Тоше Проески

Член од
15 септември 2008
Мислења
7
Поени од реакции
0
Tajno moja, Po tebe, The hardest thing, Igri bez granici, Den za nas I drugite se prekrasni ama ovie mi se onaka bas aaaaaaa i Polsko cveke, Gromovi na dusa ............
 
Член од
15 септември 2008
Мислења
7
Поени од реакции
0
Во ерата после Тоше на сите оние други таканаречени пејачи, си ги знаеме кои се, тек тогаш им текна да бидат хумани и да трубат низ сите весници и емисии на ТВ колку одвоиле од хонорарите за добротворни цели. Во ерата после Тоше на сите негови колеги, кои имаат одвај половина од неговиот талент, им текна да пишуваат песни за него, онака колку за публицитет, па да се лигават дека тоа се им дошло од душата бла бла бла...
Tose bese se sto treba eden covek da bide i poveke od toa
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Тоше не може никој да го замени, воопшто во светов мислам.Тоше беше нашата музичка сцена, без него таа не постои веќе.
 
M

**MEMORY**

Гостин
После Тоше, ќе ги гледаме Џеј Џеј, Елвир, Врчак и некои певаљки со нозе 2 метра и спотови у црно-бело како повраќаат... пеат де.
 

Devil-King

Пациентот од Бардовци
Член од
3 февруари 2007
Мислења
1.009
Поени од реакции
67
После Тоше, ќе ги гледаме Џеј Џеј, Елвир, Врчак и некои певаљки со нозе 2 метра и спотови у црно-бело како повраќаат... пеат де.

Tacno.

Sea toshe proeski i scenata so DEMEK TOLKU JA drzese, a mozebi imashe stvarno rejting samo olku e preterizam da se velici,znaci scenata ke ja drzat MAKEDONSKITE METAL BENDOVI so sea se na pat da sklucat dogovor so toso proeski da mu gi kazi fintive koj se ubaj koncerti.
 
M

**MEMORY**

Гостин
Викаш дека металците ќе склучат договор со Тоше, а? Божеееееее...
 

Devil-King

Пациентот од Бардовци
Член од
3 февруари 2007
Мислења
1.009
Поени од реакции
67
Kje sklucat i to kako.
Sea Makedonskata Metal Scena (MMS) e vo podem za istrebuvanjeto na Selskite Makedonski Sranja (SMS) i taka site ke stanat metalci, ke gi rastat kosite i ke zatvorat site berbernici i frizernici, i ke se pretvorat vo prodavnici za gitari pojacala zvucnici i slicno a site kremski kafici ke se pretvorat vo CD-teka od kaj ke se zimaat evtini originalni cd-a a site pari so odat za bilo kakvi sranje zhurki ke se frlaat i ke se nosat stranski jaki ROck, Metal, Psy Trans bendovi, a moze i neso za raperite ako se na nasha strana.
I taka makedonija ke svetni ke zivne, ke ima dobri zurki picku majcinu zeni pivo rock and roll, neogranicen internet..i slicni raboti.
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
ja sum za metal ama ne mora dolgi kosi pa toj od Slayer e ko skinhead u glaaata so brada.
 

Devil-King

Пациентот од Бардовци
Член од
3 февруари 2007
Мислења
1.009
Поени од реакции
67
Abe se zaebavav pa ti:) Ete i toso proeski gi sakal slayer razbrav od tajni izvori:)
Bitno ke se kreni makedonskata metal scena.
 

knigh†mare

nereklamiraj.com
Член од
7 јануари 2008
Мислења
41
Поени од реакции
8
Tacno.

Sea toshe proeski i scenata so DEMEK TOLKU JA drzese, a mozebi imashe stvarno rejting samo olku e preterizam da se velici,znaci scenata ke ja drzat MAKEDONSKITE METAL BENDOVI so sea se na pat da sklucat dogovor so toso proeski da mu gi kazi fintive koj se ubaj koncerti.
Металците ќе склучат договор со Тоше за да му покажат како се прави концерт?

Пријателе, no offence, но ти треба да склучиш договор со некоја ментално-поправителна институција:)

Abe se zaebavav pa ti:) Ete i toso proeski gi sakal slayer razbrav od tajni izvori:)
Bitno ke se kreni makedonskata metal scena.
Кои се тие тајни извори?
Ман, си слушнал дел од песните што Тошка ги има пеено на секој свој концерт, било каде?

Си слушнал како ги препеа Nothing Else Matters, Is This Love, Soldier of Fortune, Yesterday, Bed of Roses, Carrie, Као Какао и други ретро хитови?

Знаеш ти дека Тошка беше рокер во душа? И дека секој пат, кога се враќаше од некој пат, на внук му Кристијан му носеше цедиња од Металика, Вајтснејк итн?

Иако и самиот јас слушам рок и метал, можам да забележам дека рок и метал културата многу тешко се развиваат во Македонија.
 

Devil-King

Пациентот од Бардовци
Член од
3 февруари 2007
Мислења
1.009
Поени од реакции
67
Da be druze vo pravo si ko hitler za evreite.
A sho se stepa ako Tosho mu nosel na vnuk mu Rampe Cd-a od White Snake i metallica,VALJDA ne mu nosel cel zivot tuku mu kupil 6-7 kolku so imale albumi izvadeno.
E sea jebiga umre tipot ne go slusna Najnoviot album na metallica godinava so dojde,i nema koj da mu kupi na vnuk mu CD neli e taka?
Zatoa MMS i SMS se tuka da pomognat i nie dobrovolno od nasite metal zakon koncerti ke oddelime pari i ke mu go kupimne albumot na vnuk mu Rampe da slusa muzika.
Vide kako nie pak sme okej?
A to sea dur beshe toshe, nie bevme na pauza:) mu popustavme malce da ne stigni.
(iako mms e malce mizerija)

P.S.Ti vikash treba da sklucam so nekoja mentalna klinika dogovor.
Jas veke imam moja klinika se vika Bardovci i tamu sum direktor pa taka ve cekam nekoj den na kafence povelete i uzivajte ve saka i misli na vas bardovci i cela luda nacija tamu:D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom