Економски факултет (стара тема)

Статус
Затворена за нови мислења.

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.998
Поени од реакции
6.305
И јас сега треба да ја предадам семинарската и уште незнам дали да го ставам името на проф. или на асистентот:toe:
Хелп
и јас сум во иста дилема
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.153
Поени од реакции
872
Па луѓе веројатно треба името на професорот...
Што има врска асистентот? Или вие од кај него ја земавте?
 
Член од
19 август 2007
Мислења
941
Поени од реакции
302
А зошто „соломонски“ не си го решите проблемот. Ставете го и името на професорот и името на асистентот.
 
Б

БејбиГрл

Гостин
Па луѓе веројатно треба името на професорот...
Што има врска асистентот? Или вие од кај него ја земавте?
Па јас од кај асистентот ја зедов темата и тој ми кажа кога ќе завршам да одам кај него да ми се потпишел

А зошто „соломонски“ не си го решите проблемот. Ставете го и името на професорот и името на асистентот.
Хм...што знам,некеко глупо ми е и двајцата да ги напишам

А има некој овде што предал веќе па да не просветли?
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
1.952
Поени од реакции
14
Напиши го само асистентот бидејќи тој ти ја прегледува. Немој да го пишуваш професорот, а и да го напишеш професорот на студентски прашања ќе те исправат.
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.998
Поени од реакции
6.305
Напиши го само асистентот бидејќи тој ти ја прегледува. Немој да го пишуваш професорот, а и да го напишеш професорот на студентски прашања ќе те исправат.
фала :smir:
 

Акаша

Hydra
Член од
28 мај 2006
Мислења
1.684
Поени од реакции
128
А има ли дадено дата до кога треба да бидат предадени семинарските?
 

tomsaso

Пемпере
Член од
10 септември 2005
Мислења
1.387
Поени од реакции
339
Добро што сакаш сега? Ти кажав убаво и крај енд оф стори. Ти кажав барај си, пошто не си ми многу значаен па да ти објаснувам знаеш?
Ти мислиш едно ја друго и што сега, ме направи демек брееј. Досаден си. Верувај што сакаш, мисли што сакаш, мене утре ме чека интервју за работа, и тоа ми е поважно од тебе верувај.
многу сте ми чешитни вие со комплексите од приватен.
нели тебе сјајно ти одеше на државен така ? Математика во феб., ама вториот феб, статиска во септ, кога дојде до менаџмент и маркетинг, е од ними веќе виде зорт и мораше да бегаш, и ТОЧНО е не пиша квадрат, туку ќе пишеше и за да не пишиш се префрли на еурм, то е исто толку очајнички како во средно што се префрлуваат учениците за да не бидат избркани.
Епа тоа е квалитет, снаодливост, сите сте таму вешти студенти оти точно пред да пишите квадрат се префрлате...
од пусто лесно не се отпиша ти .. туку
прочитав некаде те заклучиле в кабинет, не дека нема писхици, ама и има еден малце поинаков аспект, а тој е, ако во средно ученички ќе провоцираа(читај шмекаат) некој професор и тој ќе му пишва петки, оти не можи ништо друго да му направи(малолетни се), на факс. стојат малце поинаку работите, ако провоцира треба да е спремна да оди докрај :D оти тука проф немаат некое законско ограничување :D барем не големо (ако не е принуда ofc, која е тешка за докажување:)
 
Б

БејбиГрл

Гостин
Браво tomsaso убаво објаснето

А што уставри ти батерфлај бараш на темава...нели си се префрлила веќе и готово?
Ако сакаш да дискутираш за квалитетно образование побарај си друга тема,оваа е за комуникација на оние членови кои се државниот Економски факултет.Не не интересира кај си се префрлила,кога си се префрлила,зашто си се префрлила.....битно не си веќе овде.
Ако можеш и ако сакаш помогни со некој тест,прашање или слично,а твоите постови со подсмевања воопшто не си се потребни
 

Акаша

Hydra
Член од
28 мај 2006
Мислења
1.684
Поени од реакции
128
Алооо, Франкфурт, абе доста зајадувања, дајте некој да ми одговори на прашањево:(
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
1.952
Поени од реакции
14
Семинарските мора да бидат предадени пред заверката на семестарот т.е. пред 20 или 25 мај во зависност од кога ќе почне заверката на семестарот.
 

tomsaso

Пемпере
Член од
10 септември 2005
Мислења
1.387
Поени од реакции
339
Е вистина, денес спомна нешто марија по стат, како демек мора да имаме по 2 семинарски предадено во прва и втора и морало да стојат во индекс.
јас имам предадено по трговско ама немам ништо во индекс, сеа да ја барам ангела да се потпиши или??
и уште една по деф. ке предадам, треба на асс. или на проф да му барам да ми забележат во индекс?
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Ќе бараш потпис од асистентите. Се прави една семинарска за прва и втора, дали сакаш да ти е од прва предмет или од втора тоа ти си бираш. Тие се запишуваат во индекс, а останатите се за поени т.е. стручни трудови.
 

Акаша

Hydra
Член од
28 мај 2006
Мислења
1.684
Поени од реакции
128
За прва прв пат слушам, ама за втора и трета сум сигурна, семинарската шо ми е од втора ми е заведена у индекс некаде на крај од мај така да и сега би требало да е така, еве како што рече и Анонимус. Него гледам ти многу семинарски овде наброја да не мислиш на стручни трудови :)
 

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276
За прва се прави Семинарска ама не е задолжителна, и треба да се предаде мислам до 20.05 (ама не сум сигурен) и ја правиш ако си на граница да ти ја стави поголемата оценка, или евентуално кај Еконимика ако си паднат да му кажеш дека имаш Семинарска да за те пушти :)

Иначе поените од Семинарската не важат за полагање на испит.

Офф топик: Презимето „Санта„ на Мијалче му е од сопругата, пред кратко време превеа свадба. :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom