Зошто жените изневеруваат ?

Член од
25 мај 2007
Мислења
6.662
Поени од реакции
946
Епа и да ги прашаме нема да знаат да ни одговорат зошто тоа го направиле, исто кога нас ќе не прашаат кога никогаш не го знаеме одговорот на прашањето “Зошто ме изневери’’.

Тоа се вика кажими да ти кажам.
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
Mnogu e loso da izneveris zena,posle tesko tebe:violent1: .A zasto izneveruvaat zenite?Mislam deka sakaat da se poistovetuvaat so mazite,no ne znaat deka na masko ne se poznava a na zensko se poznava:star: .Ama definitivno najloso izneveruvanje e "da mu vratam"
 

Ljupco

...ExtraVagant...
Член од
20 јули 2006
Мислења
1.810
Поени од реакции
12
А што треба да направи девојката ако машкото ја изневери?
Да му го исече?
...ne be crazy baby...taman rabota, nema da vrshi rabota taka, postojat vobratori i dildo za toa...

...izneveruvanje mentalno ili fizichko, na sto mislish sea?...:smir:
 

Ljupco

...ExtraVagant...
Член од
20 јули 2006
Мислења
1.810
Поени од реакции
12
...nema psihichko izneveruvanje... nepostoi takvo neshto...poshto ne e materijalno, ne e opiplivo...

[edit leandra]
 

Ljupco

...ExtraVagant...
Член од
20 јули 2006
Мислења
1.810
Поени од реакции
12
Секое неверство - удира на психата :) Човековата психа, срце и душа:pipi:
...aj pak odnovo...

...da te prasham neshto...

...dali sonuesh ti, ili nekad si pomislil za nekoja cura koa si bil so tvojata"damn-she is a fire-hmmmmm i can inagine how it will be me and her in bed...?

...koa imash vlazni sonishta, go smetash toa za neverstvo ili ne...?

...jas ne poshto ja ne se plasham od psihata moja, poshto imam srce i dusha za poveke luge...i ne go smatram toa za neverstvo poradi faktot sto nemalo uslovno da recheme fizichki kontakt so tie za koi sto sum osekal nekoja privlechnost ili simpatija...

...pa isto tie brat i so curive, dok nie koa gi pleskame ponekogash mislime na nekoja druga, oni stalno mislat na poveke mazjaci-toa im je u fantazijata, ali da ti kazam pravo neam problemi so toa-poshto i ja si mislam na drugi curi, znachi ne bi trebalo da e nekoj grev toa ili nekoe neverstvo ednostavno chovekot e taka stvoren i nemoze do kraj da si gi blokira ni mislite ni chustvata...hihhihihihihiiii
 

Ivy_K

/
Член од
29 мај 2006
Мислења
1.206
Поени од реакции
16
:uvo:жените и да изневеруваат ај дур се омажат а после ретко која со се деца наваму натаму , посл еиЧ.(ретко која))) а мажите си тераат ај да не пишам со ама и у брак:helou::helou::helou::helou:
 

mirkec

Неостварена желба
Член од
26 јуни 2007
Мислења
502
Поени од реакции
3
Обично, кога врската станува долготрајна (брак), се јавува едноличноста, монотонијата и интересниот живот спласнува. Ретки се тие случаи, кога љубовта го има истото ниво како од почеток, така до после 5,6...10 години. Не дека ја нема, туку го нема она исто темпо, интензитет, жар. Ги гледаме врските коишто тек се распламнуваат и некако ни доаѓа криво, бидејќи "таквото" наше време поминало. Времето за вкусувањето на љубовта меѓу партнерите се расцепкало помеѓу разните обврски (работа, деца, родители и др) и се помалку останува време за нив двајца.
Мислам дека најчесто, неверствата се случуваат, баш од потребата на човекот да се осеќа жив, сакан, љубен.
Се задржав само на овој вид на неверство.
 
Член од
17 декември 2007
Мислења
57
Поени од реакции
1
Zenite izneveruvaat zatoa sto mazite ne gi tepaat na vreme dovolno

a mazite izneveruvaat oti im se diga na se sto mrda i nosi suknja
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Zenite izneveruvaat zatoa sto mazite ne gi tepaat na vreme dovolno

a mazite izneveruvaat oti im se diga na se sto mrda i nosi suknja
Не варам, ама да имам ваков како тебе (пу, пу, пу) ... дневно три пати ќе го варам. :vozbud:
Значи, нема еден општ одговор на прашањето, кој би важел за секоја жена со секој маж до неа. Јас ете, ваков би варала, а каков е ... кој гледа добро, кој не уште подобро ... и така ...:pipi:
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Gea

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Не варам, ама да имам ваков како тебе (пу, пу, пу) ... дневно три пати ќе го варам. :vozbud:
Значи, нема еден општ одговор на прашањето, кој би важел за секоја жена со секој маж до неа. Јас ете, ваков би варала, а каков е ... кој гледа добро, кој не уште подобро ... и така ...:pipi:

Јас да имам ваков (освен тоа што го наброја) ем ќе го ебам ем ќе го тепам:pos:
И не само овој,имаше уште еден што психички ги отепувал девојките(може и истиот да е) и тој го посакувам:vozbud:
Одговор на прашањево може да биде и овој,зошто вакви мачо типови вреди да се изневеруваат се додека не им дојде паметот(ако им дојде:) )
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.681
Поени од реакции
13.295
не се согласувам целосно со темава. Жените се способни да изневеруваат исто толку колку и мажите. Значи одговорот ми е све зависи од индивидуата не од полот.
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
Јас да имам ваков (освен тоа што го наброја) ем ќе го ебам ем ќе го тепам:pos:
И не само овој,имаше уште еден што психички ги отепувал девојките(може и истиот да е) и тој го посакувам:vozbud:
Одговор на прашањево може да биде и овој,зошто вакви мачо типови вреди да се изневеруваат се додека не им дојде паметот(ако им дојде:) )

:pos2::pos2::pos2::pos2: Да не пукнеш бе ме, искина од смеење, хахахахахахаха, и после жените не биле манијачки, перверзначки тоа, е неверството, изневерувањето за нив е хардкор :) или по нивно или по ничие :pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom