Јас имам избрано еколошки менаџмент затоа што ми кажаа дека го предава Пеце Неданоски и наводно бил многу фин и лесно се поминувало кај него а тоа што Шуклев е во тимот нема врска!:jaj:
А книгата колкава е еколошки?? Ова трговско право е прилично голема ја имам јас 450 стр е.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.984
Поени од реакции
5.600
kolegi znae li nekoj dali za dopolnitelna fininsiski treba celiot materijal i kakvo ke bide isprasuvanjeto????????????
Оди на консултации кај професорот, тој сигурно ќе ти каже дали треба цел материјал.
 
Член од
25 декември 2008
Мислења
16
Поени од реакции
0
da ama problem :nesum:e so doplnitelniot e utre od 9:30 :kesa:, nisto ke si ucam se.... u sekoj slucaj falaa
 

асфалт

UNCENSORED
Член од
8 август 2005
Мислења
804
Поени од реакции
23
За Економија испитот, лекциите со црвено треба да се учат?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom