Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

TheBossesSis

~ една жеМска со чаша ~
Член од
1 октомври 2007
Мислења
656
Поени од реакции
16
дечки до коа може да се заверува семестар ако можете да ми кажете, ама сигурна информација, благодариме однапред:smir:

до петок 23ти :helou:

osnovi na smetkovodstvo e na 30 ko sto slusnav a matematika e na 22 ko so vidov zavisno koj broj si za polagane od tolku saat si za ocena.

јануари така?
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
86
Поени од реакции
15
Елиминаторен или како сакате наречете го факт е дека Јанев дава една група екстра потешки задачи од другите.На последниов колковиум во предавална 1 не собра сите што не пушти на увид од вториот кол. и на сите ни подели ист тест.Задачите беа огин и пламен, дадени без податоци па оди и решавај.Асс наш мил и рече на една колешка задачава нема шанси да ја решиш:uvo: и така. Залосна прикаска во секој случај.....повеќе среќа на испит се надевам дека нема пак да ми се паднат вакви задачи зшшш....крајно се разочарав:jaj:
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
А може ли оцени да се зема и друг ден или само на точно одреден ден се даваат?
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
А може ли оцени да се зема и друг ден или само на точно одреден ден се даваат?
Зависи и предметот,но во принцип за прв семестар сите професори се фини луѓе,и даваат надвор од наведениот ден.
 
Член од
18 јули 2008
Мислења
36
Поени од реакции
2
Добро бе има ли спас од овој мазохистов Шуклев. Како ли ги ставал оценките со лицитација ли? И како ли одлучувал кој ке иде на колоквиум а кој на цел испит?? Не е нормален!! колку би бил среќен кога би го снемало или трагично ја заврши кариерата :tapp:
Абе мора и за него да има лек не е он семоќен. Само оди нека ти текне?
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.984
Поени од реакции
5.600
Елиминаторен или како сакате наречете го факт е дека Јанев дава една група екстра потешки задачи од другите.На последниов колковиум во предавална 1 не собра сите што не пушти на увид од вториот кол. и на сите ни подели ист тест.Задачите беа огин и пламен, дадени без податоци па оди и решавај.Асс наш мил и рече на една колешка задачава нема шанси да ја решиш:uvo: и така. Залосна прикаска во секој случај.....повеќе среќа на испит се надевам дека нема пак да ми се паднат вакви задачи зшшш....крајно се разочарав:jaj:
Ок е се, само едно не ми е јасно.
Зашто сите што паднале на Математика ГО ДОБИЛЕ БАШ ТОЈ ЕЛИМИНАТОРЕН ТЕСТ??? Ќе кажете не е така, не добиваат сите што паднале елиминаторен тест, ама одете прашајте ги тие 800 души што паднале, 750 од нив ќе ви кажат дека имале елиминаторен тест.
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
356
Поени од реакции
17
Абе на еден асистент му се испушти дека имало една тешка група што ме чуваше па после му текна што кажа пошто го надоплнивме ние таа елиминаторната му рековме и почна , нене немојте така деца нема таква. Но имаше. Скоро сите шо беа таа паднаа меѓу кој беше едно прилично паметно девојче што знае многу појке од мене а јас положив без проблем така да има нешто тука.

Туку дај да ја оставиме таа елиминаторна на раат. :D Слушнав нешто дека Драге Јанев знаел некогаш и да ти даде задача да му решиш ако сакаш поголема оценка или ако сакаш да поминеш или нешто. Е сеа колку е тоа точно ако може да каже некој?!?!
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.984
Поени од реакции
5.600
Абе на еден асистент му се испушти дека имало една тешка група што ме чуваше па после му текна што кажа пошто го надоплнивме ние таа елиминаторната му рековме и почна , нене немојте така деца нема таква. Но имаше. Скоро сите шо беа таа паднаа меѓу кој беше едно прилично паметно девојче што знае многу појке од мене а јас положив без проблем така да има нешто тука.
Можеби има група со потешки задачи, ај нека им ја даде на 50 души, ама ЈБГ, сите што ги познавам а што се паднати ја имале таа фамозна "елиминаторна" група. Јас за првиот колоквиум добив група со тешки задачи, бев добро подготвен, ама од преголема трема не можев правилно да размислувам, т.е. почнав добро да размислувам дури кога го напуштив амфитеатарот.

Туку дај да ја оставиме таа елиминаторна на раат. :D Слушнав нешто дека Драге Јанев знаел некогаш и да ти даде задача да му решиш ако сакаш поголема оценка или ако сакаш да поминеш или нешто. Е сеа колку е тоа точно ако може да каже некој?!?!
Сигурно мислиш на дополнителниот испит.
Ти дава да спремиш околу 1/2 или 1/3 од учебникот, и од нив ти дава две задачи.
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
356
Поени од реакции
17
Не тку една има СТВАРНО потешка група. Можеби не е елиминаторна тоа да, имаш право не постои таква, но е мноогу потешка од другата група и треба мноогу повеке мислење памет и време да се реши! и сепак може да се мине ко што кажа но треба многу повеке знаење
se soglasuvam so toa ko sto kazav:D

Сигурно мислиш на дополнителниот испит.
Ти дава да спремиш околу 1/2 или 1/3 од учебникот, и од нив ти дава две задачи.[/quote]

dada na toa ke da mislam. ama ke kaze koga ke go dade toj taka ili kako se desva toa???. sea vo petok ke odam na uvid kaj nego no nemam mnogu nadez da bide nesto
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.984
Поени од реакции
5.600
dada na toa ke da mislam. ama ke kaze koga ke go dade toj taka ili kako se desva toa???. sea vo petok ke odam na uvid kaj nego no nemam mnogu nadez da bide nesto
Дополнителна дава после испит, ако си помеѓу 5 и 6, главно повеќе кон 6-ка.
Ти дава задачи, главно тие кои смета дека ги знаеш најмалце. Како што кажав, дополнителна има после испит, професорот ќе истакне листа кој ќе полага дополнителна, а исто на листата ќе биде напишан и датумот. Некаде помеѓу 15 февруари и 1 март треба да биде дополнителната.
 
Член од
12 јануари 2009
Мислења
356
Поени од реакции
17
утре ли за математика? и патем, има ли многу паднати на третиов колоквиум?:jaj:
da utre od 10 do 12 zavisno koe brojce si bila ne znam kako bea ne pamtam. А ина4е за паднати.. не знам колку има, 2 ца што знам. јас и уште еден.


Thx naumdb. Ke vidime zadutre sto ke kaze Drage na uvid.
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
Го прашав Mac)), ама не беше сигурен..затоа да ве прашам и вас..може ли некој друг (што не е колега или колешка, туку од фамилијата) наместо вас со ваш индекс да оди и да зема оценка? :jaj:
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.984
Поени од реакции
5.600
Го прашав Mac)), ама не беше сигурен..затоа да ве прашам и вас..може ли некој друг (што не е колега или колешка, туку од фамилијата) наместо вас со ваш индекс да оди и да зема оценка? :jaj:
По некои предмети може, ама по некои не може.
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
Т.е. кај некои професори може, ама кај некои не може.:)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom