Чао НАТО, Русиjа не чека!

TMPO

Obraz
Член од
31 октомври 2007
Мислења
1.728
Поени од реакции
26
Глупости.
П'рво, ако бјахме нај-про западните тука президента ни нјамаше да подписва тија дни за јужен поток с Газпром, а Набуко.
Нјамаше и да подписва с Атомстројекспорт а с'с Сименс за АЕЦ Белене.

Ако п'к бјахме нај-голјамите русофили надали штјахме да напуснем СИВ и Варшавскија договор - тија в които вие за штастие никога не сте членували.

Благодарни на Русија? За какво конкретно?
Че ни взе златото на банката 1971 година ли? Че ни докара до фалит точно както направи с Украјна и голодомора ли?
За четирите нејни војни за дарданелите ли?
За кое да сме и благодарни?
Благодарни сме и то много - не си ли личи? Проблема е че Русија трјабва да е благодарна нам.
Примерно за газта којато и плаштаме с 35% надценка.
Русија ли, Русија нахуј!

:pos2: :pos2:
Odi polizete uste malce amerikansko gaze i pak da smenite kalendar da stanite katolici.
Ve gledav letoto vo Ohrid neznavete da se krstite koga vleguvate vo crkva od levo na desno odite, vie ste najgolemiot sram za pravoslaviot svet.
Idete tuka so avatari na Evropska Unija, komedija ste ziva. Kaj ke trgni vetrot tamu odite.
Ako ne e dobrodojden Putin kaj vas kaj nas e.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Кај нас е добродојден секој државник на поголема и значајна држава во светот.Нам ни фали промоција која се добива само со посета на големите државници а не "држалници".
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
133
Поени од реакции
0
Нјакои са католици да, има и хора които не изповјадат вјарата на ц'рква дето си е получила автокефалството от Москва, и с патриарх с чин полковник от тајните служби.
Тука ште идем ако реша и с бошньјашки аватар, ти ли ште ми кажеш от С'рбија с как'в аватар да влизам?
Комедија сте вие там по Земунскија квартал, ама вие не се смеете нешто.
Путин ли?
Че какво е донес'л Путин тука бе?
Ние сме член на ЕС (ЕУ че да ме разбереш) и като ЕС членове сме част от обштата енергијна политика на ЕС.
Тоја т'пак подкупва тука политици и ти с цјалата си с'рболјашка наглост ми викаш че трјабвало да б'де добродојден ли?
Абе ја ...
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
133
Поени од реакции
0
Кај нас е добродојден секој државник на поголема и значајна држава во светот.Нам ни фали промоција која се добива само со посета на големите државници а не "држалници".
Добродојден трјабва да е всеки којто уважава независността на република Македонија и македонскија интерес и ја почита като д'ржава и народ.
Точно това руснаци не го умејат.
 

TMPO

Obraz
Член од
31 октомври 2007
Мислења
1.728
Поени од реакции
26
Нјакои са католици да, има и хора които не изповјадат вјарата на ц'рква дето си е получила автокефалството от Москва, и с патриарх с чин полковник от тајните служби.
Тука ште идем ако реша и с бошньјашки аватар, ти ли ште ми кажеш от С'рбија с как'в аватар да влизам?
Комедија сте вие там по Земунскија квартал, ама вие не се смеете нешто.
Путин ли?
Че какво е донес'л Путин тука бе?
Ние сме член на ЕС (ЕУ че да ме разбереш) и като ЕС членове сме част от обштата енергијна политика на ЕС.
Тоја т'пак подкупва тука политици и ти с цјалата си с'рболјашка наглост ми викаш че трјабвало да б'де добродојден ли?
Абе ја ...
Prvin nauci se da pishish, vtoro nemozam post da vidam od vas da ne meshate srbija ili srbite. Sekoja strana sto ste odberele ima izgubeno.
Vie ste najgolemiot sram za pravoslavniot svet i ajde odete sega Papata ve vika na sluzba.
 

TMPO

Obraz
Член од
31 октомври 2007
Мислења
1.728
Поени од реакции
26
Добродојден трјабва да е всеки којто уважава независността на република Македонија и македонскија интерес и ја почита като д'ржава и народ.
Точно това руснаци не го умејат.
Bash zatoa ne treba da bidat dobrodojdeni EU i NATO.
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
Нјакои са католици да, има и хора които не изповјадат вјарата на ц'рква дето си е получила автокефалството от Москва, и с патриарх с чин полковник от тајните служби.
Тука ште идем ако реша и с бошньјашки аватар, ти ли ште ми кажеш от С'рбија с как'в аватар да влизам?
Комедија сте вие там по Земунскија квартал, ама вие не се смеете нешто.
Путин ли?
Че какво е донес'л Путин тука бе?
Ние сме член на ЕС (ЕУ че да ме разбереш) и като ЕС членове сме част от обштата енергијна политика на ЕС.
Тоја т'пак подкупва тука политици и ти с цјалата си с'рболјашка наглост ми викаш че трјабвало да б'де добродојден ли?
Абе ја ...
Ајде приказни на друг , ние ве знаеме како црвени јајца кој сте и што сте .За Путин не мрси муда усите ви се деформирани од :pusk: руски стап , па и Путин е човек од крв и месо има сексуални потреби , каде ако не во Болварија ке се задоволи.Јас им викам на србите и Земун е наш македонски ,а они не веруваат , од сега ке ги праќам кај тебе да им објасниш , вие имате големо разбирање , посебно кога се работи за Македонија .Околу црквата ваша , кој сака нека ве признае , смешно е нели овие да се крстат во црква


а пак Путин и ве смести во ЕУ , не може само он ........:pos2:, + мора некој да се грижи за Европската коњушница , кој може подобро од децата на Аспарух:baeh:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
133
Поени од реакции
0
Prvin nauci se da pishish, vtoro nemozam post da vidam od vas da ne meshate srbija ili srbite. Sekoja strana sto ste odberele ima izgubeno.
Vie ste najgolemiot sram za pravoslavniot svet i ajde odete sega Papata ve vika na sluzba.
Ами ти например си си с'рбин - научи кирилицата п'рво, после говори.
Кој е тоја православен свет бе, Тамара?
Тоја с Г'рција ли? Па и те са православни.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
133
Поени од реакции
0
Bash zatoa ne treba da bidat dobrodojdeni EU i NATO.
Напротив - ЕС си е македонскија интерес, ср'бскија с'што.
Ништо де, не бој се, нјама да загубиш ништо освен руските си окови. :baeh:
 

TMPO

Obraz
Член од
31 октомври 2007
Мислења
1.728
Поени од реакции
26
Ve znam vas site na pamet, djabe ke pisham so vas na kraj nemate drugo da kazete osven srbija i srbite. Tesko vas asparuhovi ceda.:tapp:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
133
Поени од реакции
0
Ve znam vas site na pamet, djabe ke pisham so vas na kraj nemate drugo da kazete osven srbija i srbite. Tesko vas asparuhovi ceda.:tapp:
A да, говори си глуостите как сме напали на "белата европата" преди 1800 годин.
Мојата д'ржава е от 681 европеецо, твојата С'рбија от кога е и бошнак ли се наричал преди или далматиец?
 

TMPO

Obraz
Член од
31 октомври 2007
Мислења
1.728
Поени од реакции
26
A да, говори си глуостите как сме напали на "белата европата" преди 1800 годин.
Мојата д'ржава е от 681 европеецо, твојата С'рбија от кога е и бошнак ли се наричал преди или далматиец?
:pos2: :pos2:
Asparuha gordost najbolgarska..
I pak so srbija a sega i dalmacija, vie ste za zalenje. Naucite kako da se krsti covek odkolku da vi se smeat lugjeto vo ohrid.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom