Тоше Проески

Kiro Hametovski

Sniffericious
Член од
11 декември 2005
Мислења
1.685
Поени од реакции
43
Металчуги, јебига шо се најдов сеа једини да серам, али не го ќењајте чоекот...и да ја држел и да не ја држел сцената у Македонија, си беше чесен, си пееше убаво и по тоа ќе го памтиме. Не кур ќењајте за починати...тоа е исто као некој нас да ни го ќења Чак или Дајмбег, така? А плус шо Тоше беше Македонец...
 
Член од
26 јули 2008
Мислења
214
Поени од реакции
19
аман бре каков тоше после него исто ко и пред него ке ми биде... па кој кур ај сеа умрел и ај да умреме и ние... само он ли беше...




балканската сцена има дупка без него зашо умрел ама тошо има дупка у главата... xD исправка... имаше ...
Оди лечи се бре!!Неарен еден
 

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
Металчуги, јебига шо се најдов сеа једини да серам, али не го ќењајте чоекот...и да ја држел и да не ја држел сцената у Македонија, си беше чесен, си пееше убаво и по тоа ќе го памтиме. Не кур ќењајте за починати...тоа е исто као некој нас да ни го ќења Чак или Дајмбег, така? А плус шо Тоше беше Македонец...

хехе абе перо перо... се се ама ти најде да кењаш коа ја ти и игор и лео ги смислувавме тие срањата со енџин оф пеин и моторхед и слично а сеа ти го браниш... абе добро патриот беше и закон чоек ама дека си ги сакаше Engine of pain ептен многу ги сакаше х) А за Дајмбег и за Шулдинер нема да кењаат зашо не ги ни знаат... :) ај па и ти мора малце да се позаебаваме со човекот :)

А за тој над мене шо какал: фала фала ке се лечам ама за жал нема сам да бидам таму има еден куп дури и бетер...
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
детево може ке успее и има убав глас
но дали некој ке го наполни стадионот на неполни 26 години?
дали некој толку многу цел балкан ке го сака, дали сите песни на некој ке ги знаеме...?
он беше повеќе од пејач, он беше совршенство
а и ете и во Денис и во вник му гледаат негови наследници..но според мене ни во гласот не му се блиску:toe:


брате, не дека го подржувам девил кинг, ама како прво, тошката немаше три чисти од пеење рок, а со металот не ни има врска, а како второ, не беа 30000, беа 20 илјади... и како трето, 80% од тие карти што беа распродадени за концертот на тоше беа доделени од спонзори :helou::helou:
не бе грешка си 90 проценти беа од спонзири

абе нормален ли си ти:kesa:
ако беше таму ке видеше дека беа собрани неговите фанови кои вистински го сакаа
а и коа бев да купувам карта имаше турканици хмм сигурно тој 10% баш тој ден дошле да купат карта:tapp:

а што за концертот во негова чест
и тие беа зошто некој им дал карта а?
ај ако не го сакаш Тоше не пишувај на темева :smir:
скоро за сите македонсци он е незаменлив:nesum:
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.450
Поени од реакции
7.938
Металчуги, јебига шо се најдов сеа једини да серам, али не го ќењајте чоекот...и да ја држел и да не ја држел сцената у Македонија, си беше чесен, си пееше убаво и по тоа ќе го памтиме. Не кур ќењајте за починати...тоа е исто као некој нас да ни го ќења Чак или Дајмбег, така? А плус шо Тоше беше Македонец...
abe ok... ja neam nishto protiv toshkata, dobar beshe, beshe gordo momche koe ja sakashe svojata drzava i tn itn.... ama me nervira shto go napravija deka e supedzvezda, deka e neznam sho, pa ko demek imal svetska slava, deka muzikata mu bila kvalitetna ovo-ono, a ustvari mu beshe gola voda, tuku lugjeto od balkanot neznaat za kvalitetna muzika i zatoa izleguvaat dzvezdi kako Jovan Jovanov, Elvir MEkic i tn i tn
 
Член од
3 јули 2008
Мислења
245
Поени од реакции
9
Мислам дека навистина не се потребни такви грди зборови од стана на некои членови, во оваа тема.Навистина нема смисла...
Инаку Тоше е еден и едниствен, и нетреба да се бара некој што ке го замени.Но се разбира дека треба да се појават нови телентирани пејачи на македонската музичка сцена, и се надевам дека тоа ке се случи наскоро...
Сепак Тоше ке остане најдобар и никој нема да го замени:nesum:
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
abe ok... ja neam nishto protiv toshkata, dobar beshe, beshe gordo momche koe ja sakashe svojata drzava i tn itn.... ama me nervira shto go napravija deka e supedzvezda, deka e neznam sho, pa ko demek imal svetska slava, deka muzikata mu bila kvalitetna ovo-ono, a ustvari mu beshe gola voda, tuku lugjeto od balkanot neznaat za kvalitetna muzika i zatoa izleguvaat dzvezdi kako Jovan Jovanov, Elvir MEkic i tn i tn
ти си имаш проблеми
на само 26 години Тоше успеа да постигне нешто кои некои пејачи не го постигнуваат цел живот
а за гласот имаше преубав и преквалитетен
сите му предвидуваа светска кариера и сигурна сум дека ке успееше во тоа
и цел балкан и после една година неможе да го заборави, и постојано пуштаат негови песни и секој ама баш секој има барем едно цд од Тоше и ти ке кажуваш бил никој и ништо
и цел балкан незнаел што е музика
иди лечи се бе:uvo:
и само едно знај...ти си тој што незнае што е музика:smir:
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.450
Поени од реакции
7.938
ти си имаш проблеми
на само 26 години Тоше успеа да постигне нешто кои некои пејачи не го постигнуваат цел живот
а за гласот имаше преубав и преквалитетен
сите му предвидуваа светска кариера и сигурна сум дека ке успееше во тоа
и цел балкан и после една година неможе да го заборави, и постојано пуштаат негови песни и секој ама баш секој има барем едно цд од Тоше и ти ке кажуваш бил никој и ништо
и цел балкан незнаел што е музика
иди лечи се бе:uvo:
и само едно знај...ти си тој што незнае што е музика:smir:
алоооооо...у македонија има милион квалитетни пеачи и групи што тапкат у место заради глупоќата на слушателите, и поддршката на луѓето кон музкиката на Тоше,Јован Јованов, Елвир Мекич, Ламбе алабаковски, Елена Ристовска и да не ги набројувам...Светска кариера??? хахахаха дај молим те... зарем ке е станал славен како Роби Вилијамс,Боб Дилан, Џастин Тимберлејк, Мадона, Бијонсе (и многу други славни) ?????? и како трето, ја неам ништо против човекот, добро си пееше, све ок, ама македончињава го направија дека е мегапопуларен, девојкиве почнаа да сечат вени денот кога умре, милион солзи се изронија, никој незнаеше како ке биде без него... a ако си ти таква.. слободно сечи си ги веничките, иди на кеј на Вардар исплачи се, таман ке го наполниш... :helou::helou:
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
алоооооо...у македонија има милион квалитетни пеачи и групи што тапкат у место заради глупоќата на слушателите, и поддршката на луѓето кон музкиката на Тоше,Јован Јованов, Елвир Мекич, Ламбе алабаковски, Елена Ристовска и да не ги набројувам...Светска кариера??? хахахаха дај молим те... зарем ке е станал славен како Роби Вилијамс,Боб Дилан, Џастин Тимберлејк, Мадона, Бијонсе (и многу други славни) ?????? и како трето, ја неам ништо против човекот, добро си пееше, све ок, ама македончињава го направија дека е мегапопуларен, девојкиве почнаа да сечат вени денот кога умре, милион солзи се изронија, никој незнаеше како ке биде без него... a ако си ти таква.. слободно сечи си ги веничките, иди на кеј на Вардар исплачи се, таман ке го наполниш... :helou::helou:
идам одма:salut:
и го споредуваш гласот на Тоше со гласот на Елвир, Ламбе, Јован божее:kesa:

на Тоше музичари од англија му предвидуваа кариера поголема и од Роби (а и милион пати има поубав глас од Роби) и ако не си прочитал биле преговори да снима песна со Бијонсе и неофицијално има снимено песна со Елтон Џон која ке биде на новиот албум
и јас тука престанувам
едноставно цел форум ти кажа дека си голем идиот кој незнае што вреди и вредело во земјава
ај тупи си ја главата со оние е*бени песни што ти ги слушаш
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.450
Поени од реакции
7.938
идам одма:salut:
и го споредуваш гласот на Тоше со гласот на Елвир, Ламбе, Јован божее:kesa:

на Тоше музичари од англија му предвидуваа кариера поголема и од Роби (а и милион пати има поубав глас од Роби) и ако не си прочитал биле преговори да снима песна со Бијонсе и неофицијално има снимено песна со Елтон Џон која ке биде на новиот албум
и јас тука престанувам
едноставно цел форум ти кажа дека си голем идиот кој незнае што вреди и вредело во земјава
ај тупи си ја главата со оние е*бени песни што ти ги слушаш
хахаха.... а ти срцка, сечкај си ги вените на песните на Тоше...
 
Член од
13 ноември 2008
Мислења
85
Поени од реакции
0
По тоше останавме ние со македонскиот менталитет глуп, незнам како не му е срам на некој да се замара со тоа што не му се свигал стилот или дека немало да успее, Тоше ни беше дар од Бога, еден од малкуте луге што ни вредат во државава , ама толку го ценевме...
И ај нема смисла да ругате по името , цел балкан плаче по него а тука некој ке се прај паметен и ке соли памет.
тоше е дел од сите кој навистина го сакаа
 
Член од
18 септември 2007
Мислења
2.547
Поени од реакции
33
алоооооо...у македонија има милион квалитетни пеачи и групи што тапкат у место заради глупоќата на слушателите, и поддршката на луѓето кон музкиката на Тоше,Јован Јованов, Елвир Мекич, Ламбе алабаковски, Елена Ристовска и да не ги набројувам...Светска кариера??? хахахаха дај молим те... зарем ке е станал славен како Роби Вилијамс,Боб Дилан, Џастин Тимберлејк, Мадона, Бијонсе (и многу други славни) ?????? и како трето, ја неам ништо против човекот, добро си пееше, све ок, ама македончињава го направија дека е мегапопуларен, девојкиве почнаа да сечат вени денот кога умре, милион солзи се изронија, никој незнаеше како ке биде без него... a ако си ти таква.. слободно сечи си ги веничките, иди на кеј на Вардар исплачи се, таман ке го наполниш... :helou::helou:
Тоше беше подобар и како личност и беше поталентиран од сите што ги наброја! А ти ако си искомплексиран затоа што свириш во некој бенд и никој не те знае тоа си е твој проблем. Ми се гади кога читам вакви мислења! Не ми е јасно како може некој воопшто да напише вакво нешто за Тоше:uvo:!
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
673
Поени од реакции
102
Ok covekot navistina imase neverojaten glas , harizma i strasno talentiran, no pred se bese strasno zgodno parce po koe site luduvaa i bez toa nemase da postine ni 10% od ona sto go postigna.Mislam deka toj e uste tuka i ke bide tuka uste dolgo dolgo vreme potocno dodeka se slusaat i baraat negovite pesni.
Sto se odnesuva do mak scenata taa prodolzuva ponatamu sekoj so svoite uspesi i padovi odi ponatamu, a sporedbite mislam deka se nepotrebni zasto sekoj si ja gradi karierata na svoj nacin, pretpocitam originali a ne kopii.
A sto se odnesuva do svetska kariera na nekoj peac od Makedonija toa mi e smesno da nerecam tragicno.Kaj ke dozvolat na nekoe makedonce da uspee vo Bel Svet pa prvo visa nema da mu dadat a ne nesto poveke. Da bideme realni i Tose da bese ziv tesko deka mozese nesto poveke nadvor od Balkanot da napravi.
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.450
Поени од реакции
7.938
A sto se odnesuva do svetska kariera na nekoj peac od Makedonija toa mi e smesno da nerecam tragicno.Kaj ke dozvolat na nekoe makedonce da uspee vo Bel Svet pa prvo visa nema da mu dadat a ne nesto poveke. Da bideme realni i Tose da bese ziv tesko deka mozese nesto poveke nadvor od Balkanot da napravi.
maca_kaka' , еве karamanot ти кажа (у кратки црти) све што ја сакав да ти кажам... + да е напраил песна со Бијонсе или Елтон Џон, досега цел балкан ке знаеше :helou::helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom