Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
5 август 2008
Мислења
558
Поени од реакции
180
Колеги дајте некој совет околу испитот Финансиско сметководство. Што обично се паѓа на испит, на кои лекции да обрнам поголео внимание?:toe:
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
356
Поени од реакции
17
ИИ како сте задоволни од испитот математика ?!?!?!? :)
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Во поденелник 09.01.2009, амфитеатар 1,3,4, мислам дека беше од 9 ама не сум сигурен. Ќе одам да видам во петок па ќе ви кажам.
Мислам дека е од 8.
А истиот ден се полага и финансиско сметководство од 10.
За положените Шуклев ке дава оцени на 09.01.2009 од 10 до 10 и 30 во предавална 10 мислам.
Терминот се поклопува со финансиско.
Може ли да оде некој место тебе да зема оцена или и за тоа прави проблем?
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.153
Поени од реакции
872
Тие што ги пуштиле менаџмент на дополнително, ако знаат да кажат што треба да се учи.
Цел испит или само трет колоквиум?
 
Член од
19 мај 2008
Мислења
1.925
Поени од реакции
485
Да не видел некој од колку се полага руски на 8.02.2009? Мислам дека беше или од 8 или од 10 ама не се сеќавам точно од колку. Кој знае нека пише
 

*MajA*

I love myself...sometimes I don`t
Член од
22 април 2008
Мислења
215
Поени од реакции
8
Да не видел некој од колку се полага руски на 8.02.2009? Мислам дека беше или од 8 или од 10 ама не се сеќавам точно од колку. Кој знае нека пише
иди ти од 8 па ако си од 10 таман ќе си повториш :smeshko:
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
3
Поени од реакции
0
Luge aj koj ke polaga tret popraven po osnovi na smetkovodstvo da kaze sto kako ke bide,dali ima nekoi materijalcinja za ucenje ili samo od zbirka se uci. pozzz
 
Член од
19 мај 2008
Мислења
1.925
Поени од реакции
485
иди ти од 8 па ако си од 10 таман ќе си повториш :smeshko:
Хехехехе паметно, ама ја ќе идам на среќа на испит, така да ќе ми биде залудно трошење на време (и што е најтрагично за џабе ќе станам толку рано :nenene:)
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
356
Поени од реакции
17
Luge aj koj ke polaga tret popraven po osnovi na smetkovodstvo da kaze sto kako ke bide,dali ima nekoi materijalcinja za ucenje ili samo od zbirka se uci. pozzz
Ја на колок положив. Земи реши си ја збирката и прочитај све во учебник ако стигнеш 2 пати пошо нема мн 70 стр се не би требало да имаш прблеми.
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
Luge aj koj ke polaga tret popraven po osnovi na smetkovodstvo da kaze sto kako ke bide,dali ima nekoi materijalcinja za ucenje ili samo od zbirka se uci. pozzz
Мој совет за сметководство е само од книгата да научиш или барем повеќе на книгата да обрниш внимание.На секоја реченица, на секој податок...Ако ја знаеш добро теоријата од книгата, ќе немаш никаков проблем со задачите на колоквиум, а секогаш се лесни и едноставни (колку што е можно...).Нема потреба се' од збирката да се решава.
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
356
Поени од реакции
17
Мој совет за сметководство е само од книгата да научиш или барем повеќе на книгата да обрниш внимание.На секоја реченица, на секој податок...Ако ја знаеш добро теоријата од книгата, ќе немаш никаков проблем со задачите на колоквиум, а секогаш се лесни и едноставни (колку што е можно...).Нема потреба се' од збирката да се решава.
Tie so zaokruzuvanje bitno resi gi sto se vo zbirka :)
 
Член од
29 септември 2007
Мислења
151
Поени од реакции
3
Inaku ima raspored za polaganje Ekonomija i Statistika na faks,ja ko so zabelezav za ekonomija site ste vo 11:30:)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom