Македонија - политика - Србија: Нерешени прашања

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
3 февруари 2008
Мислења
255
Поени од реакции
1
Go sakas Prohor Pcinjski a? Pa koga se kroele granicite na TITO manastirot spaga vo teritorija na Srbija. Nikoj ne ti go zemal TEBE. I Srbija so TITO izgubila mnogu poveke teritorija, koja sakase da si ja vrati no ne uspea poradi dobro poznati pricini... Dodeka nepotrebno nekoi kako tebe se plasea od golema Srbija , koja bese propaganda na USA (ogin da ja izgori) , zad grb vi se pravese golema Albanija...A vie slepi i den denes.:nenene:
Дај те молам не шири СВРБСКА пропаганда жити се по одвратен си од ТАТАРИВЕ и од КАРАГОМНАРОВ. А ти СВРБИН си што за Македонците пишуваш во 3 лице? А ова со Американциве ти е нај јако нешто што сум го чул.:pos2: :pos2: :pos2: И не ми одговори за Прелиќ. Шо бил, ослободител?
 
Член од
3 февруари 2008
Мислења
255
Поени од реакции
1
Go sakas Prohor Pcinjski a? Pa koga se kroele granicite na TITO manastirot spaga vo teritorija na Srbija. Nikoj ne ti go zemal TEBE. I Srbija so TITO izgubila mnogu poveke teritorija, koja sakase da si ja vrati no ne uspea poradi dobro poznati pricini... Dodeka nepotrebno nekoi kako tebe se plasea od golema Srbija , koja bese propaganda na USA (ogin da ja izgori) , zad grb vi se pravese golema Albanija...A vie slepi i den denes.:nenene:
Горд си шо си се пишал Делија?
 
Член од
6 март 2008
Мислења
65
Поени од реакции
1
I ti nesto da cues ispravno i fakt za amerikancite (ogin da gi izgori). Za Prelevic jas znam kazi ti da vidam sto si slusnal, pa ke ti kazam dali e tocno. Ti ni neznaes koja godina bilo toa...
 
Член од
6 март 2008
Мислења
65
Поени од реакции
1
A ti gord si sto si stavil slika na dvoglav orel a?:smir: Uste 4-S ti treba. Pa krvta ne e voda bre TAKA..?:helou:
 
Член од
3 февруари 2008
Мислења
255
Поени од реакции
1
I ti nesto da cues ispravno i fakt za amerikancite (ogin da gi izgori). Za Prelevic jas znam kazi ti da vidam sto si slusnal, pa ke ti kazam dali e tocno. Ti ni neznaes koja godina bilo toa...
Не ми одговори на прашањето па еве и директно да ти го поставам: СВРБИН си или СВРБОМАН? Пошто ако е првото ќе те разберам али ако е ова второво тогаш си трагедија и нема шо да правам муабет со тебе. А за прелиќ читни малце историја али не онаа комуњарската што е про сврпска па ќе видиш кој бил најголемиот тиранин во Македонија. Македонскиот народ кога го убиле на местото напишал: "Цело Скопје плачеше од тиранинот и изродот Прелиќ". Немам намера да ти објаснувам кој бил и да ти го опишувам периодот на СВРБСКАТА окупација.
 
Член од
6 март 2008
Мислења
65
Поени од реакции
1
Kade go napisale toa be , daj da procitam ziti majka...:pos2: Eeee se iznasmeav. Za tebe validna ISTORIJA e onaa samo sto tebe ti odgovara. :nenene: E pa nemoze taka prijatelu. Bidi objektiven. Ako gledas taka daj da ne zborime. Sto sum jas netreba ti da se zanimas so toa... Gledaj sto si ti..? Svrti se okolu tebe i nema da vidis NISTO:nesum:. Zatoa kuti
 
Член од
3 февруари 2008
Мислења
255
Поени од реакции
1
A ti gord si sto si stavil slika na dvoglav orel a?:smir: Uste 4-S ti treba. Pa krvta ne e voda bre TAKA..?:helou:

Трагедија е што не си ги знаеш симболите али пошто си СВРАБ оправдано ти е. Ова што го гледаш на сликата е стар византиски МАКЕДОНСКИ грб. Отвори хералдика па после ќе збориме. И прочитај види што пишува под сликата.:wink:
 
Член од
3 февруари 2008
Мислења
255
Поени од реакции
1
Kade go napisale toa be , daj da procitam ziti majka...:pos2: Eeee se iznasmeav. Za tebe validna ISTORIJA e onaa samo sto tebe ti odgovara. :nenene: E pa nemoze taka prijatelu. Bidi objektiven. Ako gledas taka daj da ne zborime. Sto sum jas netreba ti da se zanimas so toa... Gledaj sto si ti..? Svrti se okolu tebe i nema da vidis NISTO:nesum:. Zatoa kuti
За мене валидна историја е онаа на Македонскиот народ а не некоја СВРАБСКА кај шо си прочитал дека Прелиќ бил светец. И не ми одговори на прашањето. СВРАБ или СВРАБОМАН?
 
Член од
3 февруари 2008
Мислења
255
Поени од реакции
1
Kade go napisale toa be , daj da procitam ziti majka...:pos2: Eeee se iznasmeav. Za tebe validna ISTORIJA e onaa samo sto tebe ti odgovara. :nenene: E pa nemoze taka prijatelu. Bidi objektiven. Ako gledas taka daj da ne zborime. Sto sum jas netreba ti da se zanimas so toa... Gledaj sto si ti..? Svrti se okolu tebe i nema da vidis NISTO:nesum:. Zatoa kuti
И за да не попуваш многу иди читни има нова тема да видиш колку не сакаат твоите СВРАБИ. Душо продадена. И не паламуди многу зошто место шота ќе заигра полка во Војводина.:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 
Член од
13 јануари 2008
Мислења
570
Поени од реакции
18
Go sakas Prohor Pcinjski a? Pa koga se kroele granicite na TITO manastirot spaga vo teritorija na Srbija. Nikoj ne ti go zemal TEBE. I Srbija so TITO izgubila mnogu poveke teritorija, koja sakase da si ja vrati no ne uspea poradi dobro poznati pricini... Dodeka nepotrebno nekoi kako tebe se plasea od golema Srbija , koja bese propaganda na USA (ogin da ja izgori) , zad grb vi se pravese golema Albanija...A vie slepi i den denes.:nenene:
Како што вика Амди Бајрам: „ТОКМУ ЛАГА!“ :pos2: (гледајте го почетокот на дуелот на Ред Лајн со Шабан Салиу и пратете ја гестикулацијата на Амди кога го вика ова...)

Прохор Пчински, заедно со Трговиште, Прешево, Бујановац, Качаник и Витина се дел од НР Македонија се до 1947 година! Овие околии имаат свои пратеници и претставници на АСНОМ, и на првото заседание во Прохор Пчински на 2.8.1944, а и на второто заседание оддржано во Скопје. Значи цели 3 години овие области си биле административно дел од тогаш НР Македонија.

Како што се сеќавам пред една година, Општина Трговиште револтирана од односот на српската влада, сакаше преку референдум да се припои кон Македонија (што значи дека луѓето таму изгледа дека ќе се Македонци), што беше спречен да се распише во советот на општината од советниците на СРС на Шешељ-Чешељ.

Инаку по однос на темата, мислам дека сеуште Македонија треба да подразмисли за признавањето на Косово.
 
Член од
3 февруари 2008
Мислења
255
Поени од реакции
1
Како што вика Амди Бајрам: „ТОКМУ ЛАГА!“ :pos2: (гледајте го почетокот на дуелот на Ред Лајн со Шабан Салиу и пратете ја гестикулацијата на Амди кога го вика ова...)

Прохор Пчински, заедно со Трговиште, Прешево, Бујановац, Качаник и Витина се дел од НР Македонија се до 1947 година! Овие околии имаат свои пратеници и претставници на АСНОМ, и на првото заседание во Прохор Пчински на 2.8.1944, а и на второто заседание оддржано во Скопје. Значи цели 3 години овие области си биле административно дел од тогаш НР Македонија.

Како што се сеќавам пред една година, Општина Трговиште револтирана од односот на српската влада, сакаше преку референдум да се припои кон Македонија (што значи дека луѓето таму изгледа дека ќе се Македонци), што беше спречен да се распише во советот на општината од советниците на СРС на Шешељ-Чешељ.

Инаку по однос на темата, мислам дека сеуште Македонија треба да подразмисли за признавањето на Косово.
Абе шо те глеам чуден, на кого си земал да му објаснуваш. Читни му го никот и се ќе ти стане јасно. Инаку многу добар и реален пост. Поздрав
 
Член од
6 март 2008
Мислења
65
Поени од реакции
1
A be more , ti ne si Opasen, ti si OPASNO GLUPAV:tapp: . Tresni si ja glavata vo zid za da se osvestis sto zboruvas. Da se priznae Kosovo !!!??? A posle ke ja priznaes Ilirida a?
Ke zaigrala polka vo Vjvodina ??? Svasta... A be gledaj tuka veke SOTE ti se igra po cela Makedonija, a ti si zapnal sto ke bilo vo Srbija..!? Bog da cuva i da brani... EEEEEEEEEEEJ TORKO :tapp:...!!! Vo Vojvodina ima 150 000 Madzari, a vo Romanija poveke od 250 000. Zatoa sega Madzarite baraat vo Romanija avtonomija, a ne vo Srbija... I pripazi malku za priznavanjeto na Kosovo i Metohija... :tapp: Cukni si ja glavata !!!
 
Член од
3 февруари 2008
Мислења
255
Поени од реакции
1
A be more , ti ne si Opasen, ti si OPASNO GLUPAV:tapp: . Tresni si ja glavata vo zid za da se osvestis sto zboruvas. Da se priznae Kosovo !!!??? A posle ke ja priznaes Ilirida a?
Ke zaigrala polka vo Vjvodina ??? Svasta... A be gledaj tuka veke SOTE ti se igra po cela Makedonija, a ti si zapnal sto ke bilo vo Srbija..!? Bog da cuva i da brani... EEEEEEEEEEEJ TORKO :tapp:...!!! Vo Vojvodina ima 150 000 Madzari, a vo Romanija poveke od 250 000. Zatoa sega Madzarite baraat vo Romanija avtonomija, a ne vo Srbija... I pripazi malku za priznavanjeto na Kosovo i Metohija... :tapp: Cukni si ja glavata !!!
:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2: Закон си чоек жими се!!
 
Член од
9 февруари 2008
Мислења
170
Поени од реакции
8
A be more , ti ne si Opasen, ti si OPASNO GLUPAV:tapp: . Tresni si ja glavata vo zid za da se osvestis sto zboruvas. Da se priznae Kosovo !!!??? A posle ke ja priznaes Ilirida a?
Ke zaigrala polka vo Vjvodina ??? Svasta... A be gledaj tuka veke SOTE ti se igra po cela Makedonija, a ti si zapnal sto ke bilo vo Srbija..!? Bog da cuva i da brani... EEEEEEEEEEEJ TORKO :tapp:...!!! Vo Vojvodina ima 150 000 Madzari, a vo Romanija poveke od 250 000. Zatoa sega Madzarite baraat vo Romanija avtonomija, a ne vo Srbija... I pripazi malku za priznavanjeto na Kosovo i Metohija... :tapp: Cukni si ja glavata !!!

Или си глуп или глуп се правиш па србија ќе остане београдски пашалак па тоа го знаеш или не па знаеш ли дека Војводина ќе прогласи независност кад тад за 2 за 10 ќе биде независна.
 
Член од
9 февруари 2008
Мислења
170
Поени од реакции
8
кој рече дека јас ќе го признаам???
ако го признае владата или парламентарците немора да значи дека народот го признава,али јебига се на балканов само политики се бркаат.
Баш им е гаље дали ти сакал или мнозинството да не се признае косово и јас неќам да се признае косово ама на Македонија ќе и постават услов и трт ќе се признае косово.А за политика на Балканов колку ти душа сака сите сме политичари.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom