Голема полициска акција на Шар планина против терористите

Статус
Затворена за нови мислења.

Insomniac

Evil Macedonian
Член од
27 мај 2007
Мислења
1.799
Поени од реакции
28
Па токму со вакви акции како оваа во Бродец ќе имаме мирен и спокоен живот во сопствената држава.Значи штом се слушне за некакво прегрупирање или собирање на терористичко-криминални структури во било кој дел на државава макар и од двајца со огнено оружје веднаш им се испраќа елитна единица на Македонски безбедносни сили да ја заврши работата и да им се затне муцката на сите кој велат дека Македонија не е безбедна земја.На тој начин всушност ќе станеме најбезбедна земја во регионот,а економијата и благодетите ќе стигнат веќе следните денови без скапи рекламни кампањи и морони-пионери како министри во владите.
Да се надоврзам малку, кога ќе се собери дел од племето заедно за да ствара тензија да знае дека ќе биди убиено.
 

Bada Bing!

шшшшшш
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.671
Поени од реакции
114
И се на се кај се видело држава да се создаде во 21 век???
Па може сакаат они да го сефтосаат векот!
Ako nekoj misli deka ova ke bide nastan na zaborav toa e golema greshka zoshto so ova shto se stori nishto veke nema da bidee isto za nieden etnikum vo makedonija.Ova pokazhuva deka namesto Makedonija da se zblizhi kon evro atlantskite strukturi taa ushte poveke se oddalecuva.
Ене ти ја Швајцарија, Косово и Албанија (каде што највеќе ве има и имате права). Ајт! Зближи се евро атлантски.
Mozebi za makedoncite sprovedenata akcija beshe ok no za nas albancite treba da se znae deka ne e.So ova se pottiknuvat novi grupi koj ke sakaat da se odmazdad za masakrot.
Крвна одмазда е толку европејски, а? (И Шиити што сам себе го убиал ќе биде одмазден?)
Kako prvo MVR nema pravo da ubije ona ima pravo da uapsi no se gleda ocigledno deka nekoi ne go znaat ova pa zgora na se i napravea masakr
Луѓе со три камиона тешко вооружување кое ГО КОРИСТАТ во моментот на акцијата треба да се апсат? Како? Магични трикови? Огледала и чад? Жици?

Оф топик
- Прити плиз, нека пробаат албанците да бараат човекови права во Грција претејќи дека ќе ја бомбардираат Атина. Да видиме што ќе направи старата добра светски интегрирана Грција со нив. :):):)
 
Член од
30 октомври 2007
Мислења
136
Поени од реакции
0
Па може сакаат они да го сефтосаат векот!

Ене ти ја Швајцарија, Косово и Албанија (каде што највеќе ве има и имате права). Ајт! Зближи се евро атлантски.

Крвна одмазда е толку европејски, а? (И Шиити што сам себе го убиал ќе биде одмазден?)

Луѓе со три камиона тешко вооружување кое ГО КОРИСТАТ во моментот на акцијата треба да се апсат? Како? Магични трикови? Огледала и чад? Жици?

Оф топик
- Прити плиз, нека пробаат албанците да бараат човекови права во Грција претејќи дека ќе ја бомбардираат Атина. Да видиме што ќе направи старата добра светски интегрирана Грција со нив. :):):)
,,,,.....ni traga od bukvata..A:toe: :toe:
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
Наистина ретко се сретнува толку прост и агресивен народ како албанскиот. Тие ќе речат дека ние имаме претензии кон грчката и бугарската територија.Јас лично не е надевам на такво нешто но не смееме да заборавиме дека тие територии пред околу 1 век биле наши. А Косово и Западна Македонија никогаш не биле албански. И се на се кај се видело држава да се создаде во 21 век??? И не заборавајте дека таа држава е единствената целосно муслиманска држава во Европа После поверувајте дека Албанците немале желба за Голема Албанија. Како да не, само сега тоа го прават поелегантно од порано: со измислени и наметнати закони и човешки права. И покрај сето тоа како да имаш соживот со етничка заедница што сака во секој момент да ти приграби територија. И најважно од се е прашањето како да имаме мирен и спокоен живот во сопствена држава ??? Мене тоа не ми е јасно :icon_ques

болна реалност, Македонија, како држава, непризнаена сеуште под уставно име, е создадена во 1991...Косово само ја немаше среќата преку референдум да се отцепи од Југославија. И во голема заблуда си ако мислиш дека Косово е целосно муслиманска држава. ама ајт.
 
Член од
25 октомври 2007
Мислења
1.583
Поени од реакции
89
болна реалност, Македонија, како држава, непризнаена сеуште под уставно име, е создадена во 1991...Косово само ја немаше среќата преку референдум да се отцепи од Југославија. И во голема заблуда си ако мислиш дека Косово е целосно муслиманска држава. ама ајт.
Добро ама Македонија постоела како држава на македонците огромен период, а Косово секогаш било во склоп на Српската држава на Србите, но никогаш на Албанците(се до сега) .Добро, Косово можеби не е целосно муслиманска, ама околу 90%-95% е. За разлика од Албанија чие население е повеќе католичко. За на крај нека признае запад независност на Косово, па ако сака нека им даде и влез во ЕУ. Ама тогаш ке се изнагледаат албанска култура, толеранција и нивен начин на соживот во европските градови.:back:
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
А тие тоа го обожаваат,посебно во Франција и Германија.:)
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
Косово секогаш било во склоп на Српската држава на Србите, но никогаш на Албанците(се до сега) .Добро, Косово можеби не е целосно муслиманска, ама околу 90%-95% е. За разлика од Албанија чие население е повеќе католичко. За на крај нека признае запад независност на Косово, па ако сака нека им даде и влез во ЕУ. Ама тогаш ке се изнагледаат албанска култура, толеранција и нивен начин на соживот во европските градови.:back:
]

Сигурен си дека не било на албанците пред да биде српско? :) или чисто онака, претпоставуваш? Поткрепи го со факти тоа што го тврдиш. И не е 90% муслиманска...ама ајт....пак :)
 
Член од
1 мај 2005
Мислења
2.612
Поени од реакции
32
офтопик, ама преку глава ми е од некои глупости:

патетични ви се теориите за „Илирското“ и „староседелското“ право да владеете на Балканот.

јас ке ти дадам докази дека Албанците се племе донесено од албанија (таа во азија) , и дека немаат никакво автохтоно право на Балканот. правите Албанци треба да се среќни шо ве трпиме такви ко шо сте.

а тоа шо некои Албанци чувствуваат „право“ да бидат свои на свое, односно го чувствуваат Балканот како свој Дом, се должи на тоа шо се „Словени“ по потекло, односно Македонци / Срби / Црногорци.


ем сте се продале (тие пошиптарените, уште се приметват и на изглед), ем уште продавате мадиња за бубрези.

ете ви царските архиви во Истанбул / Анкара, ојте да читате, слепци едни...
и ако нешто не ти / ви е јасно во врска со пошиптарувањето, малку анализа на пописите на населението во периодот 1389 - 2007

ви го еба умот Германија со романтични „истории“ напишани пред некој ден, кај и да е и крал ќе ви пуштат.

резил и срам

за вас

а ако сакате спорење за ова, само отвори тема за Илирското потекло па да си помуабетиме таму.

онтопик: мислам дека темава одамна е зрела за кључ? :)
 
Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.585
болна реалност, Македонија, како држава, непризнаена сеуште под уставно име, е создадена во 1991...Косово само ја немаше среќата преку референдум да се отцепи од Југославија. И во голема заблуда си ако мислиш дека Косово е целосно муслиманска држава. ама ајт.
Meshash poimi i stanuvash banalen. Sramota e da se raspravame za osnovni raboti.

Prvo, Makedonija ne e SOZDADENA vo 1991 godina, tuku proglasila nezavinsost togash.

Vtoro, Kosovo ne mozheshe da se otcepi bidejkji nemashe drzhavnost, dodeka Makedonija beshe drzhava vo ramkite na Jugoslavija, Kosovo beshe pokraina na Srbija.

Kosovo ako ne e celosno, togash e mnozinski muslimansko - fakt.


Сигурен си дека не било на албанците пред да биде српско? :) или чисто онака, претпоставуваш? Поткрепи го со факти тоа што го тврдиш.
Relativno sum siguren (apsolutno rechisi vo nishto ne sum siguren) deka Kosovo ne bilo albansko pred da bide sprsko. Da otvaram li tema?

Toa ne znachi deka nemalo Albanci na Kosovo, no nikogash ne bile mnozinstvo nitu pak imale vlasnishtvo nad taa zemja.
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
]

Сигурен си дека не било на албанците пред да биде српско? :) или чисто онака, претпоставуваш? Поткрепи го со факти тоа што го тврдиш. И не е 90% муслиманска...ама ајт....пак :)

na ovie "albanci" sigurno ne......, mislam pred da bide "srpsko" ,a muslimansko e 103% ( po Amdi..matematikata ) i toa od kancerogenoto muslimansko,......................... kamo sreka da bese ona od Granada i Andaluzija :):)!!! nazalost ne e....
 

jkd

one name one country united macedonia
Член од
13 септември 2007
Мислења
1.261
Поени од реакции
27
Е сега ај и јас да кажам нешто иако со закаснување,тоа што се слуци горе е за поздравување,па видете што се слуцува по другине земји каде има наркобанди слични или исто акции.Сега што некој е повреден и увреден од ова нека му стои,што се однесува до жртвите читав многу ваши и вакви и такви размислувања,но фактот е дека сите што беа горе со оружје а не се предадоа завршија како што завршија,сите што се предадоа и сите што беа замаскирани како нивните нусиња беа уапсени и сега господ нека им е на помош,и на крај сакам само да цитирам еден познаник што беше горе "СИТЕ ШТО БЕА СО ОРУЖЈЕ И ПУКАА НА НАС ГИ УБИВМЕ,А СИТЕ ШТО СЕ ПРЕСЛЕКОА И ПРОБАА ДА БЕГААТ ГИ УАПСИВМЕ" на моето прашање па кој к.р не ги отепавте рече "ДРУГАР АКО ГО УБИЈАМ УТРЕ МОЖЕ ДА ОДГОВАРАМ ЗА ТОА А МЕНЕ НЕ МИ ОДГОВАРА ТОА "
 
Член од
31 јули 2007
Мислења
1.580
Поени од реакции
39
Ајде и јас да се вклучам во темава .... честитки за успештната акција пред се .... и повелете видете ги борците за човекови права ТУКА
Напомена: Регистрација е задолжителна.. и би прашал сега дали ова се цивилите ??? дали ова е против албанското население или против некои во маскирна униформа со пушкомитралези во рака????
 
Член од
25 октомври 2007
Мислења
1.583
Поени од реакции
89
Сигурен си дека не било на албанците пред да биде српско? :) или чисто онака, претпоставуваш? Поткрепи го со факти тоа што го тврдиш. И не е 90% муслиманска...ама ајт....пак :)
Што сакаш да кажеш, дека Косово било првин на албанците па после на србите? Косово почнува да биде албанско во 60-те кога масовно е иселувањето на Србите поради репресии и неспособноста на социјалистичката влада. А што ти подразбираш под немуслиманско население:америчката база со огромна војска и мисионерите или малкуте Срби што останале на Косово? :toe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom