Македонија - политика - Србија: Нерешени прашања

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Ne ni treba!
Ubavo mi e vaka da bidam diskriminiran. Inaku koj ke me diskriminira?
Sopstveniot narod?
Razmisli...Heh...
Еј, Пикасо е ироничен, ама има многу вистина во ова... на албанските лидери во државава им одговара да бидат дискрими. Кога би имале се` истите лидери жедни за пари ќе немаат основа за да ги тераат да пукаат. Ќе мора да им ја шиткаат вистински идејата за голема Албанија, а тогаш ќе бидат осудени од поширокиот светски аудиториум.
 
Член од
1 март 2008
Мислења
63
Поени од реакции
3
Од времето на Шешељ политиката кон Македонија е многу сменета. Оттогаш сум бил многу пати и во Србија и во Бугарија, и можам да кажам дека кај Бугарите не е истиот случај. Србите барем не ни ја оспоруваат ни државата ни јазикот, освен црквата, за што најмногу им замерувам, додека Татариве никогаш нема да не признаат како народ.
 
Член од
3 февруари 2008
Мислења
255
Поени од реакции
1
Toj moze i ke trkne u Sumadija, ama od ARNAUTSKA ..KACACKA kozinka... ti kaj ke odis ???
Od nea ne se izleguva....:)
Јас не сум Албанец, али немам намера да се расправам со некој со мозочни клетки како твоите. :helou:
 

CrashoverRide

Tutto per la Lazio,persempre nell cuore...
Член од
9 јануари 2008
Мислења
1.293
Поени од реакции
114
Јас не сум Албанец, али немам намера да се расправам со некој со мозочни клетки како твоите. :helou:
Нормално бе дека не си Албанец,не живееш во Албанија...ти си албанец што живее во Македонија.:pos:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.850
Поени од реакции
5.515
Абе другар....

Од времето на Шешељ политиката кон Македонија е многу сменета. Оттогаш сум бил многу пати и во Србија и во Бугарија, и можам да кажам дека кај Бугарите не е истиот случај. Србите барем не ни ја оспоруваат ни државата ни јазикот, освен црквата, за што најмногу им замерувам, додека Татариве никогаш нема да не признаат како народ.
Да да..Така е:uvo:...И последната прослава на Илинден, Заседанието на АСНОМ Македонците го славеа во Прохор Пчински во КУЈНАТА...:tapp::tapp: Сите исти кучиња се...
 
Член од
3 февруари 2008
Мислења
255
Поени од реакции
1
Од времето на Шешељ политиката кон Македонија е многу сменета. Оттогаш сум бил многу пати и во Србија и во Бугарија, и можам да кажам дека кај Бугарите не е истиот случај. Србите барем не ни ја оспоруваат ни државата ни јазикот, освен црквата, за што најмногу им замерувам, додека Татариве никогаш нема да не признаат како народ.
СВРБИ=БОЛВАРИ. Така да не ми продавај вакви муабети. Ако сакаш кокарда и на чело стави си тоа е твој проблем.
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
СВРБИ=БОЛВАРИ. Така да не ми продавај вакви муабети. Ако сакаш кокарда и на чело стави си тоа е твој проблем.
За тебе само шиптараната се валидни.
Ако сакаш некој саглам да те разбере кажи.
Албанците се виновни за 2001, убија многу Македонци, Албанците на чело на Ахмети се виновни за многу други заебанции внатре и надвор од Македонија.
Всушност Албанците се едни од најголемите противници на Македонија и нејзината желба да стане независна држава.
Од старт, од кога беше осамостојувањето, пдп стави предлог за илирида.
Од почетокот на независна Македонија, нон стоп орлите летаа наоколу.
Го потпишуваш ли ова опасен?
 
Член од
6 март 2008
Мислења
65
Поени од реакции
1
Делијо, јас искрено не се чувствувам за брат со србите туку напротив и тоа знаеш зошто?Има многу причини...Како една ќе ти ја напоменам 1912..Ама ајде, да не е многу оддамна, земи го за пример секој 2 Август!Македонците како кучиња го прославуваат својот свет ден Илинден, на импровизирана биста..Собата каде се оддржал АСНОМ, моментално е кујна..Црквата не ни е признаена, ни се шетаат нивните мантии на чело со Вранана..Или врати се малку поназад, во времето на Босанските војни, каде Шешељ го прашаа зошто се војните?Според него биле да се обедини повторно Југославија (односно Голема Србија) и запрашан за Македонија изјавува дека Македонија ќе падне за 3 дена..

[/quote]


Sto sakas da kazes so 1912 ? Pa ti ni ne znaes sto se slucilo togas... Tri togasni drzavi (Srbija, Bugarija i Grcija) vo Bukurest sklucile dogovor da podelat edna teritorija, da povtoram TERITORIJA koja se vika Makedonija. Tie togas ne rsparcuvale nekoja drzava, tuku teritorija so narodot vo nea... I uste nesto: Srbite nikigas ne ratuvale protiv Makedoncite, dodeka Bugarite da vo II svetska, a isto taka i Grcite gi proteraa nasite od Egejska Makedonija itd. itd. Da ne zboram za Arnautive vo 2001 koi ti i takvi kako tebe sakaat da gi priznaat. Velis nemas nisto zaednicko so Srbite, a so Aleksandar Makedonski imas :pos2:, pa stvarno ne me zasmejuvaj. Da ne ti e bratuced nesto..? Nie sme SLOVENI i so nego nemame ama bas nikakva vrska, edino sega ako vodime inat. Posle ti e cudno zosto Makedoncite se tolku podeleni megu sebe... Tokmu poradi takvite kako tebe, a ne kako mene (koj se nadevam deka seuste sme mnozinstvo)...
Na kraj zboris za Srpskata muzika kako srpska propaganda. Pa nikoj ne ti brani da gi slusas t.n. pejaci Goce Arnaudov, Suzana Rosana itd.itd. A od druga strana ne ti e propaganda Americkata muzika..!? Te boli zatoa sto na kablovska TV ima PINK i toa za tebe e propaganda, a ne e MTV ili CNN. Ne ne brate:nenene: ti imas samo kompleks na poniska vrednost sprema srbite izatoa pisuvas taka neli..???:helou:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.850
Поени од реакции
5.515
Sto sakas da kazes so 1912 ? Pa ti ni ne znaes sto se slucilo togas... Tri togasni drzavi (Srbija, Bugarija i Grcija) vo Bukurest sklucile dogovor da podelat edna teritorija, da povtoram TERITORIJA koja se vika Makedonija. Tie togas ne rsparcuvale nekoja drzava, tuku teritorija so narodot vo nea... I uste nesto: Srbite nikigas ne ratuvale protiv Makedoncite, dodeka Bugarite da vo II svetska, a isto taka i Grcite gi proteraa nasite od Egejska Makedonija itd. itd. Da ne zboram za Arnautive vo 2001 koi ti i takvi kako tebe sakaat da gi priznaat. Velis nemas nisto zaednicko so Srbite, a so Aleksandar Makedonski imas :pos2:, pa stvarno ne me zasmejuvaj. Da ne ti e bratuced nesto..? Nie sme SLOVENI i so nego nemame ama bas nikakva vrska, edino sega ako vodime inat. Posle ti e cudno zosto Makedoncite se tolku podeleni megu sebe... Tokmu poradi takvite kako tebe, a ne kako mene (koj se nadevam deka seuste sme mnozinstvo)...
Na kraj zboris za Srpskata muzika kako srpska propaganda. Pa nikoj ne ti brani da gi slusas t.n. pejaci Goce Arnaudov, Suzana Rosana itd.itd. A od druga strana ne ti e propaganda Americkata muzika..!? Te boli zatoa sto na kablovska TV ima PINK i toa za tebe e propaganda, a ne e MTV ili CNN. Ne ne brate:nenene: ti imas samo kompleks na poniska vrednost sprema srbite izatoa pisuvas taka neli..???:helou:
./.
Од такви како тебе вака ни прават..Шитната душа..Лелееее..За тебе Македонија не е држава, територија е ...Ц ц ц ц
 
Член од
6 март 2008
Мислења
65
Поени од реакции
1
Дали сега, кога Србија ја стигна БОЖЈАТА КАЗНА, и треба Македонија?Дали сега кога се сведе на Белградски пашалак, сите срби викаат дека сме браќа?А пред тоа не не сматраа?Епа нека си го носат создравје пашалакот...

Srbite otsekogas bile dobri so nas , se dodeka nie ne im go svrtivme grbot...:tapp:
 
Член од
3 февруари 2008
Мислења
255
Поени од реакции
1
Srbite otsekogas bile dobri so nas , se dodeka nie ne im go svrtivme grbot...:tapp:

Абе кога биле добри душо продадена. Кажи за Прохор Пчински, МПЦ па за СВРБИЈА ДО ТОКИЈА. Тоа кажи сурат еден. Од што се добри на крај завршија со малце модифицирана верзија на СВРБИЈА ДО ТОКИЈА или СВРБИЈА КО НОКИЈА.:pos2: :pos2:
 
Член од
3 февруари 2008
Мислења
255
Поени од реакции
1
[/quote]


Sto sakas da kazes so 1912 ? Pa ti ni ne znaes sto se slucilo togas... Tri togasni drzavi (Srbija, Bugarija i Grcija) vo Bukurest sklucile dogovor da podelat edna teritorija, da povtoram TERITORIJA koja se vika Makedonija. Tie togas ne rsparcuvale nekoja drzava, tuku teritorija so narodot vo nea... I uste nesto: Srbite nikigas ne ratuvale protiv Makedoncite, dodeka Bugarite da vo II svetska, a isto taka i Grcite gi proteraa nasite od Egejska Makedonija itd. itd. Da ne zboram za Arnautive vo 2001 koi ti i takvi kako tebe sakaat da gi priznaat. Velis nemas nisto zaednicko so Srbite, a so Aleksandar Makedonski imas :pos2:, pa stvarno ne me zasmejuvaj. Da ne ti e bratuced nesto..? Nie sme SLOVENI i so nego nemame ama bas nikakva vrska, edino sega ako vodime inat. Posle ti e cudno zosto Makedoncite se tolku podeleni megu sebe... Tokmu poradi takvite kako tebe, a ne kako mene (koj se nadevam deka seuste sme mnozinstvo)...
Na kraj zboris za Srpskata muzika kako srpska propaganda. Pa nikoj ne ti brani da gi slusas t.n. pejaci Goce Arnaudov, Suzana Rosana itd.itd. A od druga strana ne ti e propaganda Americkata muzika..!? Te boli zatoa sto na kablovska TV ima PINK i toa za tebe e propaganda, a ne e MTV ili CNN. Ne ne brate:nenene: ti imas samo kompleks na poniska vrednost sprema srbite izatoa pisuvas taka neli..???:helou:[/quote]

А што бил Светозар Прелиќ ослободител? Дај не трескај жити се.
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Колку и да се Србите или Бугарите заникаде..
никој не би ги менувал за Албанците.
Да се има малку осет треба.
 
Член од
6 март 2008
Мислења
65
Поени од реакции
1
Go sakas Prohor Pcinjski a? Pa koga se kroele granicite na TITO manastirot spaga vo teritorija na Srbija. Nikoj ne ti go zemal TEBE. I Srbija so TITO izgubila mnogu poveke teritorija, koja sakase da si ja vrati no ne uspea poradi dobro poznati pricini... Dodeka nepotrebno nekoi kako tebe se plasea od golema Srbija , koja bese propaganda na USA (ogin da ja izgori) , zad grb vi se pravese golema Albanija...A vie slepi i den denes.:nenene:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom