Тоше Проески

Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
А нели може да се стави крај на разни путки и пениси?????
И да се води нормална дискусија, и секој одговор да се стреми кон темата? Јасно е прашањето „Што после Тоше?„ или разбрано од моја страна што ќе правиме без Тоше, шо ќе биде со Македонската музичка сцена и ќе има ли уште хуманитарци како Тоше....
Фала
Хуманитарци како Тоше.. Не верувам, нема шанси. По тоа што го видов вчера на хуманитарниот концерт за малиот Тео не верувам. Тоше правеше хуманитарни концерти за сите, со цена прифатлива за сите. Вчера на хуманитарен концерт карта беше 1000 денари, салата полупразна, два блока дојдени со гратиси... Настапуваа Калиопи, Каролина, Дани, Ареа, Бајага, Влатко Стефановки..
Каде се сите оние други хуманитарци, или беше муабетов само за популарност?
 

samantha

who's tha boss?
Член од
16 октомври 2007
Мислења
196
Поени од реакции
1
Преку пенис со темиве за Тоше! Кој дел од фразата ПОЧИВАЈ ВО МИР не ја СВАТИВТЕ! Отвори весник Тоше ќе снимал филм, пушти телевизија Тоше запрел куршум со подникнатата брада, стави се на форум Тоше убил Предатор со зуби. Ако вистински го почитувате жалете го тивко во себе со достоинство, а не да тепате празни муабети до апокалипса!
APSOLUTNO!!!
aleluja nekoj da kaze so ja mislam.Stvarno luge dosta so Tose...
Go isplakavte ..whatever
Sega so ke bide so makedonskata scena..Koja ebana scena.
Tose poveke bese peac -balkanski, ne makedonski.A ako zbotite za makedonskava pop scena i koj ke ja nsledi humanitarnosta..pa eve vi ja Kaliopi so site ve saka i stalno place za nesto...:pos2:
 

Chains

империја
Член од
15 август 2006
Мислења
761
Поени од реакции
678
APSOLUTNO!!!
aleluja nekoj da kaze so ja mislam.Stvarno luge dosta so Tose...
Go isplakavte ..whatever
Sega so ke bide so makedonskata scena..Koja ebana scena.
Tose poveke bese peac -balkanski, ne makedonski.A ako zbotite za makedonskava pop scena i koj ke ja nsledi humanitarnosta..pa eve vi ja Kaliopi so site ve saka i stalno place za nesto...:pos2:

Многу безвезе пост,натрупан со глупости(болдираново) кое не ни заслужува да ги коментирам...

Нејсе,околу ситуацијата на музичката сцена после Тоше.Па ке продолжи да расте секако.И јас како грото од членовите не ги слушам Врчак и Јован со друштвото,ама факт е дека нивната популарност расте вадат нови работи секоја недела и си имаат своја публука.Тука се старите волци како Владо,Калипои...Интересно ми е да видам како ке се одвиваат работите со реформираниот Нокаут.Зад жутата глава на Пере се крие доста креативност.
 

Symbolic Art

Метал Џумбушлија!
Член од
28 јануари 2007
Мислења
192
Поени од реакции
23
Леле се изначитав глупости! Како сакаш да го памтиш Тоше ако не го спомнуваш и не кажваш за неговиот постигнат успех и ако не го фалиш?
Преку путката со то ОСТАЈТЕ ГО ДА ПОЧИВА ВО МИР! Ние не го обвинваме за нешто, ние не збораме глупости, едноставно, ние го фалиме неговиот глас и неговиот успех, а ти ако не можиш да читаш за него не мораш паше ич! Јас вака го жалам, гласно, јавно, сакам да знај цел свет колку го обожавам и колку тој успеа и колку е важен за нашата музичка сцена, а ако ти не можиш да се сносиш со то..Епа пашулакис, то е твое проблемче!

Се согласувам со Лејди..Сите треба да тргнат од неговиот пример за да почнат да запливат во водите на успехот. Не велам дека треба да бидат како него, туку едноставно да се согледаат на него и неговиот успех и тоа како тој знаеше да го сноси..Само така ќе станат, приближно добри и квалитетни пејачи.



Многу црнци, малку Битолчанки.
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
За време на комунизмот во Југославија позната била фразата “И после Тито Тита“. Јас за оваа тема би изјавил: И после Тоше, Тоше.
Да го почитуваме наговиот дух и дело и никогаш да не го забораваме. А дали ќе се роди некој како него во слицка иднина? Искрено не верувам.
 
Член од
20 август 2007
Мислења
8
Поени од реакции
0
Tocno e deka TOSE bese najgolem i ke ostane najgolem i najdobar od site ama ima i od densenite peaci nogu dobricki kako lambe elvir i mislam deka ona ne se za potcenuenje oti ima i dobri pesni ako ne pa
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
Tocno e deka TOSE bese najgolem i ke ostane najgolem i najdobar od site ama ima i od densenite peaci nogu dobricki kako lambe elvir i mislam deka ona ne se za potcenuenje oti ima i dobri pesni ako ne pa
Абе за Ламбе у право си ама за Елвир не се согласувам. Во листата би ги додал Ѓоко Танески и Роберт Билбилов, а од женските изведувачи Дани.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
APSOLUTNO!!!
aleluja nekoj da kaze so ja mislam.Stvarno luge dosta so Tose...
Go isplakavte ..whatever
Sega so ke bide so makedonskata scena..Koja ebana scena.
Tose poveke bese peac -balkanski, ne makedonski.A ako zbotite za makedonskava pop scena i koj ke ja nsledi humanitarnosta..pa eve vi ja Kaliopi so site ve saka i stalno place za nesto...:pos2:
Добро бе ако не ви се чита за Тоше не ги отварајте темите или не коментирајте,а не само се жалите што се пишува.
Сакаме да дискутираме и ќе дискутираме...

Па беше балкански пејач од Македонија и факт е дека македонска музичка сцена има голема дупка со неговото заминување.
Не знам што ќе биде понатаму,но сум сигурна,дека ова не значи крај.Оптимист сум во тој поглед.
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
Дечково....

[media]http://www.youtube.com/watch?v=Hnk8TJkqDRo[/media]
[media]http://www.youtube.com/watch?v=P0vv2yS3kpY[/media]
[media]http://www.youtube.com/watch?v=SkSgaC1asmw[/media]
[media]http://www.youtube.com/watch?v=OqCtazPjWxE[/media]
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
Лозано-Уште една имитација на Тоше:( исто како оној циганот од Шутка
Убав глас, ама нема свој стил.....и испаѓа „Што после Тоше?-Лозано Тоше„
Ако проба со свој стил да пее можеби ќе пее многу подобро, вака е само бедна имитација
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
Песните од Тоше му се испеани пред смртта на Тоше. Барем така прочитав на коментарите од Јутуб.....

Дечкото го немам гледано на ТВ, но има феноменален глас...
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Искрено, незнам дали некој може да ископа ноти од наша македонска музика, освен ако не е газда на студио во кое се снимани :)

А дека некој како мене ќе седне и ќе нотира, знам дека нема да се случи.

Чаре? Акорди наоѓај, па импровизирај на пијано. :smir:
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Незнам шо ви се ноти...
Седи слишај и свири,ако не не прв пат,на 5 патти пат ке погодите,и повеке ке ви е лесно следната песна,ако ојте со ноти :S...
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
APSOLUTNO!!!
aleluja nekoj da kaze so ja mislam.Stvarno luge dosta so Tose...
Go isplakavte ..whatever
Sega so ke bide so makedonskata scena..Koja ebana scena.
Tose poveke bese peac -balkanski, ne makedonski.A ako zbotite za makedonskava pop scena i koj ke ja nsledi humanitarnosta..pa eve vi ja Kaliopi so site ve saka i stalno place za nesto...:pos2:
Каков пост. Ме запрепасти дури. :uvo:

Каква таква си имаме македонска музичка сцена. Имаме одреден број на музичари кои знаат да пеат и знаат до каде можат да одат. Тоше памтеше од каде доаѓа. Секаде на секој настап ја промовираше Македонија, единствена замерка која ја имав е што зборуваше српски. Сето тоа сега не е важно. Факт е дека сите го прифатија, дека успеа да го обедини Балканот како никој досега, ама факт е и дека не забораваше да каже од каде доаѓа.:wink:
Што се однесува до хуманитарноста.. Калиопи и Тоше не го правеа тоа за популарност поголема. И да емотивна е жената, плаче, и сите ги сака. Барем на одредени им го исполнува срцето со тие зборови.
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Ја имам извадено 3 песни од Тоше на гитара ама. Ако врши некому работа кажете ќе пишам, не се 100% точни ама за да свиркаш у друштво се таман.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom