Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.993
Поени од реакции
5.622
Знае некој до кај треба маркетинг за прв колоквиум?
Јас учам до 146 страна, така беше лани, а обично не менуваат професориве. :)
Али Менаџмент како не има заебано, само 210 страни :(
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Naum,дај појави се на факс море,ене слики од мене,таман ја ти и Chains ќе правиме кгн собиранка на менаџмент утре.

Nemirna не не дружи,баш денес и текна да не иде,коа имаше список.
А мене баш денес ми текна да идам ^-^
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.993
Поени од реакции
5.622
Ај ќе дојдам, ако успеам да се помрднам од креветов :)
Како што слушнав утре ќе објаснувал нешто за тоа со колоквиумите со книга, ама уште не ми се верува дека ќе има нешто такво на колоквиумот.
 

*MajA*

I love myself...sometimes I don`t
Член од
22 април 2008
Мислења
215
Поени од реакции
8
Аха, ама ништо страшно, обично кога треба да дели потписи избира од последните списоци.
Kaj нас земаа потпис тие што биле на список кога имало најмногу присутни :wink:
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.993
Поени од реакции
5.622
Kaj нас земаа потпис тие што биле на список кога имало најмногу присутни :wink:
Па и јас лани бев втора, знам како даде потписи, и дефинитивно тоа не беше списокот на кој имаше најмногу присутни.
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Ај и јас да прашам за математика. Задачите си ги решавам од збирка и горе - доле ги знам така да не се плашам, да паднам е многу тешко така да само ќе гледам за поголема оценка. Него кажете пример за прашања? Воопшто немам идеја што би можело да биде за прашање?
пс. Да не има некој од лани, преклани оригинал збирка да позајми за тестот, ќе го частам?:) Ни дава да ги носиме на полагање ама ако му се појавам со фотокопија ќе наевбам.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.993
Поени од реакции
5.622
Ај и јас да прашам за математика. Задачите си ги решавам од збирка и горе - доле ги знам така да не се плашам, да паднам е многу тешко така да само ќе гледам за поголема оценка. Него кажете пример за прашања? Воопшто немам идеја што би можело да биде за прашање?
пс. Да не има некој од лани, преклани оригинал збирка да позајми за тестот, ќе го частам?:) Ни дава да ги носиме на полагање ама ако му се појавам со фотокопија ќе наевбам.
Збирка на полагање? Да не си измешал дечко, да не ви рекол Таблици.
Биди сигурен дека ако се појавиш со копија ќе наебиш, никој професор не сака некој да му оди со копија не само на испит, туку и на предавање. И едно ќе ти кажам, прво гледај да положиш, немој одма големи оценки, Драги Јанев и се е можно.
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Збирка на полагање? Да не си измешал дечко, да не ви рекол Таблици.
Биди сигурен дека ако се појавиш со копија ќе наебиш, никој професор не сака некој да му оди со копија не само на испит, туку и на предавање. И едно ќе ти кажам, прво гледај да положиш, немој одма големи оценки, Драги Јанев и се е можно.
Не сум помешал, така кажа будалиот вчера и денес потврди. Уште па и спомна можело да ни се падне и задача како решените па да си ја видиш постапката. Тука мене нешто ми смрди, ама јбг ништо не губиш. Знам дека не бива со копија, затоа и си прашав некој да позајми:) Фала богу дека првин гледам да положам, не ни очекувам 10ка, ама па и никогаш сум немал проблем со математика така да не се ни плашам толку. Освен ако сум толку баксуз да ми се падне елиминаторна па да се забеам.:toe:
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.993
Поени од реакции
5.622
Не сум помешал, така кажа будалиот вчера и денес потврди. Уште па и спомна можело да ни се падне и задача како решените па да си ја видиш постапката. Тука мене нешто ми смрди, ама јбг ништо не губиш. Знам дека не бива со копија, затоа и си прашав некој да позајми:) Фала богу дека првин гледам да положам, не ни очекувам 10ка, ама па и никогаш сум немал проблем со математика така да не се ни плашам толку. Освен ако сум толку баксуз да ми се падне елиминаторна па да се забеам.:toe:
Ни јас не сум имал проблем со математика, сум бил и на државен натпревар, ама кај Драги Јанев ми требаше една година за да положам.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Пер,не е он женско,има среќа.

Драги е наклонет да ги "ебе" (со оценки) женските.
Колешка со 70 бода од сите три колоквиуми,ја бутна на испит:vozbud:


Него,да прашам јас,денеска убаво слушнав дека менаџмент рече,прашањата од Case Study носат по 10 бода секое?
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.993
Поени од реакции
5.622
Ја не бев на факултет, ќе одам сеа, па ќе видам некој колега.
10 поени???
wow
А колку такви прашања ќе има?
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Две прашања такви,по 10 бода.

5 со точно/неточно,секое по 1 бод.

И 30 со повеќекратен,по 2,5 секое од нив.
Малце нереално ми е
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom