Тоше Проески

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
можда владо и дарио ќе имаат успешни концерти... овие фејкериве гаџа, јован, врчак, елвир а.к.а гармиш партенкирхен и останатите куртони од нивен вид не би требало да просперираат. ама дур има запалени тинејџерки со нивните истотака запалени хормони, ќе ги харесваат дебиливе погоре.
би одел само на владо концерат и дарио... можда и каролинчето, ама некако во сенка ми е...
и лампе можда.. ама тешко малце.
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
Прво треба да престанеме да ги споредуваме сите со Тоше. Секој си има своја харизма, карактеристичен глас... Банално е во секој нов пеач да се трудиме да пронајдеме некоја сличност со Тоше, а факт е дека повеќето тоа и ќе се обидуваат да го направат.
Гледам сите некако се обидуваат да го искористат Тоше во нивна цел. Поточно се обидуваат да го глумат, се трудат да бидат Тоше..дури и ми е мака да ги слушам и гледам на телевизија, или да ги читам по весници.

Владо Јаневски имаше една изјава во која рече дека Тоше постави нови граници во музиката, на кои треба да се угледа секој пејач. А тоа не подразбира дека пејач може да биде секој. Ок, Јован Јованов се обидува да направи нешто, ама сепак не е тоа тоа, барем за мене. Зошто да имаш кариера е потребно да пееш и во живо, да не се вадиш на моментална болест или зарипнатост на гласот и да пееш само на плејбек.

Јован, Елвир, Врчак, Ламбе ги слушам онака колку за да помине време. Единствен пејач кој сум го почитувала одсекогаш е Владо Јаневски, а моментално и единствен добар вокал кај нас.
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
можда владо и дарио ќе имаат успешни концерти... овие фејкериве гаџа, јован, врчак, елвир а.к.а гармиш партенкирхен и останатите куртони од нивен вид не би требало да просперираат. ама дур има запалени тинејџерки со нивните истотака запалени хормони, ќе ги харесваат дебиливе погоре.
би одел само на владо концерат и дарио... можда и каролинчето, ама некако во сенка ми е...
и лампе можда.. ама тешко малце.
И јас би играла така. Владо е мошне добар, иако мора да признаеме дека и нема некои премногу добри вокални способности, ама тексовите што ги пишува не` вадат од патики. Исто и Дарио како Владо. Само нив двата ги признавам.
И да, од Ламбе очекувам нешто повеќе. Не знам зошто, ама вервам дека ќе стигни некоја слава..:music:
 
Член од
14 мај 2007
Мислења
167
Поени од реакции
0
Inaku zoshto da ne moze da bide Marjan Stojanoski? Zatoa shto ne e licen kako shto beshe Toshe? Mnogu se slicni, da ne recam isti vo onie glasovni moznosti i kapaciteti, i dvata ucea vo Muzickata Akademija itn...
Srekata mu beshe nakloneta na Toshe, za razlika od Marjan...


Zatoa sto e debilen e zatoa. Inace ako ova e nekoja scena so jovan gadza i comp i ostali pozeri i fejkeri nemam komentar. Tose bese eden, licno ne ja slusav negovata muzika ama covekot imase nesto so go pravese edinstven. Dodeka generaciite so ziveele vo negovoto vreme ne go zaboravat togas nema da se pojavi licnost sto ce moze da napravi nesto, da ne ce napravat nesto nekoj od souto na vucic ... ajde be
 

E*V*I*L~G*I*R*L

>>>uvek tu<<<
Член од
2 декември 2007
Мислења
192
Поени од реакции
5
To e luge se so ni vredi nas makedoncite prekratko traj.
Posle nego so?Ke se obiduvame kaj ostanatite pejaci da najdime nekoja slicnost so Tose - ama malce potesko.
 

E*V*I*L~G*I*R*L

>>>uvek tu<<<
Член од
2 декември 2007
Мислења
192
Поени од реакции
5
Zatoa sto e debilen e zatoa. Inace ako ova e nekoja scena so jovan gadza i comp i ostali pozeri i fejkeri nemam komentar. Tose bese eden, licno ne ja slusav negovata muzika ama covekot imase nesto so go pravese edinstven. Dodeka generaciite so ziveele vo negovoto vreme ne go zaboravat togas nema da se pojavi licnost sto ce moze da napravi nesto, da ne ce napravat nesto nekoj od souto na vucic ... ajde be


Stvarno e taka. Ni eden nema ni faca ni glas pa ni dusa ko Tose.
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Кој рече дека го гледам Марјан по убајната? Ги гледам и слушам песните негови, без никаков квалитет.
Ненаааситееен, ненасииитееен сум по тебеее..Абе дај жити се!

И уште нешто. Не можи да има некој харизма како шо поседуваше Тоше. Ретко се раѓаат такви луѓе, харизматични, со посебна ѕвезда, и без да ти зборни и без да го слушниш како пеј, само со неговата појава да го засакаш.
Za harizma...

http://youtube.com/watch?v=SzOzOP5501g

http://youtube.com/watch?v=R7q05G_nk7w&feature=related
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223

IronTrooper

The King of Cool
Член од
27 март 2007
Мислења
1.496
Поени од реакции
32
епа кога ми го искритикувавте марјанчо (не дека нема харизнма дечкото него го има и твојо, овај, мојо број) јас предлагам да се свртиме кон нашите не толку познати таленти од типот на Коста Бургов. не, не се заебавам, боље он него оној врчак заедно со јован и остала фамилија.

а искрено мислам дека у наредни минимум 5 години никој нема да оствари успех ко Тоше затоа што секој ќе биде споредуван со него, а на нас ни треба нешто ново (впрочем тоа што беше Тоше кога се појави)

а јас искрено посакувам нашиот следен "Тоше" да биде некој бенд.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.501
Поени од реакции
47.632
Тешко дека ке се најде нешто приближно во неговиот фазон на пеење што би го заменул и кога би вредел стварно ке се гледа не него како на бледа копија Маријан и Ламбе го пееја попови од старт
Сега би требало да превземе Владо Јаневски да опали некои 2-3 песни јаки и да ја предводи сценава наша,Куку Леле треба да извадат уште некој алкохоличарски хит како што си имаа на времето,Дарио еве читам има нов албум,ехеееј ке има сега хиени тријат раце
Во секој случај само да не се сведеме на триото Гаџа,Врчак и Јован Јованов со текстовите за 8одделенци да ни бидат сериозни звезди овде тоа ке биде ужас
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Во моментов ми текна на Ѓорѓи Крстевски. Има добри песни и добар глас.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.501
Поени од реакции
47.632
Во моментов ми текна на Ѓорѓи Крстевски. Има добри песни и добар глас.
Да да не е лош добри текстови има смилслени поврзани,ама и он ке иде во бранот 'копиранти' што ке се створи така да џабе ке му биде.

мааа само Куку Леле ми требаат да направат уште една Кучка Неверна другиве гитла сите до еден:pusk:
 

KohlBass

Dechak iz vode
Член од
1 јуни 2006
Мислења
1.485
Поени од реакции
36
Нормално дека имавме сцена..Ама прашањето е колку квалитетна ни била и ни е та сцена?
Тоше колку и да е голем, никогаш неможе да ја претставува цела македонска сцена. И кога беше жив имаше морони што шетаат по сцената а имаше и океј фаци. Горе се сите набројани, нема да повторувам. За она што doti4nata го кажа, дечкото што пеел добро, јас мислам дека тој никогаш нема да успее. Секогаш ќе биде само имитатор на Тоше, и колку и да сака да побегне од тоа нема да може (освен ако не почне некој блек метал да пее). Мислам дека било кој што барем по малку потсетува на Тоше нема да успее многу. Тоше успеа зашто беше оригинален, на сцената и треба таков човек.
 

SANCTIMONIOUS

Мејд Ин Мацедониа
Член од
21 март 2006
Мислења
1.302
Поени од реакции
9
Се согласувам со повеќето од останатите! новите песни на Владо Јаневски и Ламбе мислам дека ќе ги слушам повеќе од останатите !
Еј ја заборавив и Елена Ристовска!
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
Отсега секој нов пејач што ќе се појави на нашава сцена со ќе биде добар и што ќе му се залепи етикета ТАЛЕНТИРАН ќе мора да се носи со товарот и очекувањата за НОВИОТ ТОШЕ .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom