Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

Акаша

Hydra
Член од
28 мај 2006
Мислења
1.684
Поени од реакции
128
Не сум го прашал асистентот нити професорот, ама малце одам на логика. Менаџмент утре ќе полагаат околу 250 души и не верувам дека професорот на толку колеги ќе им даде тест на пишување. Ама се е можно.
Jас некни полагав кај него Деловно и беше на пишување, ама тоа дека бевме под 50 души, така да ако се околу 250 секако ќе е оптички.
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.153
Поени од реакции
872
Јас му пишав на Столе од името на една колешка, и врати дека оптички ќе ви биде, и ќе имате и кејсови.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.984
Поени од реакции
5.600
Глеам на тој блогот за факултетот напишале дека на секој испит на кој има помалце од 50 студенти ќе се полага со пишување. Дали по ѓаволите е ова точно?! И од каде е таа информација.
 

асфалт

UNCENSORED
Член од
8 август 2005
Мислења
804
Поени од реакции
23
Глеам на тој блогот за факултетот напишале дека на секој испит на кој има помалце од 50 студенти ќе се полага со пишување. Дали по ѓаволите е ова точно?! И од каде е таа информација.
не го разбирам најточно,
важи ако испитот го слушаат помалку од 50 студенти или ако во таа сесија се пријавиле да го полагаат помалку од 50 студенти?
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
не го разбирам најточно,
важи ако испитот го слушаат помалку од 50 студенти или ако во таа сесија се пријавиле да го полагаат помалку од 50 студенти?
Ако во таа сесија се пријават помалку од 50 студенти. (ваљда)
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.984
Поени од реакции
5.600
Уште еднаш ќе прашам, од кај ви е тоа.
Јас не се плашам до толку, значи според ова што го кажувате ова ќе важи само на испити. На потешките предмети секогаш има над 100, а полесните ќе ги полагаме преку колоквиуми. Ама стварно не ми е јасно од кај ви е ова.
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Уште еднаш ќе прашам, од кај ви е тоа.
Јас не се плашам до толку, значи според ова што го кажувате ова ќе важи само на испити. На потешките предмети секогаш има над 100, а полесните ќе ги полагаме преку колоквиуми. Ама стварно не ми е јасно од кај ви е ова.
Јас така имам разбрано уште од лани.Така се збореше низ факултетот и мислам ако не се лажам дека и некој од професорите беше така рекол.
Утре менаџмет ке биде сигурно оптички,ако ме излажа асистентот и јас ве лажам.
 
Член од
21 декември 2008
Мислења
171
Поени од реакции
5
Уште еднаш ќе прашам, од кај ви е тоа.
Јас не се плашам до толку, значи според ова што го кажувате ова ќе важи само на испити. На потешките предмети секогаш има над 100, а полесните ќе ги полагаме преку колоквиуми. Ама стварно не ми е јасно од кај ви е ова.
Informacijata e 100% ali znaes teorijata e razlicna od praksata,
normalno deka izvorot na informacii ostanuva kaj nas :)
Da ova vazi samo za ispiti
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.984
Поени од реакции
5.600
Informacijata e 100% ali znaes teorijata e razlicna od praksata,
normalno deka izvorot na informacii ostanuva kaj nas :)
Da ova vazi samo za ispiti
Ме интересира дали изворот ви е студент или професор/асистент. Зашто информацијава е ептен доверлива.
 
Член од
11 декември 2008
Мислења
77
Поени од реакции
91
Глеам на тој блогот за факултетот напишале дека на секој испит на кој има помалце од 50 студенти ќе се полага со пишување. Дали по ѓаволите е ова точно?! И од каде е таа информација.

По правило е така но немора да значи, еве на пример МИС го полагавме повеќе од 50 студенти но професорот си има изградено принцип на оценување и кај него колоквиум се полага со 30 прашања со пишување, а испит 50 прашања со пишување. стратегиски менаџменет првите два колоквиуми беа оптички а третиот со пишувње, се е одлука на професорот на кој начин ќе биде испитот, исто така пред неколку години кога се воведуваше прегледувањето со оптички читач основи на менаџмент иако беа колоквиумите оптички испитот го даде со три лекции
 
Член од
28 јануари 2009
Мислења
15
Поени од реакции
0
Ima li nekoj da mi prati seminarska ili materijal Nasoka Menagment

Specificnosti na postavuvawe na proizvodstven trud vo proces na
razlicni kategorii na personalot, analiza na rabotata, koordinacija i
organizaciski dizajn.


Ima li nekoj da mi prati seminarska ili materijal Nasoka Menagment

Tema: Specificnosti na postavuvawe na proizvodstven trud vo proces na
razlicni kategorii na personalot, analiza na rabotata, koordinacija i
organizaciski dizajn.:vozbud::vozbud:

Blagodaram Odnapred


 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom