Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.
П

Паган-др

Гостин
Едно питање :)
Каков е испитот Основи на Маркетинг и дали се паѓаат некои од прашањата што се паднале на колоквиумите?
 
Член од
9 септември 2008
Мислења
2
Поени од реакции
0
има ли некој материјали и прашања Меѓународни сметководствени системи за испит? Благодарам
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Економија имам 126, се надевам дека ќе може на усно и во февруари за десетка ако имам шанси.Јебига, сега ако не се вратев во Струмица, не знам кога ќе се...

А Драге Јанев е закон, без проблем и дал оценка на сестра ми, дури и муабет и направил. (ако некој го интересираше:))
Мене Филиповски лани со 124 бода,ми пиша 8мица.
А колега со 112,го фати во погоден момент,и за малку ќе му пишеше деветка (ако беше на списоците за присуство).

Мех,ќе си имав 10ка во прва да бев кај Таки можеби.
 
Член од
19 мај 2008
Мислења
1.925
Поени од реакции
485
Da ne znae nekoj dali ima rezultati po Makroekonomija i ako nema koga bi mozel da objavi (vo eter :pos2:)
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
356
Поени од реакции
17
Да прашам ако некој знае, увид кај се врши по математика??? Кај него во кабинет или..?
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
356
Поени од реакции
17
Е ај ако иде уште некој утре од 12 на увид нека се јави тука :) да знам дали ке има луѓе да не бидам сам.
 
Член од
11 декември 2008
Мислења
77
Поени од реакции
91
Има некој отидено до кај асисентот или професорот да праша шо се случува со оцеките по менаџмент?? Јас паднав на 3 и сега сум на цел испит,се надевам на поправен 3 ама ништо само 10-тина деца има пуштено на поправен.
Ке одам утре или у петок кај асистентот да прашам што се случува???

haha epa ako si imal na prviot pod 51 togas cel ispit:drk:, tie destina sto gi ima sega na 3 kolokvium imale na prviot poveke od 51 profesorot rece deka nema dve sansi
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.153
Поени од реакции
872
Едно питање :)
Каков е испитот Основи на Маркетинг и дали се паѓаат некои од прашањата што се паднале на колоквиумите?
Да, има доста од тие што се паднале на колоквиуми.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.984
Поени од реакции
5.600
haha epa ako si imal na prviot pod 51 togas cel ispit:drk:, tie destina sto gi ima sega na 3 kolokvium imale na prviot poveke od 51 profesorot rece deka nema dve sansi
Познавам некои што имаат помалце од 51 и на првиот и на третиот колоквиум а имаат положено со убави оценки. Значи не ќе е до тоа.
 

Chains

империја
Член од
15 август 2006
Мислења
761
Поени од реакции
678
Колеги дали некој го полагаше финансиски менаџмент на колоквиуми овој семестар?tomsaso? Наум другар ти го имаш полагано на испит така?
Прашањето ми е за обликот на тестот и релативната тежина.Кажано ми е дека нема на памет учење а и според книгата може да се види дека не е бубаторски предмет.Дали условно кажано професорот дава тежок тест и како би бил составен истиот.И во врска со задачите,дали треба да ја имаме пресметката напишано некаде или само да го заокружиме резултатот.И општи информации околу испитот нема да бидат од одмет.

Извинете вака што многу прашувам,ама еве сеуште сум во оној менаџмент mode на учење и само некое набројување барам во книгата :kesa:
 
Член од
21 декември 2008
Мислења
171
Поени од реакции
5
Колеги дали некој го полагаше финансиски менаџмент на колоквиуми овој семестар?tomsaso? Наум другар ти го имаш полагано на испит така?
Прашањето ми е за обликот на тестот и релативната тежина.Кажано ми е дека нема на памет учење а и според книгата може да се види дека не е бубаторски предмет.Дали условно кажано професорот дава тежок тест и како би бил составен истиот.И во врска со задачите,дали треба да ја имаме пресметката напишано некаде или само да го заокружиме резултатот.И општи информации околу испитот нема да бидат од одмет.

Извинете вака што многу прашувам,ама еве сеуште сум во оној менаџмент mode на учење и само некое набројување барам во книгата :kesa:
Kolega na Saso knigata mu e kako priracnik, zatoa ne se zamaraj da ja ucis sfati ja:)
Za zadacite zavisi od toa sto sfakas pod tesko, ali se relativno "lensi"
e i niv treba da gi sfatis, nemozes da gi bubas. Jas koa polagav lesno pominav. Zatoa citaj i razmisluvaj ne uci :):oeoeoe:
 

TheBossesSis

~ една жеМска со чаша ~
Член од
1 октомври 2007
Мислења
656
Поени од реакции
16
мислам дека на темава прочитав за некој автоматски преведувач на текст од англиски на македонски или на српски ... ама не можам да најдам на која страна е :toe: ај линк плз ...
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.998
Поени од реакции
6.305
chains ако го полагаш на испит можам да ти помогнам некако . во септември тестот беше прелесен околу 5 дена го учев ( затоа што немав време не од што го потценувам предметот ) сосема доволно за 7. има истакнато колку одговори се точни повеќето ќе ги одговориш по пат на елиминација и логика ако си го научил сметководство и задачите не се посебно тешки она што е во книга тоа ќе ти падне на испит :) некои задачи со кредити и отплата ги решив со најобично собирање значи доволен е резултатот, така да ако имаш време можеш добро да го научиш воопшто не треба да биде проблем :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom