Голема полициска акција на Шар планина против терористите

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
7 ноември 2007
Мислења
994
Поени од реакции
9
како го објаснувам?!?! парафинска ракавица, АЛООО во најмала рука.. отисоци, други докази.. шо ти е на тебе? ЧИВ Е ТОЈ АРСЕНАЛ АКО НЕ Е НИВЕН?!?! што мајка барале тие у униформи!??!
селаните си се ок, ништо не им е на нив...
немаше никаква одмазда туку само елиминација(НУЛИФИКАЦИЈА) на екстремистичко терористичка група...
Arsenalot e vnesen od magacinite na ARM zoshto mislish novinarite nemaa pristap celo vreme na mestoto.12 selani se zarobeni vo shutka za shto i tie ne znaat.

Значи клучни зборови : ЖАРИШТЕТО НА УЧК!!!!!! Селани немаше мртви, а тоа е сигурно по тоа што мртвите или уапсените беа во воена облека(додуше некои беа и во женска облека :pos2:). А за оружјето немало доволно луѓе, ама се спремало за цел гарнизин. Како што рече трн во око. темата е исцрпена.
Zhenska obleka nemoj be bidi malku po logicen edniot se raznesuva sam so bomba za da ne padne na racete na agresorot.koj makedonec bi mozel da go napravi toa
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
Admini,daj klucete ja temava redno vreme e.Iscedena e skroz.Sekogas ke se javi nekoj povreden albanec,pa odma kontrareplika...nema smisla veke:toe:
 
Член од
13 април 2007
Мислења
67
Поени од реакции
0
Nebidi glup siptareeee... Ti izgleda neznaes koj go izmisli samo-raznesuvanjeto... Ti izgleda ne si slusnal za Solunskite atentatori tako zvani Gemidzii.. E moj siptare, pa toa sto tie go pravea vo Solun, sto se raznesuvaa vo banki, sea go pravite vie muslimanite vo irak i vo avganistan.. Baska ti si Albanec, so ti objasnuvam tebe, ti pojma nemas od Makedosnkata istorija..
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
Zhenska obleka nemoj be bidi malku po logicen edniot se raznesuva sam so bomba za da ne padne na racete na agresorot.koj makedonec bi mozel da go napravi toa
македонецот не е ПИЧКА за да се САМОУБИЕ! САМОУБИСТВОТО СЕ РАМНИ СО КУКАВИЧЛУК!
МАКЕДОНЕЦОТ ЌЕ СЕ БОРИ ДО ПОСЛЕДНА КАПКА КРВ!!!!

edit. да ти доодговорам:
оружјето внесено намерно таму, а? кампот намерно поставен? свашта.. што се` не ќе чуеш упм...
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
Solunskite Atentatori shto bea spored tebe shto se raznesuvaa
со каква цел беа? преиспитај го вториот збор... мислам дека ќе ме разбереш.
мада, друга ситуација.. како и да е, стојам на тоа погоре!
 
Член од
25 октомври 2007
Мислења
1.583
Поени од реакции
89
Arsenalot e vnesen od magacinite na ARM zoshto mislish novinarite nemaa pristap celo vreme na mestoto.12 selani se zarobeni vo shutka za shto i tie ne znaat.



Zhenska obleka nemoj be bidi malku po logicen edniot se raznesuva sam so bomba za da ne padne na racete na agresorot.koj makedonec bi mozel da go napravi toa
Ало човече ти си ненормален. Прво викаш дека оружјето е внесено од АРМ а после се разнел некој ''селанец''. Од кај му бомба, за лов да не му требала. А и сам си кажа жариште на УЧК. :kesa:
 
Член од
7 ноември 2007
Мислења
994
Поени од реакции
9
Ало човече ти си ненормален. Прво викаш дека оружјето е внесено од АРМ а после се разнел некој ''селанец''. Од кај му бомба, за лов да не му требала. А и сам си кажа жариште на УЧК. :kesa:
Shipkovica shto vi simbolizira.Walt Disney????Toj shto se raznel pokazuva kolku bil odlucen.nishto drugo
 
Член од
25 октомври 2007
Мислења
1.583
Поени од реакции
89
Shipkovica shto vi simbolizira.Walt Disney????Toj shto se raznel pokazuva kolku bil odlucen.nishto drugo
Од ова горе напишаното ништо не се поврза со моето мислеше. Значи џабе ме цитираше. Ајде сега ако сакаш објасни од каде на селанец бомба и како невини луѓе со подметнато оружје кога самиот рече жариште на УЧК.
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Toj shto se raznel pokazuva kolku bil odlucen.nishto drugo
Сам го себе убијал.

Одлучен бил да загине за каузата.

А од кај му дошла бомбата во раце? Нееее, он не бил терорист, он бил жонглер, тренирал да жонглира со три топки, ама една му пукнала. Мирољубиво човече.
 
Член од
7 ноември 2007
Мислења
994
Поени од реакции
9
toj shto se raznel ne se bil selanec jas ne diskutiram za tie shto zaginaa tuku za tie shto se privedeni
 
Член од
25 октомври 2007
Мислења
1.583
Поени од реакции
89
toj shto se raznel ne se bil selanec jas ne diskutiram za tie shto zaginaa tuku za tie shto se privedeni
Значи пак си бескорисен. пак не докажа ништо. Сакаш да кажеш дека таму имало еден терорист и 10-15 униформирани селани ????? Дали тоа сакаш да го кажеш ?????
 
Член од
7 ноември 2007
Мислења
994
Поени од реакции
9
ti mozebi ne citash pogore sum pisuval tamu bilo stacionirna grupa 10-15 vojnici drugite bile selani.Tie shto se u pritvor nemaat vrska so vojnicive
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
ti mozebi ne citash pogore sum pisuval tamu bilo stacionirna grupa 10-15 vojnici drugite bile selani.Tie shto se u pritvor nemaat vrska so vojnicive
Jas mislev deka treba da se zatvori temava,ama gleam deka si bukova glava i ti treba mesto da lecis kompleksi,frustracii i da kukumjavcis.Neka postoi togas za tvoj ater,da ne ni stanis kako Alji
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom