Македонија - политика - Србија: Нерешени прашања

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
5 декември 2007
Мислења
103
Поени од реакции
1
Hehehe....od bugarin dobro da cekas...hehehe-podobro sam skokaj prv u bunar.
Koga be pa ti (Bugarija uopsto) igrala zaedno so istata taa Srbija i Grcija?
Daj mi eden primer...kapa da simnam odma...
Ne tropaj tuka kako rastrafena lada...aman.

Абе смеши, 1912 кој ги победи турците, да не кажеш дека србите и грците или черногорците. Цел свет го признава дека Б'лгарија со помоштта на грци и с'рби победили Турција. Ама докато ние се биехме, вие с г'рците си почивахте, и подписахте договор за војна срешту Б'лгарија!
А предателството от 1885г. е пак ваше и не знам как може изобшто да имате срам да говорите, че нјама за какво да ви вр'штаме.

Poleka so spumovite.
Tradicija...`drugar`...
Stalno vie idete napred...posto koj e jak...so nego ste.
Ali posle edno 10 god. se vrti rabotata...i pazi belja...
bugarite pak odbrale losi sojuznici i go izele katolickiot po glava.
Ama koj ke vi prosti ovoj pat...ima prvo sam da si ja zatne dupkata!
Tolku da znaes.
А тука сте в грешка, сега сме си супер - п'рви пријатели и на САшт и на Русија! какво по-хубаво от това. Нешто мај не си в час, виж колко п'ти Парванката е при Путин и колко п'ти Вовата идва в Софија. јануари пак го чакаме. За Джорджи Празнија поглед да не говорим - тој си ни има за први братја.

Ovoj pat nema prostavanje.Ima za cela naglost da platite i u zemja i u pari reparacija kako sto odgovara.

Нема, како не, тоз п'т нема да спрем во НИШ, пак око Маджарска мислам дека ке отморим малку.

A za Kosovo...ic k.. da ne ti cue tebe.:vozbud:
Na dedo ti da ne e slucajno?

што бе, там и Албанци и с'рби много добре си спомнјат 41-44г. ама много добре даже и направо се радват, дека кога бугарите били на Космет сите су били јако мирни, ама много јако.

Ej te pozdravuvam so edna srpska pesna:
(za Kosovo):
Prodavat se mamo...
belite manastiri...
s chernite kalugjerki...
Vseki se naema...
manastir da ide...
ama nikoj pari nema...:pos2:
mila mamo...
manastir da kupi.:vozbud:
И да не забравјаш да си пиеш хапчетата!
 

Никсън

бамбуча
Член од
12 октомври 2007
Мислења
283
Поени од реакции
0
И да не забравјаш да си пиеш хапчетата!
Човече, аз Зевс не го приемам насериозно вече. Те македонците му се смејат, че какво остава за нас:vozbud: Човека си обича С'рбија, сјакаш му е годеница. Но сега като се отцепи Косово, ште пием една ракија за бог да прости. Скоро ми се струва, че ште пием по една ракија за бог да прости и за Војводина, и тогава С'рбија ште стане голјама колкото Варненска област:vozbud:

Поздрави на всички!:smir:
 
Член од
18 ноември 2005
Мислења
271
Поени од реакции
4
Segashnata vidliva realnost e deKA KOSOVO ODI KON NEZAVISNOST.No toa e zavrshena rabota veke.Kako i pobedata na Tadic vo idnive izbori.No toa shto me zainteresira mnogu e sledno zoshto na nekoj ovde koj se istaknuvaat kako Makedonci im preci Nezavisnosta na Kosovo i zoshto

Segasnata vidliva realnost e deka Kosovo ne odi, nego so rogovi go guraat u nezavisnost. Nisto ne e zavrseno uste, ne se raduvaj tolku rano.
A vo vrska so tvojata zainteresiranost sega ke ti objasnam.
Vo 1999god. koga placevte pred cel svet deka losite srbi ve tepaat i ve brkaat od domovite, MAKEDONCITE bea tie koi go primija toj "1 milion" narod koj begase od "masakrite i genocidot" na Kosovo. Nie ve primivme i imavme ogromni steti od toa, ama bese humanitaren gest i ispravna rabota da se napravi. 1999god zavrsi, begalcite se vratija doma i sto napravija? Vednas pocnaa da kovaat planovi kako da im vozvratat na dobrinite i humanosta na Makedoncite? Toa vrakjanje na dolgot se sluci vo 2001god. Pocnaa tajno so meseci na red da se vnesuvaat podarocite-iznenaduvanja za Makedoncite. Se bese tajno za da se postigne iznenaduvanje. I taka eden miren ubav soncev den dojde vremeto koga konecno trebase da se sluci "zabavata" po povod "iskrenoto" prijatelstvo. Vo ist moment pocnaa da doagjaat povekje gosti poranesni begalci, sto tajno , sto javno. Se so cel da se zacvrsti prijatelstvoto megju narodite.
I eve sega minaa nekolku godini i maloto Kosovo bara od svoite prijateli da go priznaat, da pomognat uste ednas kolku se moze. Ne e problem.
Znaci vo kratki crti da ti poobjasnam zosto ima Makedonci koi se protiv nezavisnosta na Kosovo. Nekoi imaat simpatii kon Srbija, nekoi se plasat za Makedonija a nekoi megju koi spagjam i jas se custvuvaat predadeni i izigrani od Kosovarite. Tocno taka, pomognavme na narodot koga im bese najtesko i tie kako ni vratija? Drug pat pred da postavuvas takvi prasanja i da se pravis naiven stavi si prst na glava i razmisli malku.
Pozdrav.
 
Член од
22 мај 2007
Мислења
558
Поени од реакции
4
Добар говор Георги, факт е дека македонија по ова прашање треба да го гледа својот интерес, и ништо друго, ако наш интерес е да го признаеме, тогаш да го признаеме, ако не е во наш интерес, тогаш не. Зашто јас на овој простор не гледам искрен пријател на македонија, туку гледам само интерес од нив, па истото нека важи за нас
 
N

n/a

Гостин
Човече, аз Зевс не го приемам насериозно вече. Те македонците му се смејат, че какво остава за нас:vozbud: Човека си обича С'рбија, сјакаш му е годеница. Но сега като се отцепи Косово, ште пием една ракија за бог да прости. Скоро ми се струва, че ште пием по една ракија за бог да прости и за Војводина, и тогава С'рбија ште стане голјама колкото Бургаска област:vozbud:

Поздрави на всички!:smir:
Znam be tatar...
Ne var...:tapp:
Znam deka ste debilna mongoloidna surija na koja sto 1.000 000 pati da i povtoris pak nisto ne razbira,ali jas sum uporen decko pa ke vi povtoram i po milioniti i prvi pat:
-Znam sto znaci bugarska bratska obic
-Znam kolku i kako gi `sakate` site okolni narodi
-znam kako triete race i se raduvate koga oni se karaat(ama maski) pomegju sebe
-znam deka ste podli kako tri zmii zaedno...
-znam deka ste kurvi do besvest kako vojnici
-i znam deka ke vi dojde krajot i ke placete na kolenici.:toe:

Chuvash...ne var ne yok be mongol???
Ili pak nula...nisto ne razbra...
Pu ja`zk orospy chodjuk.

p.s `Vojnicite`-bugari:
Edinstvena baza vo Iraq vo koja sto so kamion-bomba vnatre vlegoa bombasi-samoubici i ubija devet tatarski vojnici-e onaa sto ja `cuvaa` bugarite.

ahahahahaahahahaahahaha.....tekerlek bulgaristan da....IBNE!
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
Добар говор Георги, факт е дека македонија по ова прашање треба да го гледа својот интерес, и ништо друго, ако наш интерес е да го признаеме, тогаш да го признаеме, ако не е во наш интерес, тогаш не. Зашто јас на овој простор не гледам искрен пријател на македонија, туку гледам само интерес од нив, па истото нека важи за нас
Ке видиш каков интерес ке има Македонија кога за неколку години ке се повтори приказната во западна МК , колку сте наивни , овој театар со косово е дебело платен на курвата Америка , и лигавите ороспии т.н членки на ЕУ. Следната бизнис зделка е МК .
 
Член од
22 мај 2007
Мислења
558
Поени од реакции
4
Можда, живи били па видели. Шо ке биде можеме да претпоставуваме, зашто шемите ги крои друг.
 
Член од
11 април 2006
Мислења
50
Поени од реакции
0
Ке видиш каков интерес ке има Македонија кога за неколку години ке се повтори приказната во западна МК , колку сте наивни , овој театар со косово е дебело платен на курвата Америка , и лигавите ороспии т.н членки на ЕУ. Следната бизнис зделка е МК .
Ти гаран си србин по некој чукундедо или новопечен србоман Македонија треба мегу првите да го признаје косово заради тие педерите од белградски пашалак а следна бизнис зделка е војводина не МК
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Па Војводина со 10% Унгарци нема шанси да бара "човекови права".
 

BuSarCe

See My Profile
Член од
4 август 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
33
какво косово кој ги ебе косово си е на србија,влез во еу за косово.
македонија-влез во еу во замена промена на името.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
какво косово кој ги ебе косово си е на србија,влез во еу за косово.
македонија-влез во еу во замена промена на името.

Прво влез со отворени порти за пристап со право на работа во секоја ЕУ држава и гаранции за неменување територија па после Косово и промена на име,во спротивно "ништо од бизнисот".Се разбира сето тоа официјално подпишано и објавено со "зурли и тапани" на сите странски и домашни медиуми.
 
Член од
14 декември 2007
Мислења
3.271
Поени од реакции
707
Ти гаран си србин по некој чукундедо или новопечен србоман Македонија треба мегу првите да го признаје косово заради тие педерите од белградски пашалак а следна бизнис зделка е војводина не МК
а ти си гарант некоја нова врста на бранкоман со тој аватар и имаш потекло од Северна Африка...да имаш власт и можност сигурно ке ги признаеш Прешево , Корзика ,Тексас ,
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom