Фан Клуб: Славија

Член од
2 јули 2007
Мислења
465
Поени од реакции
39
Што се случува со Гоце Делчев, до пред 4/5 сезони секогаш бевте при врвот на табелата, од 3 до 6/7 место завршувавте. Дали сега прејдоа играчи во Нова Колонија, и на кој терен играте, да не го делите истото игралиште со Нова Колонија? Од кај е Деми Импекс, и дали постои уште Бетонка од Јурумлери?
 

Terry

KRVTA MI E PLAVA..CHELSEA
Член од
16 мај 2008
Мислења
214
Поени од реакции
1
Што се случува со Гоце Делчев, до пред 4/5 сезони секогаш бевте при врвот на табелата, од 3 до 6/7 место завршувавте. Дали сега прејдоа играчи во Нова Колонија, и на кој терен играте, да не го делите истото игралиште со Нова Колонија? Од кај е Деми Импекс, и дали постои уште Бетонка од Јурумлери?
Imase smena na generacii,bea sve stari fudbaleri i si otidoa sega sne sve deca po 18-19 god..Drugata godina najverojatno ke imame jak sponzor i mozno e da se borime za vtora liga a imame i kvalitet..Igrame na istoto igraliste kaj nas a,Demir Impeks se od kumanovo lele brat strasno bese da se igra kaj niv,horor film..Betonka ne postoi veke dolgi godini
 
Член од
2 јули 2007
Мислења
465
Поени од реакции
39
Imase smena na generacii,bea sve stari fudbaleri i si otidoa sega sne sve deca po 18-19 god..Drugata godina najverojatno ke imame jak sponzor i mozno e da se borime za vtora liga a imame i kvalitet..Igrame na istoto igraliste kaj nas a,Demir Impeks se od kumanovo lele brat strasno bese da se igra kaj niv,horor film..Betonka ne postoi veke dolgi godini
Демир Импекс долго време беа последни на табела, по 10 кола имаа 5/6 бода па по се изгледа затоа такви техники применувале, него имаш среќа што не си го фатил Братство од Љубин, они се откажаа по 2 или 3 коло, таму е вистински хорор. Колку што заприметив и во Пржино со Славија е лошо за играње, а се изненадив кога ми кажаа дека во Слупчане било екстра за играње, бар Треска кога игаше се било океј.
Најсериозен кандидад за нов член на 3 МФЛ-Северен регион би требало да биде Младина од Триангла, они играат на Борис Трајковски во Моџари, но прво да чекаме како ќе поминат квалификациите. Од ОФС Кисела Вода, победник милсам дека е Победа (Долно Лисиче), незнам како е во ОФС Куманово и ОФС Липково.
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.548
Поени од реакции
1.541
како е право име на екипава, Демир или Деми Импекс??
 

Terry

KRVTA MI E PLAVA..CHELSEA
Член од
16 мај 2008
Мислења
214
Поени од реакции
1
Demir Impeks,decki i oficialno Goce Delcev ostanuva vo treta liga...Dobroe drugata godina ke bideme mnogu pojaki..Kakva sreka samo imame toa e cudo dobroe...
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.655
Поени од реакции
70.692
ZDRAVO. Se vrativ i ja na forumov:)
Demir Impeks se Albanci od VAKSINCE. Inace Slavija za samo eden bod se spai od ispagjanje iako primi 96 gola u ligata:)
Idna sezona vtora liga:)
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.655
Поени од реакции
70.692
Slavija so golemi ambicii vo novava sezona:)
Uste malku do pocetokot, a Mandarot uste ne sobral ekipa:)
 
Член од
8 март 2007
Мислења
1.405
Поени од реакции
20
Гледам доста се пишувало додека ме немаше.
За тие што не го посетиле Пржино некое време,да ги известам дека Мандар ископа бунар и сега така го наводнува игралиштето.Доколку не ми верувате можете да дојдете и да видите што прави од нашето игралиште.
 

goodman_91

Бубалица
Член од
2 јануари 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
29
Дечки ај кога ќе има некоја утакмица со ЈСП Пржино во Пржино, кажете, ќе одам да ја гледам.:helou:
 

goodman_91

Бубалица
Член од
2 јануари 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
29
Веќе неколку години се вика Славија откако ЈСП не е спонзор.
:pos2:Јакиот спонзор, единствена привилегија што ја имале играчите од спонзорот е тоа што имале слободни:wink:. Штета што ЈСП веќе не им е спонзор:wink:
 
Член од
8 март 2007
Мислења
1.405
Поени од реакции
20
:pos2:Јакиот спонзор, единствена привилегија што ја имале играчите од спонзорот е тоа што имале слободни:wink:. Штета што ЈСП веќе не им е спонзор:wink:
Тогаш се возеа бесплатно за натпреварите,додека пак сега се возат едно искршено комбе од втора светска војна:pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom