Чао НАТО, Русиjа не чека!

Член од
29 октомври 2007
Мислења
15
Поени од реакции
0
Majstore da te prasam So Fajde vide ti od Eu??? kazi mi? ti ja zgolemija platata, vi gu unapredija obrazovanieto , sto vi napravija vi pustija edn beden font na pari i tolku se znae bugarite se Bugari :D hahahahhaha majstore razmisli nego li nesto glupo napises aj :pusk: kako bese porano 5 chrveni hahahahh ee majstore osvesti se i zavrtise i pogledni od kaj si dosol od koja beda po potoa pisi . Pozdrav
прошетаj се до Пиринска Македониja и ке ja видиш фаjдата от ЕУ..во Скопje нема една нова тухла поставена после комунизмот
 
Член од
15 септември 2007
Мислења
43
Поени од реакции
0
прошетаj се до Пиринска Македониja и ке ja видиш фаjдата от ЕУ..во Скопje нема една нова тухла поставена после комунизмот
majstore jas nesum od Skopje i ne me interesira ni za Skopje ni ti za Pirinska makedonija, i ne me ni interesira za bugarite po so znam so narod ste , zemi malku procitaj istorija , i kje go vidis bugarskiot teror vo makedonija za sramnje ste
 
Член од
10 ноември 2007
Мислења
5
Поени од реакции
0
ЕУ ќе се распадне во следните десет години, па затоа ние нема да влеземе во ЕУ.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Може и друго да значи : "ЧАО ЗА ИМЕТО РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИJА".
Ке видим. Jас мислам дека НАТО е жизнено важен за Македониjа (многу повеке од името) и тоа што го говорат Бранко и сие, дека нема да има одступление за името, е само блаф.
Tоа може да го мисли само човек кој нема појма кој се Македонците.

Значи од целата тема која ти ја иницираше испаѓа дека нас Русија не не чека (како што се заклучува од насловот на темата) туку дека (ти, ние) ќе го седнеме Путин на маса и онака братски ќе го прашаме што да правиме да им станеме трн во око на НАТО и ЕУ во срцето на Балканот. Прекрасна визија за македонската иднина (малку иронија).
Не си помисли дека е подобро прво да осмислиш што имаш ти да понудиш наместо да одиш како да се продаваш на тацна? А ако баќушка Владимир каже дека е (пре)зафатен и нема време за средба или каже дека не е заинтересиран или не дај боже да праша (што секој нормален бизнисмен би прашал) „А вие што имате да понудите?„
Што е тоа што Македонија може да и го понуди на Русија која оваа не може да го најде кај Србија?
Теории има многу ама конкретните факти ги нема никаде и се се завршува на празни муабети.
Не,јас темата ја иницирав од фактот кој денес гледам сите се обидуваат да го амортизираат а беше кажан јасно и гласно и од Нимиц и од амбасадорката на САД во НАТО,таа "нулираната" која убаво нагласи дека Македонија мора да најде друго име доколку сака да стигне пред портите на НАТО.

Русија никогаш нема јасно и гласно застанато на македонска страна во ниту еден момент во историјата.НИКОГАШ
Ниту САД немаат застанато на Македонска страна во ниеден момент од историјата освен за името кое како што гледам го ретерираат со најновите изјави дека треба да го смениме за членство за што нашите политичари се прават ненормални како да не слушнале.

:salut:so znam za rusija . Rusija ko rusija demek sojuznici natamu navamu ama nisto od toa kako sto gi Zae*aa srbite taka i nas , Rusite gledaat samo korist i nisto povece , za da dobijat nesto Kosovo t.e. podelbata ma koj znae mozebi kje vidime nekoj korist od rusite ama tesko :)
Па ни од Американците немаме видено некоја корист иако им ги тинтраме мадињата,инаку колку да знаеш тие употребија напалм врз децата бегалци во `48 кога голем број Македонци избегаа под налетот на Американската авијација која доколку не беше,имаше шанси Македонија да си остане на делот кој денес и припаѓа на Грција.

ЕУ ќе се распадне во следните десет години, па затоа ние нема да влеземе во ЕУ.
Можеби ќе се распадне побргу па ќе молат некој да им влезе во сојузот како што едно време ја молеа Југославија и силум-прилике ја примија Грција.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Ептен се согласувам со тебе
Да ама Русите никогаш не тепале Македонци како што тоа го правеа Американците.Всушност Македонија беше ослободена од Фашистичка Германија најмногу по заслуга на Русија.Или заборавивте по малку историја па мислевте дека Македонските партизани сами ја извојуваа победата и ја зачистија Македонија?:)
 

Insomniac

Evil Macedonian
Член од
27 мај 2007
Мислења
1.799
Поени од реакции
28
Да ама Русите никогаш не тепале Македонци како што тоа го правеа Американците.Всушност Македонија беше ослободена од Фашистичка Германија најмногу по заслуга на Русија.Или заборавивте по малку историја па мислевте дека Македонските партизани сами ја извојуваа победата и ја зачистија Македонија?:)
Интереси се тоа АБЦ, не дека русите не сакаат, ние сами се мразиме а очекуваме некој да не сака, апсурд
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Целиот свет се крепи на интереси,а интересите за доминација врз Македонија биле и останаа огромни,па и од Руска страна,особено сега кога заедно со Србија може да им бидеме трн во здрава нога на ЕУ итоа оној големиот,таканаречен "магарешки трн".:)
 

Insomniac

Evil Macedonian
Член од
27 мај 2007
Мислења
1.799
Поени од реакции
28
Целиот свет се крепи на интереси,а интересите за доминација врз Македонија биле и останаа огромни,па и од Руска страна,особено сега кога заедно со Србија може да им бидеме трн во здрава нога на ЕУ итоа оној големиот,таканаречен "магарешки трн".:)
Каков трн? Ние сами меѓу себе ќе се испотепаме во интерес на тоа кој да го штити рамковниот договор, па да бидеме магарешки трн. Ние сме магарето, АБЦ.

п.с. Не се вбројувам јас во тие ние, да не дојди до забуна кај душегрижниците.
 

PxFxCx

Јужни Фронт
Член од
15 септември 2007
Мислења
452
Поени од реакции
4
Dobroe e da se najde nekoj koj sto kje rece ne na Amerika od Ruskite pretsedateli zasto site pred Putin bea pijanici i Amerikanski kurvi pogotovo [SIZE=-1]Gorbachov i Elcin... Im tekna da pruzat raka na svoite pravoslavni brakja ...[/SIZE]
 
Член од
17 јули 2006
Мислења
3.114
Поени од реакции
22
Целиот свет се крепи на интереси,а интересите за доминација врз Македонија биле и останаа огромни,па и од Руска страна,особено сега кога заедно со Србија може да им бидеме трн во здрава нога на ЕУ итоа оној големиот,таканаречен "магарешки трн".:)
proveri podrobno:) rusite i rusija nikogas nemale nikakvo vlijanie na balkanot vo nitu eden pogled. mozebi osven za bugarija za nisto drugo.ako mislis na verska i religijska osova tuka gresis.rusite realno ja zaebaja cela politika na balkanot.so nivni blagoslov nato ja bombardirase srbija.sto mislis rusite da bea po agresivni ili odlucni mislis deka nato tek taka lesno ke bombardirase celi 80 dena.nemoj mnigu da se nadevas na ruskite pijanicista.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Каков трн? Ние сами меѓу себе ќе се испотепаме во интерес на тоа кој да го штити рамковниот договор, па да бидеме магарешки трн. Ние сме магарето, АБЦ.

п.с. Не се вбројувам јас во тие ние, да не дојди до забуна кај душегрижниците.
Има вистина во тоа,денес гледам дека сите медиуми изгледа добија наредба воопшто да не го спомнуваат најважниот услов за влез во НАТО кој се викаше -промена на името Македонија,што и Американката јасно и гласно го искажа на прес конференција па денес се прикрива за да останат лажните надежи кај малку понаивните Македонци дека исполнуважето на некои услови биле одлучувачки фактор иако тие се маргинални и остварливи што не би рекол за името кое е забрането од денес да се споменува како услов за да може Македонецот уште да се манипулира и да не му спласне интересот.
 

Insomniac

Evil Macedonian
Член од
27 мај 2007
Мислења
1.799
Поени од реакции
28
Има вистина во тоа,денес гледам дека сите медиуми изгледа добија наредба воопшто да не го спомнуваат најважниот услов за влез во НАТО кој се викаше -промена на името Македонија,што и Американката јасно и гласно го искажа на прес конференција па денес се прикрива за да останат лажните надежи кај малку понаивните Македонци дека исполнуважето на некои услови биле одлучувачки фактор иако тие се маргинални и остварливи што не би рекол за името кое е забрането од денес да се споменува како услов за да може Македонецот уште да се манипулира и да не му спласне интересот.
Никогаш ниту сум сакал да влезиме, ниту сум се надевал на НАТО. Друг ми беше муабетот ама немам желба за пишување. Изнервиран сум од некои работи. Некој си го дава газот под кирија за ситни пари.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Никогаш ниту сум сакал да влезиме, ниту сум се надевал на НАТО. Друг ми беше муабетот ама немам желба за пишување. Изнервиран сум од некои работи. Некој си го дава газот под кирија за ситни пари.
Па кој е тој некој вака според тебе во неформален разговор,некој од власта што сака подолго да опстане во замајување на народот дека каде и да е ќе добиеме покана или некој од опозицијата која сака да дојде на власт со ветување дека доколку дојдат тие патот во НАТО би ни бил сигурен иако и едните и другите според денешното прикривање на најбитниот услов за влез во НАТО настапуваат дволично како змии.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom